SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Batman Wojna cieni

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Egmont
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 336
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • IPP kod Lato25 produkty

Opis produktu:

Gdy Ra`s Al-Ghul ginie z ręki Deathstroke`a, Talia Al-Ghul postanawia pomścić śmierć ojca i wysyła Ligę Cieni, aby zlikwidowała Slade`a Wilsona i wszystkie osoby z nim związane! Czy Batman i Robin zdążą odnaleźć Deathstroke`a i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości... zanim Slade i Talia pozabija się nawzajem. I komu zależy, żeby tak się stało? Ten wielowątkowy crossover pełen starć, akcji, tajemnic i zdrady nie pozostanie bez wpływu na świat DC! Scenarzysta Joshua Williamson wraz z najlepszymi rysownikami, wśród których znaleźli się między innymi: Howard Porter, Roger Cruz, Paolo Pantalena, Viktor Bogdanovic i Stephen Segovia, przedstawiają epicką opowieść, która prowadzi do kolejnego rozdziału historii uniwersum DC - eventu `Mroczny kryzys na nieskończonych ziemiach`. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: `Shadow War: Alpha` #1, `Batman` #122-123, `Deathstroke Inc.` #7-9, `Robin` #13-15, `Shadow War Zone` #1 oraz `Shadow War: Omega` #1.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Dla dzieci,  superbohaterowie
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 255x167
Liczba stron: 336
ISBN: 9788328165304
Wprowadzono: 23.01.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Batman Wojna cieni - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1159

3-03-2024 11:48

Wydarzenia zaprezentowane w tym komiksie ukazują śmierć Ra?s Al-Ghula z ręki Deathstroke?a. Czynu tego nie może wybaczyć jego córka Talia Al-Ghul, która poprzysięga krwawą zemstę. Wysyła ona Ligę Cieni, aby ta dopadła Slade?a Wilsona i każdego, kto jest z nim w jakiś sposób powiązany. Rozpoczyna się więc ostra akcja, podczas której mogą ucierpieć niewinni. Jedyna nadzieja w Batmanie i Robinie, którzy starają się za wszelką cenę powstrzymać postępujące szaleństwo. Muszą oni odnaleźć Deathstroke?a i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości. Nie będzie to jednak łatwe, bo pewnym siłą zależy, aby świat pogrążył się w chaosie.

Silną stroną wielu dzieł superbohaterskich zawsze była akcja i nie inaczej jest w przypadku recenzowanego tytułu. Album Batman: Wojna cieni, wypełniony jest wartką treścią, która potrafi zaangażować czytelnika. Scenarzysta działa tu bardzo efektownie i efektywnie, utrzymując odpowiednie tempo akcji z momentami pełnymi adrenaliny i chwilami przestoju poświęconymi rozwinięciu niektórych wątków. Joshua Williamson udanie ukazuje tu również złożone relacje między Brucem i Damianem czy Deathstroke a Unspawnem, dodając do tego nieco politycznego i emocjonalnego wymiaru.

Brzmi to wszystko bardzo interesująco i takie też jest, przynajmniej w pierwszej połowie komiksu. Z kolejnymi przeczytanymi stronami/rozdziałami jakość scenariusza bowiem spada. Włączając do fabuły nowe postacie, autor wyraźnie traci większy pomysł na prowadzenie historii. Wyrywa się on z początkowego dobrego rytmu i skupia się na mało interesujących wydarzeniach czy informacjach. Na dodatek do scenariusza wkrada się pośpiech i niektóre wątki zaczynają być ukazywane mocno skrótowo.

Jednoczesną zaletą i wadą komiksu są również wspomniane relacje pomiędzy bohaterami. Sprawiają one, że Batman: Wojna cieni, nie jest komiksem dla wszystkich. Teoretycznie po album może sięgnąć każdy, szczególnie pragnąc chwili intensywnej komiksowej akcji. W praktyce zaś zaprezentowana tu historia jest jednak bardzo mocno powiązana z oddzielnymi seriami (Batman, Robin, Deathstroke). Nowicjusz w uniwersum DC nie zrozumie więc znaczenia niektórych wątków czy powiązań pomiędzy bohaterami...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?