SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Nora Roberts - biografia

Amerykańska pisarka, autorka popularnych romansów dla kobiet. Była jedną z pierwszych pisarek, która w swoich utworach połączyła romans z elementami powieści sensacyjnej i obyczajowej. Swoją karierę rozpoczęła w 1981 roku od sagi Irlandzka wróżka. Nora Roberts naprawdę nazywa się Eleanor Marie Robertson. Od najmłodszych lat towarzyszyła jej literatura – wychowała się w domu, w którym książki były istotnym elementem. Nic więc dziwnego, że pomimo prób zdobycia stałego zawodu (była przez jakiś czas aplikantem w kancelarii prawnej) skupiła się na tym co  lubiła najbardziej – spisywaniu historii, które przychodziły jej do głowy. W taki właśnie sposób powstała pierwsza część sagi „Irlandzka wróżka” – w trakcie zamieci Nora z dziećmi została odcięta od świata – nie mając co zrobić z nadmiarem wolnego czasu zaczęła spisywać historie, które przyszły jej do głowy. Z notatek powstała powieść, którą w roku 1981 wydało  amerykańskie wydawnictwo Silhouette. Sukces przyszedł cztery lata później, po opublikowaniu pierwszego tomu sagi „MacGregorowie”. Nora Roberts jest tytanem pracy – na listę bestsellerów trafiło 147 jej tytułów. Łączny nakład wszystkich książek to ponad 400 mln egzemplarzy. Powieści Amerykanki przetłumaczono na ponad 25 języków, niektóre zostały zekranizowane, inne czekają na swoją kolej. Do najpopularniejszych tytułów należą:
  1. „Bracia krwi”
  2. „Błękitna dalia”
  3. „Czarna róża”
  4. „Dolina ciszy”
  5. „Dotyk śmierci”
  6. „Jedyna i wspaniała”
  7. „Kamień Pogan”
  8. „Klucz światła”
  9. „Ostatni narzeczony”
Data urodzenia: 10.10.1950

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 138 książek, których autorem jest: Nora Roberts. Dostępne formaty: miękka, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, fantastyka, sensacja, kryminał, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, fantastyka, Książki na prezent 🎁, nowości, Nowości.

Na książki autora Nora Roberts mamy rabaty sięgające do 57%.
... ...
Zobacz więcej produktów