SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Amazing Spider-Man Dawne grzechy Tom 9

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Dziewiąty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Demon znany jako Kindred jest gotowy dokonać zemsty ? ale nie na Spider-Manie, tylko na Peterze Parkerze! W tym celu wskrzesił jednego z najbardziej niepokojących wrogów Pajączka, fanatycznego Zjadacza Grzechów! Jaką tajemnicę skrywa ten morderczy mściciel ze strzelbą? Letalny Legion powraca, żeby zastraszyć Nowy Jork i... znajduje się na celowniku Zjadacza Grzechów! Czy Spider-Man zdoła go powstrzymać przed naciśnięciem spustu? Apetyt na ukaranie grzeszników rośnie i wywołuje zainteresowanie... Instytutem Ravencrofta dla Psychicznie Chorych Przestępców. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach ?Amazing Spider-Man` (2018) #44?47 oraz ?Amazing Spider-Man: Sins Rising Prelude`, a następnie zebrane w tomie ?Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. : Sins Rising`.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  dla dzieci,  superbohaterowie
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 167x255
Liczba stron: 144
ISBN: 9788328164338
Wprowadzono: 21.08.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Amazing Spider-Man Dawne grzechy Tom 9 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mil**********

ilość recenzji:1983

23-08-2023 14:11

POWRACAJĄCE GRZECHY

Nowy ?Spider-Man? od Spencera, to kolejna próba odtworzenia, odświeżenia i odzyskania dla nowych czytelników klasycznej fabuły. Tym razem przyszła kolej na historię o Zjadaczy Grzechów i? Właśnie, Egmont wydaje ten tom krótko po tym, jak konkurencyjna Mucha wydała klasyczny album ?Śmierć Jean DeWolff?, zbierający całość losów Zjadacza Grzechów i na tym tle jeszcze wyraźniej widać, jak wielki poziom dzieli oba dzieła. Jako kolejny tom ?Amazing Spider-Mana?, ?Dawne grzechy? są niezłym, ale typowym przeciętniakiem, jak na Spencera przystało. Jednak próby porównania go z kultowym poprzednikiem pokazują dopiero, jak wiele mu brakuje do dobrych opowieści z tej serii.

Kindred kontynuuje swoje działania, chcąc mścić się na Peterze. Tym razem do życia przywraca Zjadacza Grzechów, mordercę, który nieźle namieszał kiedyś w życiu Pajęczaka i doprowadził go na skraj załamania. A przy okazji zabił sporo ludzi. I teraz też zaczyna siać zniszczenie, kiedy staje oko w oko z Letalnym Legionem. Czym to może się skończyć?

Śmierć Jean DeWolff i Zjadacz Grzechów. No dwie bardzo ważne kwestie w życiu Spider-Mana, nierozerwalnie ze sobą splecione w jednej, do dziś zachwycającej opowieści. i do dziś powielanej, chociaż bez przesady. To był jeden z klasyków, jak śmierć Gwen, których się nie powinno tykać. I nie tykało. Owszem, parę lat temu Zjadacz Grzechów powrócił w albumie ?Axis: Carnage i Hobgoblin?, a wcześniej bawiono się ?powrotem? Jean w ?The Return Of Anti-Venom?. A i jeszcze ożywiono ją na chwilę jako klona w ?Spisku klonów?. Ale to były sporadyczne, bez jakiegoś przesadzania. No a teraz Spencer wziął się za to i postanowił wejść w temat na pełnej petardzie, przywracając to, co powinno zostać w grobie i?

Nie jest źle. Finezji tu brak, brak też prawdziwego pomysłu, ale czyta się nieźle. Ten wątek z Kindredem to takie trochę ?Gauntlet? sprzed paru lat ? tu i tu mamy wielką opowieść, podzieloną na mniejsze, gdzie coraz ten zły nasyła na Petera kolejnych jego wrogów. Zresztą przypomina to też ?Spisek klonów?, bo tu i tam wróg przyzywa postacie zza grobu. No wszystko, co już było. I, zwyczajem Marvela w ostatnich latach, wszystko to to odgrzewany kotlet. Zbędny. Da się go przetrawić, czasem bywa miło, ale Spencer nie czuje Spidera. Ma dziwny humor, za dużo szafuje dialogami, nawet tam, gdzie potrzebna jest czysta akcja, a także brakuje mu czegoś własnego. Czegoś, czym zaznaczyłby swoją obecność w serii na dłużej. On po prostu odtwarza, jak Slott, ale z mniejszym wyczuciem materiału.

No ale, jak mówiłem, źle też nie jest. są momenty, są udane sceny i pewnie niejedna powie, że nieźle zagrało to na sentymentach i że poszło w wątki, których nie eksploatowano tak mocno przez ostatnie lata. Ja dodam, że całkiem fajnie jest to zilustrowane i że czyta się bez zgrzytania zębami. Jednak uważam, że lepiej było sięgnąć po coś nowego, zostawić Zjadacza Grzechów i tym podobne rzeczy i tchnąć nowe życie w serię. Jest jednak, jak jest. tragedii nie ma, czytać się i zagorzali fani sięgnąć mogą śmiało.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?