SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bolesław II Przemyślida (twarda)

Pobożny buntownik i mąż znamienitej damy (+999)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Avalon
Oprawa twarda
Ilość stron 338
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Niniejsza monografia jest drugim, poprawionym wydaniem książki opublikowanej w 2006 roku. Omówiono w niej wszystkie ważniejsze wątki związane z panowaniem i osobą księcia czeskiego Bolesława II, któemu kronikarz Kosmas nadał przydomek Pobożny. Rządy tego władcy przypadły na burzliwy okres w dziejach regionu. Bolesław II czynnie angażował się w bunty cesarskiego krewniaka Henryka Kłótnika. Za jego panowania rozpoczęło swoją działalność biskupstwo praskie. Fascynuje też osoba i pochodzenie małżonki księcia, Emmy, która tytułowała się na monecie bitej w książęcych Czechach, mianem królowej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Historia Polski
Wydawnictwo: Avalon
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 148x211
Ilość stron: 338
ISBN: 978-83-7730-236-1
Wprowadzono: 27.07.2017

RECENZJE - książki - Bolesław II Przemyślida, Pobożny buntownik i mąż znamienitej damy (+999) - Joanna Aleksandra Sobiesiak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 7 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ferast

ilość recenzji:22

brak oceny 12-04-2009 17:09

Wydawnictwo Avalon ma spore osiągnięcia jak chodzi o popularyzowanie badań genealogicznych nad królewskimi rodami oraz biografi znanych i mniej znanych władców. Książę Czech Bolesław II Przemyślida nalęży niewątpliwie dl tej drugiej kategorii. Książka J. A. Sobiesiak jest pierwszą na polskim rynku próbą biografii wczesnośredniowiecznego władcy, ktory utraciła na rzecz naszego Mieszka I Śląski i Małopolskę. Przy czym – zapewne z powodu braku źródeł – jest to biografia nieco okrojona, skupiajaca się na naświetleniu sylwetki wlądcy poprzez ukazanie epoki, czasu w ktorym żył i działał, a pomijająca jego sylwetkę, rodzinę i dane biograficzne.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?