SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nikola Tesla Władca piorunów Książka audio CD/MP3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

audiobook cd

Lektor
Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

CZŁOWIEK, KTÓRY WYMYŚLIŁ WIEK DWUDZIESTY.
Bez jego wynalazków nie byłoby prądu przemiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilota do telewizora, robotów przemysłowych a nawet... radia czy telefonii komórkowej.
Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z Marconim - o wynalazek radia, z Edisonem - praktycznie o wszystko: o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Nominowany do nagrody Nobla, nigdy jej nie otrzymał. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców.
Wierzył w teorię płaskiej Ziemi i eter - tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać energię Wszechświata. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.
Jego twarz gościła na okładce Timea, wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.
Pracownia genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach - wraz z cenną dokumentacją badań. Nigdy nie odnaleziono sprawców.
Wszystko podporządkował swojej pracy, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Po śmierci jego ciała nie poddano autopsji, a z mieszkania zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik opatrzony napisem `Sprawy rządowe`. Wszystkie posiadłości należące do Tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie Powiernictwo Majątków Obcokrajowców, pomimo, że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych.
ZAPOMNIANY GENIUSZ. WIZJONER. TESLA.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: biografie i wspomnienia
Wydawnictwo: Heraclon International Sp. z o.o.
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Lektor: Ireneusz Prochera
Wprowadzono: 07.03.2024

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Nikola Tesla Władca piorunów Książka audio CD/MP3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: