SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bajka na końcu świata (twarda)

5. Odległe krainy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska. Jak okiem sięgnąć nieprzytulne widoki. Świat po tajemniczym kataklizmie to zdecydowanie nie miejsce dla dziewczynki i psa. Ale jeśli już mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać za nie kciuki!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  dla dzieci
Wydawnictwo: Kultura gniewu
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 185x250
Liczba stron: 64
ISBN: 9788366128385
Wprowadzono: 06.03.2020

RECENZJE - książki - Bajka na końcu świata, 5. Odległe krainy - Marcin Podolec

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2430

18-06-2020 22:48

Nie jest dobrze przyzwyczaić czytelnika do jakości. Oj, nie jest dobrze. I to w dodatku porządnej. Ponieważ on się później jej domaga. Zwłaszcza, gdy zapoznaje się z kolejną częścią komiksu. Ten tom, po brawurowej opowieści o gołębiach - rozczarowuje. Jest o wszystkim i o niczym. Bajka wędruje samotnie, ponieważ Weronika skorzystała z maszyny gołębi i przeniosła się do rodziców. A przynajmniej taką nadzieję ma pies. Tymczasem tęskni i wspomina. Spotyka też nową znajomą - ćmę. Dokąd zaprowadzi ich droga? Czy znajdą Weronikę? Opowieść bardziej liryczna i nastrojowa, rozczarujecie się, jeśli liczycie na wybuchy niepohamowanego śmiechu. Lecz dla tych, którzy poznali poprzednie części - lektura obowiązkowa.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

M

ilość recenzji:1

18-03-2020 20:06

Bajka o końcu świata

Sztuka od zawsze ulegała modom i wpływom. Wystarczy choć trochę zainteresować się tematem, by to zauważyć. Nic więc dziwnego, że gdy w ostatnich latach gatunek postapo zyskał na popularności, jak te grzyby po deszczu pojawiły się dzieła eksplorujące tę tematykę. I nie tylko. Schemat opowieści, których akcja toczy się po końcu świata był przez autorów poddawany najróżniejszej obróbce, rozkładany na czynniki pierwsze, wywracany do góry nogami i zaszczepiany na różne grunty. Naszym rodakom dobrze wyszły tego typu historie dla młodzieży (pamiętacie dylogię Dopóki nie zgasną gwiazdy?), nic więc nie stało na przeszkodzie, by nie miała sprawdzić się także postapokalipsa dla najmłodszych. I sprawdziła się, na dodatek podana w formie komiksu, który jednak ma szansę spodobać się nie tylko najmłodszym.

Świat, jaki znamy, dobiegł końca. Pod burym niebem, wśród zrujnowanych budynków i wszędobylskiego pyłu oraz dymu, maszeruje mała dziewczynka o imieniu Wiktoria, za towarzysza mając tylko swojego psa, Bajkę. Wydaje się, że nikt z ludzi poza nią nie przeżył, świat jest opustoszały i wymarły, ale dziewczynka chce odnaleźć swoich rodziców.
Tym razem jednak to Bajka wędruje samotnie, po tym, jak musiała się rozstać ze swoją właścicielką Wiktorią. Niestety szybko przekonuje się, że jest gorzej, niż myślała. Nie wie za bardzo, co robić, nie potrafi rozpalić ognia? Spotyka ćmę, która staje się jej nową towarzyszką podróży, jednak dokąd zawędrują? I jak długo będą razem? Droga jest długa i pełna zagrożeń, ale nadal najważniejsze pozostaje pytanie, gdzie teraz jest Wiktoria i jak sobie radzi? Czy udało jej się odnaleźć rodziców, czy może jednak spotkało ją coś złego? I czy jeszcze się kiedyś zobaczą?

Czy recenzja była pomocna?