SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria Rodzina Monet jest doskonale znana każdemu sympatykowi książek Young Adult. Opowieści Weroniki Marczak w rekordowym tempie osiągnęły sukces i stały się klasykami gatunku, rozchwytywanymi przez nastoletnich czytelników i czytelniczki. Początkowo historie, które stały się podstawą serii, były publikowane przez autorkę jedynie na platformie Wattpad. Pierwowzór podbił serca czytelników, którzy zmotywowali Weronikę Marczak do wydania książek. Cykl Rodzina Monet przedstawia nam historię piętnastoletniej Hailie Monet. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy ta ma wrażenie, że cały jej świat właśnie legł w gruzach. Z dnia na dzień traci ukochaną mamę i babcię. Najważniejsze kobiety w życiu Hailie giną w tragicznym wypadki samochodowym, który na zawsze zmienił życie nastolatki. Dziewczyna wpada tym samym w wir wydarzeń, w których nigdy nie spodziewała się uczestniczyć. 

Fabuła książek z serii Rodzina Monet 

Pogrążona w żałobie po śmierci matki i babci Hailie musi opuścić swój rodzinny dom w Wielkiej Brytanii i przenieść się do Pensylwanii, gdzie w wielkiej willi mieszka jej pięciu braci. Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony są bardzo zamknięci w sobie i chłodni w obyciu, a ich stosunek do siostry jest daleki od wszystkiego, co Hailie kiedykolwiek kojarzyła z relacjami rodzinnymi. To jednak nie koniec jej problemów. Kiedy w grę zaczynają wchodzić wielkie pieniądze, dziewczyna zaczyna poznawać rodzinne sekrety, o których nigdy nie powinna się dowiedzieć. Warto zaznaczyć, że seria Rodzina Monet to nie zwykły romans Young Adult. Wszystkie tomy Rodziny Monet opowiadają o dojrzewaniu, odkrywaniu swojego miejsca na świecie oraz radzeniu sobie z najtrudniejszymi przeciwnościami losu. Weronika Marczak skupiła się w historii na kwestii relacji z najbliższymi i więzi rodzinnych. Autorka stworzyła panteon niezwykle zróżnicowanych i wyrazistych bohaterów, obok których trudno przejść obojętnie, a obserwowanie ich dynamicznie zmieniających się relacji zwyczajnie wciąga. 

Rodzina Monet – kolejność czytania 

Pierwszy tom z serii – Skarb. Rodzina Monet wprowadza nas w historię Hailie Monet. Nieco obszerniejsza druga część opowieści została podzielona na dwa tomy – Królewna część 1 i Królewna część 2. Dwutomowa kontynuacja serii Rodzina Monet przedstawia nam perspektywę nastolatki, która z biegiem czasu zaczyna oswajać się ze swoim nowym życiem. Hailie przyzwyczaiła się do towarzystwa pięciu starszych braci, coraz odważniej walczy o swoje i korzysta z przywilejów wynikających z przynależności do rodziny Monet. Podczas rodzinnych wakacji w Tajlandii dziewczyna ma jednak do czynienia z podejrzanie wyglądającym typem, który z jednej strony usilnie stara się zabiegać o jej względy, z drugiej ma w sobie zbyt wiele niewiadomych, żeby można było mu ot tak zaufać. Jaki jest prawdziwy cel tej egzotycznej podróży? Sięgnijcie po serię Rodzina Monet i przekonajcie się sami. 


... ...