SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bramy Sodomy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo War Book
Oprawa miękka
Liczba stron 272
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

„Bramy Sodomy” Roberta Forysia to poruszająca powieść, która przenosi nas w niedaleką przyszłość Europy, gdzie wielki Mur odgradza kontynent od wędrówki ludów niewidzianej od wieków. Za tym monumentalnym murem rozciąga się gigantyczne, wielokulturowe miasto, będące areną brutalnej walki o władzę i pieniądze. W tej mieszance kultur i narodowości, gdzie Pasztuni, Chazarowie, Tadżykowie, Arabowie i Albańczycy walczą o dominację, człowiek staje się towarem, a prawa człowieka są tylko pustym hasłem. Policja i siły porządkowe tylko pozornie kontrolują sytuację, a ich działania dawno przekroczyły granice prawa międzynarodowego. W centrum tej wielowątkowej opowieści znajduje się polski porucznik, którego zadaniem jest odnalezienie syna jednego z głównych watażków. Jego misja jest nie tylko próbą zapobieżenia rozlewowi krwi, ale także głębokim zanurzeniem się w moralne i etyczne dylematy współczesnego świata. „Bramy Sodomy” to nie tylko thriller sensacyjny, ale także powieść psychologiczna i wojenna, która zmusza do refleksji nad kondycją współczesnej Europy i losami ludzi uwięzionych po niewłaściwej stronie Muru.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść psychologiczna,  Powieść wojenna,  książki na jesienne wieczory,  Sensacja, thriller
Wydawnictwo: War Book
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 144x207
Liczba stron: 272
ISBN: 9788366955707
Wprowadzono: 10.03.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Bramy Sodomy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Mirela Marcinek.

ilość recenzji:153

24-05-2024 11:40

Pociski świszczą wokół mnie niczym rozwścieczone szerszenie, staram się nie myśleć o tym, co będzie, gdy któryś z tych małych posłańców śmierci odnajdzie, mnie w ciemnościach. Przeskakuję przez asfalt i pędzę przed siebie, jakby goniło mnie stado diabłów?.

?Bramy Sodomy? to książka z gatunku science fiction, mroczna, pełna napięcia, seksu, zdrad, 
zwrotów akcji, brutalnych walk o przetrwanie historia, w której bardzo często zastanowimy się o przyszłość naszego Świata. 
Świetna dawka sensacji, spora garść faktów historycznych, labirynt toczącej się polityki, gdzie prawda ma drugorzędne znaczenie, a liczy się to, co  zostanie uznane powszechnie za takową. Autor w ciekawy sposób, przedstawia nam przerażająca wizję świata, pełną brutalności, gdzie moralność i prawa obowiązujące są tak wąskie i kręta jak uliczki obozów. 
Robert Foryś zabiera nas za Mur, miejsca położonego na granicy światów, gdzie nic nie jest czarno ? białe, a cnotę tak trudno odróżnić od grzechu. W tamtym miejscu, u wrót Sodomy, nikt nie jest bez winy, a grzech i rozpusta się szerzą. 
Fabuła książki wciągająca, płynnie poprowadzona,  pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, niebezpieczeństwa, przemocy, zewsząd czyhających zagrożeń i wyrazistych bohaterów. Robert Foryś umiejętnie buduje atmosferę, balansując na krawędzi prawdy, pomiędzy dobrem a złem, która miesza się z wszechobecnym fałszem, a fikcja miesza się z rzeczywistością. Granice zacierają się wszechobecnym chaosie. 
Autor ma ciekawy, lekki styl, w dodatku bardzo plastyczny  i obrazowy,  dzięki czemu książkę czyta się z dużą przyjemnością. 
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron, zapewniając wręcz książkową ucztę. 

?Czuje, jak drży mi serce i kurczy się żołądek. Unoszę wzrok na Salaha i napotykam ciemne, nieprzeniknione oczy dżina. Obaj wiemy, żze jeśli to wszystko się potwierdzi, w Obozie rozpęta się piekło. Anioł zagłady rozpostrze nad nami swe ciemne skrzydła?.

Za bramami nowej Sodomy rozciąga się największy obóz uchodźców, tworząc gigantyczne wielokulturowe bałkańskie miasto,  w którym trwa brutalna wojna o władzę i pieniądze. Człowiek to tylko i wyłącznie towar. Europejska policja i siły porządkowe tylko pozornie kontrolują sytuację, mając bardzo ograniczony wybór.  Sytuacja za Murem jest jak beczka prochu, postawiona na ogniu i grozi poważnym wybuchem. A gdy tak się stanie, eksplozja rozsadzi Bałkany, niszcząc Mur, który bogaty świat odgrodził się od biedaków żebrzących u jego bram.
Mułła Abdul Hasib, wzywa porucznika, aby odnalazł jego syna Muhammada, który zaginął. Porucznik nie ma za dużo czasu na to oby odnaleźć syna Abdula, bądź jego ciało i  winnych porwania. Jeżeli nie poleje się morze krwi. Sprawa z daleka cuchnie polityką i rozgrywkami plemiennymi w Obozie. 

?Anioł śmierci opadł między nas na swych czarnych skrzydłach?.

-Czy porucznikowi uda się odnaleźć syna Abdula? 
-Kto jest odpowiedzialny za porwanie dziecka?
-Czy porucznik ujdzie z życiem, gdy niewygodne fakty ujrzą światło dzienne? 

Polecam. 

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytana Archiwistka

ilość recenzji:643

9-04-2024 11:32

?Niedaleka przyszłość, jaka czeka Europę, to wielki Mur, którym oddzieliła się ona od niewidzianej od wieków wędrówki ludów...?

W trzęsącym się na skraju upadku świecie, gdzie władza przynależy tym, którzy potrafią najskuteczniej manipulować lojalnością i strachem, Robert Foryś w swojej najnowszej powieści " Bramy Sodomy" przenosi czytelnika w mroczny labirynt zdrad, intryg i brutalnych walk o przetrwanie. W miasteczku uchodźców, które przypomina bardziej poligon doświadczalny niż ostoja nadziei, losy bohaterów splatają się w krwawym tańcu, gdzie każde posunięcie może oznaczać zarówno triumf, jak i zagładę. To opowieść o ludzkiej naturze poddana najcięższym próbom, pełna emocji, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przygotujcie się na podróż przez mrok ludzkiej duszy, gdzie granice między dobrem a złem zacierają się w bezlitosnym chaosie.

"Bramy Sodomy" Roberta Forysia to lektura, która wciąga od pierwszych stron, zapewniając czytelnikowi prawdziwą literacką ucztę. W świecie, gdzie brutalna wojna o władzę i pieniądze to codzienność, autor buduje gigantyczne, wielokulturowe miasto, które staje się areną zaciętego starcia plemion i narodowości.

Fabuła książki rozgrywa się w kontekście największego obozu uchodźców, gdzie prawa są inne niż te, którymi znamy się obecnie. Pasztuni, Chazerzy, Tadżykowie, Arabowie, Albańczycy - wszystkie te grupy walczą o przetrwanie i dominację, a jednocześnie stają się pionkami w grze o władzę. Europejska policja i siły porządkowe pozornie kontrolują sytuację, ale ich działania dawno przekroczyły granice prawa.

W centrum wydarzeń stoi polski porucznik, którego zadaniem jest odnalezienie syna jednego z głównych watażków. To zadanie stawia go przed trudnymi wyborami i niebezpieczeństwem. Cała historia prowadzi czytelnika przez labirynt intryg, zdrad i niebezpieczeństw, trzymając w napięciu do samego końca.

Jednym z największych atutów tej książki są jej bohaterowie. Autor kreuje postacie, których losy i decyzje skutecznie przyspieszają bicie serca czytelnika. Wątek zaginionego syna dodaje dodatkowej głębi narracji, ciągnąc czytelnika przez emocjonalną huśtawkę, nie dając mu nawet chwili wytchnienia.

Foryś przedstawia czytelnikowi zupełnie inny świat, w którym prawa i zasady są odmienne, co prowokuje do refleksji nad naszym obecnym porządkiem społecznym. Książka skłania do zastanowienia się nad kondycją ludzką i mechanizmami władzy.

"Bramy Sodomy" to książka, która nie tylko zapewnia rozrywkę na kilka godzin, ale również zmusza do refleksji nad światem i ludzką naturą. Zwartość akcji, nieprzewidywalne zwroty akcji oraz głębia psychologiczna głównego bohatera sprawiają, że ta lektura zasługuje na uznanie i z pewnością pozostanie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Czy książkę polecam? "Bramy Sodomy" to powieść, która nie tylko dostarcza czytelnikowi niezapomnianej rozrywki, ale również zmusza do zastanowienia się nad naturą ludzką i mechanizmami władzy. Robert Foryś, poprzez misternie konstruowaną fabułę i niezwykle wyrazistych bohaterów, przenosi nas w świat, który z jednej strony wydaje się odległy i surrealistyczny, a z drugiej - alarmująco realny. Jest to lektura, która wstrząsa, inspiruje do refleksji i pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Dlatego też polecam gorąco każdemu poszukiwaczowi literackich przeżyć, gotowemu na spotkanie z najmroczniejszymi zakamarkami ludzkiej duszy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

idrysss

ilość recenzji:153

31-03-2024 17:38

Europa jest na skraju upadku. Tym razem znajdujemy się na Bałkanach a w szczególności w obozie dla emigrantów z Azji i Afryki. Wszyscy bronią się od polityki islamu. Międzyczasie zaginionym zostaje syn z ważniejszych watażaków. Odnalezienia podejmuje się polski porucznik. Jest on prawą ręką komendanta obozu. Rozpoczyna się gra z czasem i za razem na każdym kroku czeka na niego nowe niebezpieczeństwo i zagrożenia. Okrucieństwo, przemoc i oblicza wojny będą na porządku dziennym. Jak przystało na akcje w tego typu książkach to było jej ogrom, zwroty akcji, nagle sytuację, różne decyzję ludzi będą się przetaczać przez kolejne karty. Książkę przeplatają także głębokie i te zwykłe przemyślenia. Czasem dawały do myślenia, gdy rozumiemy sytuacje fabuły. Bardzo pasowały do całości. Refleksja zawsze jest dobra, nawet jeśli już coś się wydarzyło złego.

Byłam ogromnie ciekawa względem śledztwa i poszukiwania syna, a może jednak już jego ciała? Przyciągało mnie to ogromnie do siebie. Tutaj wszystko mogło się wydarzyć! Dosłownie!

Książka jest jak mówiłam pełna akcji, dość twardych bohaterów, refleksji nad obecnym świecie, a zarazem klimat hipotetycznych sytuacji w dzisiejszym świecie.

Polecam wszystkim, które lubią takie klimaty i zarazem niepewność co wydarzy się na następnej stronie

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?