SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak pobrać zakupiony eBook na czytnik?


Jeśli e-książki, formaty eBooków i czytniki im odpowiadające nie są Ci już obce, to, w jaki sposób pobrać zakupionego eBooka, wciąż może wydawać się zagwozdką. Pamiętaj, że książkę elektroniczną możesz czytać na dosłownie każdym urządzeniu, które posiadasz - od smartfona i tabletu, po laptop i komputer, aż do czytnika dedykowanego eBookom.


Pobierz eBook na komputer


Jeśli chodzi o komputery, musisz pobrać plik zakupionej książki, a następnie go otworzyć w dowolnym edytorze tekstowym. Jeśli dany format publikacji jest niewłaściwy, istnieje wiele programów, które umożliwią jego konwertowanie. Pliki możemy otwierać również w przeglądarkach internetowych.
Na telefony i tablety musisz pobrać aplikację mobilną, która odczytuje eBooki.Do czytania e-książek służą czytniki, które bazują na technologii e-papierowego wyświetlacza.Jak pobrać eBooka na czytnik?


Kupowanie eBooków to nie taka trudna sprawa. Jeśli już jesteś na stronie internetowej wybranej księgarni, wystarczy, że wybierzesz tytuł dostępny do pobrania w wymaganym przez Twoje urządzenie formacie.
Pierwszym sposobem na wgranie eBooków na czytnik jest podpięcie czytnika do pamięci komputera i skopiowanie pliku z książkądo pamięci urządzenia stricte przeznaczonego dla e-książek. Czytnik będzie widoczny jako zewnętrzny dysk, natomiast w przypadku modeli, które obsługują karty pamięci, jako dwa dyski. Jeśli dysponujesz czytnikiem marki Kindle, zakupioną książkę należy wgrać do folderu documents.Program Calibre


Czytelnicy e-booków mogą korzystać także z darmowego programu Calibre, który jest dostępny na wszystkich platformach - PC, Mac, Linux. Calibre umożliwia tworzenie biblioteki e-booków, dzięki czemu swobodnie będziesz mógł przeszukiwać i filtrować zakupione książki.
Program pozwala także na edycję książek, co oznacza, że samodzielnie będziesz mógł na przykład zlikwidować wiszące spójniki. Calibre ułatwia przeprowadzenie procesu kopiowania książek na czytnik. Program rozpoznaje profile większości modeli, kieruje pliki do odpowiednich folderów, a także przekonwertowuje pliki w razie potrzeby.


Nowoczesne czytelnictwo


Zakupiony i pobrany plik jest gotowy do wykorzystania niezależnie od tego, jakim urządzeniem do czytania dysponujesz. Pamiętaj o tym, że musisz dostosować format do swojego czytnika, komputera czy smartfona, aby w pełni cieszyć się lekturą. Kupowanie eBooków jest niezwykle proste, dlatego warto postawić na nowoczesne czytelnictwo i korzystać z urządzeń, które mają sprawić, że Nasze czytanie stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

powrót do menu