SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Boso, ale w ostrogach (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Polska książka autorstwa Stanisława Grzesiuka pt. `Boso ale w ostrogach` to opowieść o prawdziwym życiu przedwojennych warszawiaków. Autor w humorystyczny ale również cwaniacki sposób wprowadza czytelnika w klimat tamtych czasów, ukazując tradycje i obyczaje mieszkańców stolicy.

`Boso ale w ostrogach` to powieść biograficzna. Swoich zwolenników znajdzie w gronie dorosłych, jak i młodzieży, która chciałaby cofnąć się w odległe dla niej czasy i ujrzeć Warszawę z innej perspektywy.

`BOSO ALE W OSTROGACH` - DAWNE ŻYCIE MIESZKAŃCÓW STOLICY

- Przedstawia prawdziwe, niejednokrotnie trudne i biedne życie przedwojennych mieszkańców Warszawy, w lekki sposób.
- Po wstrzymaniu wydania książki przez cenzurę, w lipcu 1959 pojawiła się w księgarniach, a o jej popularności świadczyły apele do autora i wydawnictw o jej dodruk.
- Treść książki po latach porównano z rękopisem, dodano także fragmenty usunięte przez cenzurę i wydawcę podczas pierwszej publikacji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 147x208
Liczba stron: 420
ISBN: 978-83-8123-222-7
Wprowadzono: 27.04.2018

RECENZJE - książki - Boso, ale w ostrogach - Stanisław Grzesiuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 23 ocen )
  • 5
    23
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2418

brak oceny 18-09-2014 19:47

Gdybym miała opisać tę książkę w dwóch słowach to byłby to ?Dzienniczek cwaniaczka?. Nie do końca jest to dziennik, raczej pamiętnik, ale cwaniactwo jest w nim chwalone pełną gębą. Należy uczciwie przyznać, że autor nie zgrywa skromnisia ani człowieka kulturalnego lub takiego, który ma wyższe wykształcenie. Otwarcie przyznaje się do wszystkich swoich braków, stwierdza, że ich główna przyczyna leży w środowisku w jakim się wychował i żył. Była to biedota mieszkająca na Czerniakowie. Mężczyźni z tych okolic, bez względu na wiek, nadużywali alkoholu, a ponieważ nie mieli wykształcenia ciężko było im znaleźć dobrze płatną pracę. Z tego względu dość łatwo zaczynali kraść lub włamywać się do mieszkań i fabryk. Każdy wyrok więzienia oznaczał, że taki człowiek nie znajdzie już uczciwej pracy, ponieważ nikt nie będzie chciał go zatrudnić. Autorowi biografii udało się dostać do pracy w państwowej fabryce, gdzie uczył się nawijać tranzystory. Pracując jednocześnie się uczył w szkole zawodowej. Jego opisy uczestnictwa w zajęciach, czy udział w kursach przysposobienia obronnego to doskonały przykład jak można lawirować i unikać pracy, dobrze się przy tym bawiąc. Książka pełna jest bójek, popijaw, potępienia kleru i religii, a zachwytu nad komunizmem i lewicą. Taka postawa wynikała z osobistych przekonań autora, który uważał że to właśnie bogaci, czyli mieszczanie, właściciele ziemscy i kler gnębili ubogą ludność uniemożliwiając jej normalne bytowanie i nie pozwalając na uczciwe zarabianie pieniędzy. Można przeczytać, lecz trudno się zachwycić.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?