SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cykl książek Igor Brudny, czyli pełnokrwisty kryminał, podbijający listy bestsellerów

Kryminalny cykl książek o Igorze Brudnym autorstwa Przemysława Piotrowskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego fana literatury pełnej detektywistycznych zagadek, brutalnych morderstw, skomplikowanych śledztw i wartkiego humoru. Fabuła serii Igor Brudny, publikowanej przez wydawnictwo Czarna Owca, kręci się wokół losów twardego, warszawskiego komisarza o mrocznej przeszłości — tytułowego Igora Brudnego, który, wykorzystując swój chłodny, analityczny umysł i wybitne umiejętności śledcze, rozwiązuje kryminalne tajemnice Zielonej Góry. 

Cykl Igor Brudny - kolejność czytania

Seria książek Igor Brudny, Przemysława Piotrowskiego składa się z 7 tomów. Każdy z nich opowiada historię innej sprawy kryminalnej warszawskiego gliniarza, jednak, aby zachować ciągłość fabularną dotyczącą życia głównego bohatera, warto sięgać po książki w następującej kolejności:

  1. Piętno. Tom 1 (2020)
  2. Sfora. Tom 2 (2020)
  3. Cherub. Tom 3 (2020)
  4. Zaraza. Tom 4 (2021)
  5. Bagno. Tom 5 (2022)
  6. Smolarz. Tom 6 (2024)
  7. Anubis. Tom 7 (2004)

Najnowszy tom serii o Igorze Brudnym - Anubis jest już dostępny w zapowiedzi. Premiera planowana jest na lipiec 2004.

Igor Brudny – seria książek spod pióra Przemysława Piotrowskiego

Autorem cyklu książek Igor Brudny jest polski pisarz, pochodzący z Zielonej Góry — Przemysław Piotrowski. Polski artysta, ukończywszy kierunek politologia na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz nauki pokrewne na uniwersytetach w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych, swoje pierwsze kroki na drodze zawodowej zaczął stawiać na łamach Gazety Lubuskiej, jako tamtejszy dziennikarz — najpierw sportowy, później śledczy. Po 10 latach ciężkiej pracy w redakcji porzucił jednak swoje dotychczasowe stanowisko i z prawdziwym przytupem rozpoczął karierę pisarską. W 2015 roku Przemysław Piotrowski zadebiutował thrillerem historycznym Kod Himmlera, którym niesamowicie szybko podbił, zarówno serca czytelników, jak i listy księgarnianych bestsellerów. Obecnie, Przemysław Piotrowski regularnie powiększa swoje literackie portfolio o nowe pozycje, a talent literacki rozwija, tworząc nie tylko trzymające w napięciu kryminały o naprawdę pogmatwanej i nieoczywistej fabule, ale również thrillery psychologiczne, książki sensacyjne czy też pozycje z gatunku domestic noir (podgatunek powieści kryminalnej, w których fabuła zazwyczaj rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami domu — najczęściej dotyka zatem problemów przemocy domowej, toksycznych relacji czy mrocznych sekretów małżeńskich. Ze względu na podejmowaną tematykę oraz sposób jej opisywania, książki z tego gatunku stawia się po sąsiedzku z thrillerami psychologicznymi). Mimo ciągłego rozwoju, książki z serii Igor Brudny nieustannie należą do najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się pozycji autora na polskim rynku.

O czym są przygody Igora Brudnego – głównego bohatera kryminalnej serii z wydawnictwa Czarna Owca?

Bezwzględny glina Igor Brudny dałby naprawdę wiele, aby móc w końcu na raz na zawsze zapomnieć o swojej mrocznej przeszłości. Przez lata rozwijał swoją karierę policyjną na warszawskim komisariacie, z dala od rodzinnych stron, żyjąc w głębokim przekonaniu, że pewne rozdziały w jego życiu zostały już ostatecznie zamknięte. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest pozbyć się dawnych demonów, a ponure wydarzenia z przeszłości potrafią przypomnieć o sobie w naprawdę niespodziewanym momencie. Gdy w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa w Zielonej Górze Igor Brudny staje się głównym podejrzanym, zmuszony jest po latach powrócić do rodzinnego miasta. Choć udaje mu się ostatecznie oczyścić z fałszywych zarzutów, na jaw wychodzą nowe fakty, które bezsprzecznie wiążą warszawskiego gliniarza ze sprawą krwawego morderstwa. Posiadając w zanadrzu spore doświadczenie śledcze oraz niesamowity, wrodzony talent do rozwiązywania skomplikowanych zagadek, Brudny rozpoczyna długofalową współpracę z tamtejszym inspektorem policyjnym, Romualdem Czarneckim. Jak potoczą się losy bohatera w okrytej mgłą tajemnicy Zielonej Górze? Czy Igor Brudny znajdzie w sobie wystarczająco siły i odwagi, aby ostatecznie stawić czoło mrocznej stronie swojego życia? Przerażający klimat, nieprzeciętni bohaterowie, akcja, która do końca trzyma w ogromnym napięciu oraz powalające i zupełnie nieprzewidywalne zakończenie – to wszystko i wiele więcej czeka na was w bestsellerowej serii książek Igor Brudny Przemysława Piotrowskiego.


... ...