e-Wydania | Pomoc | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wszystkie e-Wydania: pliki pdf/epub/mobi oraz mp3 chronione są przed nielegalnym kopiowaniem i rozpowszechnianiem. Łamiąc system zabezpieczeń, Klient dopuszcza się złamania Ustawy "O prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).


Lista zagadnień:


Słowniczek pojęć
Opis e-Wydania
Składanie zamówienia
Opłacenie zamówienia
Pobieranie e-Wydania
Problem z otwarciem pliku
Zwroty i reklamacje
 Słowniczek pojęć

e-wydanie - wszystkie produkty pobierane z konta Klienta w Księgarni takie jak: e-booki pdf/epub/mobi, audiobooki mp3;

e-książka - inaczej e-book, treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania przy pomocy czytnika e-booków lub odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu (np. komputer,  smartfon, tablet);

audiobook mp3 - książka w formacie mp3, m4b, którą słuchasz po pobraniu na dowolne urządzenie elektroniczne, wyposażone w odtwarzacz plików MP3 i/lub m4b;

PDF - format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych;

MOBI - format plików dla publikacji elektronicznych, najczęściej wykorzysywany w czytnikach Kindle firmy Amazon; wydruk treści nie jest możliwy

EPUB - format plików dla publikacji elektronicznych; wydruk treści nie jest możliwy

Adobe Reader - bezpłatny program firmy Adobe Systems, udostępniany na większość platform komputerowych, służący do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF

 

Adobe Digital Editions (ADE) - program, obsługujący pliki z rozszerzeniem EPUB w środowisku Windows

Kindle for PC - program, obsługujący pliki z rozszerzeniem MOBI w środowisku Windows

WinZip - jest komercyjnym programem do archiwizacji danych przeznaczonym dla użytkowników systemu Windows, przydatny przy zakupie plików MP3

7-Zip - bezpłatny program do archiwizacji danych, przydatny przy zakupie plików MP3;

oświadczenie - dokument, który należy wypełnić i odesłać w przypadku chęci odstąpienia od umowy zakupu e-wydania; zawiera informację o całkowitym usunięciu z dysku zakupionego e-wydania i nie udostępnieniu osobom trzecim pliku, a także o konsekwencji złamania Ustawy "O prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

 

powrót do góry

 Opis e-Wydania
 

Obok informacji standardowych takich jak autor, wydawnictwo, data wprowadzenia do naszej oferty, w opisie każdego produktu znajduje się też informacja o formacie pliku np. PDF, EPUB, MOBI czy MP3.

W rubryce "Szczegóły" znajdują się też informacje dotyczące zastosowanych przez wydawcę zabezpieczeń przed nielegalnym kopiowaniem.

Informacja o zastosowaniu 'znaku wodnego' - jest jednoznaczna z tym, że do otwarcia e-booka wystarczy program obsługujący format PDF (np. Adobe Reader) lub EPUB (np. Adobe Digital Editions) lub MOBI (np. Kindle for PC).

powrót do góry

 


 

Składanie zamówienia
 

Aby zamówić wybrany plik należy przejść do działu e-Książki, wpisać tytuł poszukiwanej pozycji lub skorzystać z kategorii prezentowanych w kolumnie po lewej stronie. Po odszukaniu i wybraniu tytułu należy kliknąć  

Po wybraniu wszystkich tytułów, klikamy  w górnym menu strony.

Następnie użyj 

Wybierz jedną z dostępnych form płatności i uzupełnij formularz

Dane są potrzebne do wystawienia faktury, która jest generowana do każdego zamówienia i jest jedynym dowodem zakupu. 

Niezbędne jest również zaakceptowanie regulaminu i zgody na przetwarzanie danych RODO.

Przycisk   poprowadzi Cię do podsumowania zakupu, a po kliknięciu na w  Twoje zamówienie zostanie zarejestrowane. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia przyślemy w e-mailu.

Teraz możesz wybrać płatnośc kartą albo bank który prowadzi rachunek bankowy z którego chcesz wykonać przelew oraz nacisnąć  

W tym momencie nastąpi przekierowanie na stronę PayU, gdzie wystarczy dokończyć transakcję płatniczą.

Po niedługim czasie otrzymasz od nas e-mail w którym powiadomimy o możliwości pobrania plików z konta Klienta. Wystarczy się zalogować i wybrać oraz następnie 

 

Aby pobrać e-book wybierz odpowiedni format pliku

 

 

powrót do góry

 Opłacenie zamówienia
 

Zamówione e-Wydania możesz opłacić:

- przelewem online (PayU) oraz w placówce banku / na poczcie,

- kartą kredytową (PayU),

- przelewem online (PayU).

UWAGA! W przypadku płatności kartą kredytową lub przelewem online (PayU) płatność następuje online, co oznacza możliwość niemalże natychmiastowego pobrania pliku. W przypadku płatności przelewem, pobranie pliku możliwe jest po otrzymaniu e-maila z informacją o zaksięgowaniu wpłaty. Księgowanie zwykłych przelewów / wpłat odbywa się dwa razy dziennie tylko w dni robocze.

 

powrót do góry

 Pobieranie plików
 

Wystarczy się zalogować na swoim koncie i wybrać  oraz następnie 

 

Aby pobrać e-book wybierz odpowiedni format pliku

 

powrót do góry

 


Jak otworzyć e-book i z niego skorzystać?

Pliki można otwierać w odpowiednich ogólnodostępnych programach / aplikacjach, np.

- komputery z systemem Windows:

ePub -> Adobe Digital Editions (np. http://download.adobe.com/pub/adobe/digitaleditions/ADE_3.0_Installer.exe)

MOBI -> Kindle for PC (np. http://www.amazon.com/kindlepcdownload/ref=klp_win).

- tablety i smartfony z Android:

ePub -> Aldiko

MOBI -> Kindle Amazon

- urządzenia Apple:

ePub -> Bluefire Reader

MOBI -> Kindle Amazon

Zakupiony i pobrany plik możesz odtwarzać w dowolny sposób. Możesz przegrać swoje e-Wydanie na odtwarzacz .mp3, możesz wypalić płytę CD etc.

Nie jest możliwa dalsza odsprzedaż plików - zgodnie z poglądem dominującym w doktrynie prawa, wyczerpanie prawa autorskiego nie dotyczy plików pobranych online.

Jeśli e-Wydanie lub jego fragment są "spakowane" w formacie ZIP, to kliknij na folder dwukrotnie. Jeśli Twój system operacyjny nie obsługuje formatu ZIP, możesz posłużyć się którymś z popularnych programów:

WinZip - program płatny,

WinRAR - program płatny,

7-Zip - program darmowy.

powrót do góryProblem z otwarciem pliku
 

Jeśli masz problem z otwarciem pliku, sprawdź czy próbujesz je otworzyć w odpowiednim programie / aplikacji. Polecamy:

- komputery z systemem Windows:

ePub -> Adobe Digital Editions (np. http://download.adobe.com/pub/adobe/digitaleditions/ADE_3.0_Installer.exe)

MOBI -> Kindle for PC (np. http://www.amazon.com/kindlepcdownload/ref=klp_win).

 

- tablety i smartfony z Android:

ePub -> Aldiko

MOBI -> Kindle Amazon

 

- urządzenia Apple:

ePub -> Bluefire Reader

MOBI -> Kindle Amazon

 

Jeżeli problemu nie udało się rozwiązać to skontaktuj się z nami. Pracownicy biura obsługi Klienta pozostają do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 18.

powrót do góry

 


 

Zwroty i reklamacje
 

W przypadku e-Wydań odstąpienie od umowy jest dopuszczalne - w terminie 14 dni - wyłącznie przed wykorzystaniem przez Klienta (poprzez kliknięcie) linku umożliwiającego pobranie pliku. Po wykorzystaniu linku Klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy - z uwagi na charakter świadczenia, który uniemożliwia jego zwrot, jak również z uwagi na charakter świadczenia o właściwościach ściśle związanych z osobą Klienta.

Aby dokonać zwrotu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (e-mail: info@gandalf.com.pl, tel. 42 252 39 23) i powiadomić o chęci zwrotu. W odpowiedzi Klient otrzyma oświadczenie, które musi zostać wypełnione i podpisane przez nabywającego oraz odesłane listem poleconym lub e-mailem (skan lub zdjęcie).

Adres: Gandalf Sp. z o.o. ul. Beskidzka 37, 91-612 Łódź z dopiskiem "Zwrot". O skuteczności dokonania zwrotu decyduje prawidłowość i zupełność wypełnienia oświadczenia.

Oświadczenie można także pobrać samodzielnie - POBIERZ. O skuteczności dokonania zwrotu decyduje prawidłowość wypełnienia oświadczenia i termin.

W przypadku reklamowania e-Wydania należy skontaktować się z BOK i poinformować o wadzie zakupionego pliku. O przebiegu i wyniku reklamacji Klient będzie powiadomiony indywidualnie.

powrót do góry