SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Dixit 7: Wizje Rebel

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Daj znów ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń. Przy pomocy nowych kart Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze.

Dixit 7 to 84 nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie wielokulturowych wizji. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.Dixit to gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki.

Na czym to polega?
Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza - to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.Zawartość pudełka:
84 karty
instrukcja dodatku
S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Rebel

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Dixit 7: Wizje

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 34 oceny )
 • 5
  25
 • 4
  1
 • 3
  5
 • 2
  0
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Tomasz

ilość recenzji:810

brak oceny 26-04-2017 11:48

Bawiąc się w Dixit z pewnością potrzebować będziecie dodatkowych kart. Zakupicie je zresztą z przyjemnością, ponieważ ilustracje na kartach z rozszerzeń są na dużo wyższym poziomie niż w pierwszej grze lub Dixit Odysei, która poprawiła planszę oraz dostosowała metodę wyboru odpowiedzi do rozgrywki większej liczby graczy, ale karty miała słabsze niż jej pierwowzór.

Zakup dodatków najlepiej rozpocząć od Dixit Wizje. Po pierwsze, że jest to produkt limitowany, a po drugie, że fantazyjne wyobrażenia ukazane na obrazach są bardzo wieloznaczne. Dodruki pewnie będą, ale kolejne wersje mają już nie posiadać złotych ozdobników, które cudownie mienią się w blasku słońca i oczarowują swoim artyzmem. Takich wyjątkowych kart jest 21 w talii. Cały produkt składa się z 84 kart.

Jeśli posiadacie Dixit Odyseję, to macie tam dwa puste wgłębienia, w których zmieścicie 2-3 kolejne talie rozszerzeń. Bawiąc się z Dixit Wizje starych kart będziecie się pozbywać z ręki, ponieważ trudniej wymyślić do nich nowe hasła i szybciej się ogrywają, nie wspominając już o ich słabszym wykonaniu.

My gramy najczęściej z córką, zabawa w trójkę znacząco odbiega od spotkań przy większej liczbie uczestników, ale nie zawsze jest taka możliwość. Młody Giercownik potraf już podać hasło, które nie nawiązuje bezpośrednio do ilustracji, a z nową talią dziecku jest prościej, ponieważ wywołują one silniejsze uczucia i więcej skojarzeń.

Jakie są te wizje? Korzystając z nowych kart czujemy lęk i obawę przed nieznanym, magię i podziw dla świata, dumę i szacunek dla bytów. Odnoszą się one do mitologii oraz wierzeń. Bardzo wiele tutaj symboli, dziwnych oznaczeń ? bezpośrednie nawiązania do tarota i przepowiadania przyszłości, wróżenia z kart. Motywy indyjskie, arabskie, ale również klasyczne ? greckie i rzymskie, nie zabrakło także nordyckich. W trakcie gry nasze myśli błądziły wokół twórczości Stephena Kinga i Neila Gaimana. Trochę, jak ze snów ? kiedy czytamy baśnie, legendy i bajki, a potem one wszystkie tworzą jedną zakręconą impresję.

Księżniczki, wróżki, demony. Władcy i ich wojownicy oraz poddani, żeby nie napisać wyznawcy czy nawet niewolnicy! Postaci zaklęte, na które rzucono klątwę ? to one są bohaterami ilustracji i wyjątkowo silnie oddziałują na emocje graczy. Znakomicie dobrane kolory ? zazwyczaj w podobnych odcieniach, budujące nastrój grozy i tajemnicy.

Na filmiku pokazaliśmy wam w ekspresowym skrócie wszystkie karty. Naszym zdaniem kompletowanie talii należy rozpocząć właśnie od nich ? rewelacja!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Agnieszka

ilość recenzji:3

19-11-2020 21:04

Przyznam szczerze, że dodatek Wizje był tym, co sprawiło, że w ogóle zainteresowałam się grą Dixit! Gra sama w sobie mnie zaciekawiła, ale to on mnie zafascynował. Wprost nie mogłam się oprzeć tym dopracowanym w najmniejszych detalach, niesamowitym ilustracjom! To po prostu majstersztyk! Obrazy zawarte na kartach z tej serii charakteryzują się niezwykłą szczegółowością, a dzięki temu możemy doszukiwać się w nich miliona znaczeń.

Karty świetnie sprawdzą się nie tylko w samej rozgrywce zgodnej z regułami gry, ale również możemy spróbować wykorzystać je na inne sposoby w grach skojarzeń podczas spotkań towarzyskich, integracji, czy szkoleń, gdyż świetnie ukazują, jak wiele różnych spojrzeń na jedną rzecz mogą mieć różne osoby. Tylko od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy tą talię pełną wizji.

Limitowana edycja posiada cudowne złocenia. Egzemplarze bez złotych dodatków nadal zachwycają, gdyż miejsca, gdzie były są ładnie zaznaczone na kartach. Chociaż oczywiście żałuję, iż nie mam właśnie tych złotych w swojej kolekcji.

Podaję hasło: "W zasięgu Twego wzroku!"! Jaką masz wizję?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

MartynaSzczW

ilość recenzji:57

brak oceny 8-01-2018 12:10

To moim zdaniem najlepszy dodatek do podstawowej wersji Dixit. Karty są po prostu przepiękne - i choć zawsze podobały mi się ilustracje towarzyszące tej grze, to są po prostu bezapelacyjnie dziełami sztuki. A złocenia w limitowanej wersji jeszcze bardziej dodają im elegancji, piękna i niepowtarzalności. Przedstawione rysunki pozwalają na ciekawszą grę, ponieważ są bardziej niejednoznaczne i dają jeszcze większe pole do interpretacji. Kiedy więc znudzi się Wam już trochę podstawowa talia, zachęcam do zaopatrzenia się w Dodatek 7, czyli Wizje - to najlepszy wybór!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 21-04-2017 19:54

Znakomity dodatek do gry, karty są wieloznaczne i bajecznie kolorowe, grafiki artystyczne, a do tego złocenia! ... gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?