SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bestsellerowa seria przygodowa dla dzieci – Kroniki Archeo

Seria książek Kroniki Archeo to wciągające przygody rodzeństwa Ani i Bartka Ostrowskich. Ich rodzice z zawodu są archeologami. W kręgu znajomych rodziny nie brakuje konserwatorów zabytków czy egiptologów, czyli prawdziwych ekspertów do spraw starożytnego Egiptu. To właśnie z tymi dziedzinami najczęściej związane są przygody, jakich doświadczają bohaterowie Kronik Archeo. To historie porównywane do przygód samego Indiany Jonesa! Powieści z serii Kronik Archeo wciągają młodych czytelników w świat odległych zakątków, odkrywania starożytnych skarbów i ujawniania głęboko skrywanych sekretów!

Cykl Kroniki Archeo – tomy rozpoczynające serię

Polska pisarka i podróżniczka, Agnieszka Stelmaszyk jest autorką tych fantastycznie przyjętych przez czytelników książek z serii Kroniki Archeo. Tomy Tajemnica Klejnotu Nefertiti i Skarb Atlantów to dwie pierwsze części z cyklu. Tom pierwszy zaciąga bohaterów powieści do odległego i przepełnionego tajemnicami Egiptu. To właśnie tam przyjdzie im zmierzyć się z rozwikłaniem zagadki sprzed wielu, wielu lat. Skarb Atlantów to kontynuacja historii, która tym razem dzieje się w słonecznej Grecji. Młodzi poszukiwacze przygód poznają starą legendę, która - jak się okaże - nie jest jedynie starą opowieścią przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Kroniki Archeo, tomy Sekret Wielkiego Mistrza oraz Zaginiony klucz do Asgardu to z kolei przygody, które dzieją się w Polsce. Jak się okazuje, po niezapomniane wrażenia wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata!

Agnieszka Stelmaszyk – Kroniki Archeo. Najbardziej znana seria książek autorki

Agnieszka Stelmaszyk to polska pisarka, podróżniczka i autorka wielu popularnych powieści przygodowych, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Jest to niezwykle barwna postać. Autorka w dzieciństwie miała wiele różnych wizji na temat swojego życia dorosłego. Marzyła o zostaniu lekarzem bądź przyrodnikiem; chodziła jej po głowie także archeologia oraz malarstwo. Los sprawił, że została pisarką. Agnieszka Stelmaszyk zadebiutowała w 2007 roku zbiorem Opowiadań z morałem. Już trzy lata później, w 2010 roku, rozpoczęcie serii Kronik Archeo przyniosło autorce ogromny sukces i popularność. Jej książki uwielbiają dzieci w różnym wieku. Tytuły Agnieszki Stelmaszyk, Kroniki Archeo i inne wydania autorki polecają bardzo często rodzice i pedagodzy. To wartościowe książki, które rozbudzają wyobraźnię i dostarczają odpowiedniej dawki rozrywki.

Kroniki Archeo – wszystkie tomy

Czy Kroniki Archeo należy czytać wyłącznie w kolejności ich wydania? Niekoniecznie! Każdy tom to osobna historia, która dzieje się w innym miejscu i nieco innych okolicznościach. Kroniki Archeo: wszystkie tomy, czyli kolejno: Tajemnica Klejnotu, Nefertiti, Skarb Atlantów, Sekret Wielkiego Mistrza, Klątwa Złotego Smoka, Zagadka Diamentowej Doliny, Zaginiony klucz do Asgardu, Przepowiednia Synów Słońca, Dziennik podróżnika, Szyfr Jazona, Komnata Szeptów, Oko Węża, Złoty szlak oraz Dom Fauna to łącznie mnóstwo niesamowitych przygód wspaniałych bohaterów, których z pewnością polubi każdy młody czytelnik i czytelniczka. Seria Kroniki Archeo to doskonała pozycja do rozbudzenia w dziecku zamiłowania do podróży, odkrywania świata oraz czytania!


... ...