wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Lacerta Gra Great Western Trail: Kolej ...

gry / zabawki

LACERTA

79,25 zł taniej -31%

Lacerta Gra Mombasa (edycja polska)

gry / zabawki

LACERTA

140,84 zł taniej -25%

Lacerta Gra Patchwork (edycja polska)

gry / zabawki

LACERTA

55,83 zł taniej -33%

Rebel Gra Pandemic (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

102,63 zł taniej -34%

Rebel Gra Baobab (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

49,03 zł taniej -18%

Rebel Gra Ogródek (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

84,40 zł taniej -24%

Rebel Gra Unlock (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

99,96 zł taniej -25%

Rebel Gra Yinsh (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

92,84 zł taniej -24%

Rebel Gra Gipf (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

92,84 zł taniej -24%

Lacerta Gra Grand Austria Hotel (edycja ...

gry / zabawki

LACERTA

133,33 zł taniej -25%

Rebel Gra Mr. Jack (edycja polska) ...

gry / zabawki

Rebel

43,85 zł taniej -21%

Bard Gra Smash Up! (edycja polska)

gry / zabawki

Bard

71,07 zł taniej -29%

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska)
ocena: 6, głosów: 50
 
powiększenie
Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska)
Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska)

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska)

gry / zabawki

Producent: LACERTA

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 137,17

Cena detaliczna: 178,14

U nas taniej o 23%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (6)

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) - opis produktu:

Gra została laureatem konkursu Gra Roku 2018 w kategorii Zaawansowana Gra Roku.

Ameryka, druga połowa XIX wieku...

Jesteście ranczerami i nieustannie gnacie swoje stada z Teksasu do Kansas City, szlakiem zwanym Great Western Trail. U celu wędrówki sprzedajecie krowy i wysyłacie je w dalszą drogę pociągiem. Pozwala to zarabiać pieniądze i gromadzić punkty zwycięstwa. Jest więc oczywiste, że każdorazowo po przybyciu do Kansas City, chcesz mieć najbardziej wartościowe stado.Wymaga to nie tylko trzymania stada w dobrej kondycji, ale także efektywnego wykorzystania usług oferowanych w napotkanych wzdłuż szlaku budynkach. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne będzie również zatrudnienie wykwalifikowanych pomocników:

kowboje zadbają o stado,
rzemieślnicy pozwolą zbudować własne budynki,
inżynierowie zajmą się zarządzaniem ważnymi połączeniami kolejowymi.Jeśli umiejętnie zarządzisz swoim stadem i będziesz sprawnie kluczyć między możliwościami i pułapkami Great Western Trail, masz szansę zdobyć najwięcej punktów zwycięstwa i wygrać.

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:
1 plansza główna
54 żetony pomocników
18 żetonów niebezpieczeństwa
22 żetony tipi
4 plansze graczy
4 żetony pomocnicze (dwustronne)
4 drewnianych ranczerów
4 drewniane znaczniki lokomotyw
56 drewnianych znaczników gracza
4 drewniane znaczniki certyfikatów
128 karty krów
28 karty celów
47 żetonów budynków
5 żetonów zawiadowców stacji
55 żetonów monet
1 żeton rynku pracy
1 notatnik punktacji
1 instrukcjaLiczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 75 - 150 minut

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) - wybrana recenzja:

Tomek 30/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tej gry, ale narzeczona namówiła mnie, byśmy spróbowali. Gra wydawała się skomplikowana, a kowbojska tematyka nie trafiała w moje gusta. A jednak okazało się, że gra mi się bardzo spodobała. Gra jest z tych dłuższych - my gramy głównie w wersję dwuosobową... (czytaj dalej)

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) - szczegółowe informacje:

Dział: Gry / Zabawki
Producent: LACERTA
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Lacerta Gra Great Western Trail (edycja polska) - recenzje klientów

30/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tej gry, ale narzeczona namówiła mnie, byśmy spróbowali. Gra wydawała się skomplikowana, a kowbojska tematyka nie trafiała w moje gusta. A jednak okazało się, że gra mi się bardzo spodobała. Gra jest z tych dłuższych - my gramy głównie w wersję dwuosobową i najszybciej udało nam się ją ukończyć w 90 minut. Granie w więcej osób wydłuża rozgrywkę, ale także czyni ją bardziej wymagającą. Przy dwojgu graczy na planszy jest dość luźno i nie ma problemu z wykonywaniem wcześniej założonego planu. Im więcej osób, tym bardziej sobie przeszkadzamy stawiając swoje budynki na szlaku oraz wykupując pomocników z rynku pracy. Mechanika gry, która polega na docieraniu do Kansas City z jak najbardziej różnorodnym stadem krów, działa bardzo dobrze i wszystko wydaje się dobrze przemyślane. Zasad jest sporo i długo trwa tłumaczenie ich nowym osobom, ale mimo ich natłoku, same w sobie są dość przejrzyste - nawet niedoświadczeni gracze już w pierwszej rozgrywce załapali o co chodzi. Jeżeli chodzi o klimat, to mimo że nie jestem fanem westernów, fajnie jest wczuć się w hodowcę bydła, a pomaga w tym zestaw ładnie ilustrowanych kart z krowami oraz interesująca plansza ze szlakiem po którym się poruszamy. Do poprawki wg mnie są prywatne plansze graczy - są ze sztywnego papieru, który łatwo się niszczy (zwłaszcza rogi), a poza tym łatwo przypadkowym szturchnięciem poprzesuwać plastikowe elementy, które na niej kładziemy. Mimo tego drobnego niedociągnięcia, polecam Great Western Trail jako bardzo dobrą grę ekonomiczną.

6/03/2018
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

Gier strategicznych o kowbojach praktycznie brakuje na rynku, a tutaj trafia się nam zaawansowana pozycja ? długa rozgrywka i z wieloma decyzjami do wyboru w trakcie zabawy, czyli typowo na weekend. ?Great Western Trail? jakoś nam umknął w zeszłym roku, generalnie nie planowaliśmy zakupu, tym bardziej, że w ostatnich latach w kinie ranczerzy za dużo całują się między sobą, co nas mocno zniechęca. Skusiły nas jednak pozytywne recenzje i wielki awans na listach bestsellerów, aktualnie gra jest w ścisłej czołówce światowych hitów! Po drodze trafiły się i nagrody, a u nas w kolekcji został ?Broom Service? tego samego autora i to przesądziło o zakupie. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Gra planszowa bazująca na kartach i żetonach dla 2-4 uczestników w wieku od 12 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 75 ? 150 minut, ogólnie płynności nabieramy z doświadczeniem, a im nas więcej przy planszy, tym czas się rozciąga.

Z ilustracji na wieczku wydaje się, że będzie to gra w atmosferze mrocznego westernu, ale to myli ? plansza jasna i pogodna, w użytkowaniu przypomina nam tą z ?Marco Polo?. Jakościowo wszystkie komponenty są zadbane, w instrukcji szlachetne krowy i drobne byki, a przy pierwszym otwarciu przeraża ogrom informacji, ale w praktyce wszystko staje się intuicyjne.

Wygrywa osoba, która uzbierała największą liczbę punktów, a te zdobywamy za kasę ze sprzedaży i wysyłki bydła do miast sąsiadujących ze sobą ? samo stado powinno by możliwie jak najbardziej zróżnicowane, a im dłuższe trasy tym wyższe noty, za różne zadania z kart celów, za wyłożone budynki, pracowników na stacjach kolejowych, zdjęte z planszy znaczniki niebezpieczeństwa, komplety pracowników ? skrajne kolumny na planszach osobistych, za usunięcie żetonu rynku pracy kończącego partię. Całość bazuje na ikonografii, która szybko się opatrzy.

Już w trakcie rozpasania się na planszy nam bardzo pasuje swoboda podróżowania ? często po dwa szlaki do wyboru. Trasę będziemy przemieszczali wielokrotnie, co jednak nie jest monotonne, gdyż z biegiem gry pojawią się nowe przystanki.

Fajnym pomysłem jest zdejmowanie naszych dysków, dzięki czemu odsłaniamy nowe akcje prywatne, zakupione przez nas budynki to kolejne możliwości rozwoju. Nie czujemy tutaj typowego klimatu handlowego, czystej ekonomii, bardziej rodzaj gry strategicznej, a to dlatego, że nie pozyskujemy surowców w znacznikach oraz lokacje kładziemy na planszy głównej zamiast w naszym mieście, jak to zazwyczaj bywa w klasycznych pozycjach rynkowych. Super atmosferę tworzą karty z uroczymi krasulami, motyw z koleją nadaje smaczku industrialnego, wizualizacja planszy jest piękna ? Stany Zjednoczone, rezerwaty Indian, szlak niczym z dawnych filmów ukazujących, jak zdobywano Dziki Zachód.

http://mlodygiercownik.pl/2018/01/18/recenzja-gry-planszowej-great-western-trail/

2/01/2018
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

Gra ekonomiczna z wyraźnie wyczuwalnym klimatem co dla tego typu gier jest bardzo rzadko spotykane. U nas gramy na dwie osoby, jedna rozgrywka to ok 2 godziny, ale przy większej ilości graczy rozgrywka będzie trwała podobną ilość czasu. Gra na początku przytłacza ilością zasad głównie za sprawą ilości ikonek i elementów, instrukcja jest jednak bardzo szczegółowa, świetnie napisana do tego są ogólnodostępne na youtube poradniki więc przebrnięcie pierwszej partii nie będzie żadnym problemem. Grze warto dać szansę bo mały wysiłek włożony w opanowanie zasad zwróci nam się fantastyczną rozgrywką. Gra proponuje ogromną regrywalność za sprawą innego ułożenia budynków, innego dociągu kart, innego ułożenia żetonów na planszy przy każdej kolejnej partii. Ilość dróg dzięki, którym osiągniemy zwycięstwo jest bardzo duża, możemy planować swoje ruchy, tworzyć swoją taktykę wszystko po to aby na koniec gry zdobyć jak najwięcej punktów. Wszystko osadzone w klimacie dzikiego zachodu, klimat wyczuwalny, świetnie oddany, przez całą grę czujemy że jesteśmy ranczerem, który musi dostarczyć swoje stado krów do Kansas City, to jest jeden z największych atutów tej gry. Wiele różnych mechanik, budowanie własnej talii kart to wszystko sprawia, że do gry wracamy tak często jak to tylko możliwe. Do tego wszystkiego gra jest bardzo dobrze wykonana, po wyjęciu z pudełka mamy piękną planszę i całą masę różnych elementów. Gra moim zdaniem nie ma wad, zdecydowanie polecam zakup, u nas w domu zdetronizowała Terraformację i Robinsona, choć wydawało się to niemożliwe.

28/12/2017
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

Dużo zasad, fajnie bo trzeba myśleć gdzie się ruszyć co zrobić żeby na koniec przy podliczaniu punktów zdobyć ich jak najwięcej. Na planszy duzo się dzieje krowy, pociąg, kafelki, pieniądze ludziki w sumie brakuje tylko kości do rzucania. Gra w 4 osoby zajmuje trochę czasu ale im więcej się gra i zna się zasady to gra się w nią coraz krócej. Polecam dla starszych dzieciaków tak od 9-10 lat.

24/05/2017
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

Świetna gra, bardzo regrywalna, ciężko znaleźć wygrywająca strategie co czyni ją jeszcze ciekawszą. Nie należy do najłatwiejszych, ale jak już zacznie się grać to można szybko załapać. Tzw easy to learn, hard to master. Obok Mombasy tego samego autora chyba moja ulubiona obecnie gra.

10/04/2017
recenzja dotyczy produktu: Gry / Zabawki

Great Western Trail to dość ciężka gra typu euro, w której przyjdzie nam sporo pogłówkować i podjąć niemało decyzji. Inwestować w nowe krowy, a może skupić się na budynkach lub podróży koleją i zajmowaniem kolejnych stacji? A może nie obierać jednej ścieżki i inwestować z umiarem we wszystko? Great Western Trail oferuje różne ścieżki do zwycięstwa i mimo że niektóre wydają się łatwiejsze, to wszystkie bawią równie mocno! Czas przy rozgrywkach mija bardzo szybko, a tytuł powinien spodobać się wszystkim ceniącym w planszówkach mnogość strategii i dużą swobodę. Pełną recenzję znajdziecie na blogu Planszówki we dwoje - http://planszowki.blogspot.com/2017/04/great-western-trail-recenzja.html

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Rebel Gra Pandemic (edycja polska)

gry / zabawki

Rebel

102,63 zł taniej -34%

Lacerta Gra Azul

gry / zabawki

LACERTA

135,30 zł taniej -28%

Detektyw: kryminalna gra planszowa

gry / zabawki

Portal Games

104,99 zł taniej -34%

Gra Milionerzy

gry / zabawki

TM Toys

104,05 zł taniej -25%

Ben 10 Omnitrix deluxe

gry / zabawki

EPEE

117,40 zł taniej -12%

Ciekawe pomysły Gandalfa

gry / zabawki

79.25 zł

taniej -31%

Lacerta Gra Great Western Trail: Kolej na ...

Grając z rozszerzeniem `Great Western Trail - Kolej na północ`, nadal prowadzisz życie ranczera i pędzisz swoje stada z Teksasu do Kansas City. Kraj jednak dynamicznie się rozwija, a druga rewolucja przemysłowa wymusza konieczność zmian. Kluczowe są teraz inne miasta, jak choćby Chicago na północy czy Nowy Jork na wschodzie. Handel z nimi jest znacznie...

gry / zabawki

275.74 zł

taniej -17%

Lacerta Gra Pandemic Legacy (Pandemia) Sezon 2 ...

Wciągająca gra o nieuchronnej zagładzie ludzkości Daj się wciągnąć w niezwykłą przygodę i spróbuj ocalić świat od zagłady grając w Pandemic Legacy: Sezon 2. Jest to samodzielna gra, nie jest wymagane posiadanie Pandemic Legacy: Sezon 1. Edycja ta ma dwa warianty pudełka: czarny lub żółty, jednak zawartość jest taka sama w obu przypadkach. Pandemic...

gry / zabawki

275.74 zł

taniej -17%

Lacerta Gra Pandemic Legacy (Pandemia) Sezon 2 ...

Wciągająca gra o nieuchronnej zagładzie ludzkości Daj się wciągnąć w niezwykłą przygodę i spróbuj ocalić świat od zagłady grając w Pandemic Legacy: Sezon 2. Jest to samodzielna gra, nie jest wymagane posiadanie Pandemic Legacy: Sezon 1. Edycja ta ma dwa warianty pudełka: czarny lub żółty, jednak zawartość jest taka sama w obu przypadkach. Pandemic...

gry / zabawki

55.83 zł

taniej -33%

Lacerta Gra Patchwork (edycja polska)

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. W przeszłości wykorzystywano ją, żeby zagospodarować niechciane ścinki i skrawki. Dziś jest formą sztuki - z cennych tkanin projektanci wyczarowują cudowne włókiennicze kreacje. Największe arcydzieła powstają z nierównych kawałków materiału,...

gry / zabawki

133.33 zł

taniej -25%

Lacerta Gra Grand Austria Hotel (edycja polska)

Od kawiarenki do hotelu z prawdziwego zdarzenia! W samym sercu Wiednia niezliczona ilość kawiarni walczy o swoich klientów. Ich nowym źródłem dochodu staje się zapewnianie noclegu swoim gościom, co stanowi nie lada okazję do przeistoczenia małej kawiarenki w pełnoprawny hotel. To prawdziwa historia powstania jedynego Grand Austria Hotel! W...

gry / zabawki

140.84 zł

taniej -25%

Lacerta Gra Mombasa (edycja polska)

Poczuj ducha rywalizacji rodem z epoki kompanii handlowych! W grze Mombasa wcielasz się w inwestora kupującego udziały kompanii handlowych, zlokalizowanych w czterech afrykańskich miastach: Mombasa, Cape Town, Saint-Louis i Kair. Twoim celem będzie rozbudowa sieci faktorii handlowych tak, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Kompanie...

gry / zabawki

209.96 zł

taniej -16%

Lacerta Gra Pandemic Legacy (Pandemia) - Edycja...

Wciągająca gra o nieuchronnej zagładzie ludzkości Zaczyna się prosto... Wirus bardziej złośliwy niż inne. Nic, z czym wasz zespół nie mógłby sobie poradzić. Jednak na przełomie stycznia i lutego... Tak. Z pewnością ten rok będzie czymś, czego nie zapomnicie do końca zycia. To nie jest zwykły wirus. To nie jest zwykły rok. Zobaczycie i doświadczycie...

gry / zabawki

209.96 zł

taniej -16%

Lacerta Gra Pandemic Legacy (Pandemia) - Edycja...

Zaczyna się prosto... Wirus bardziej złośliwy niż inne. Nic, z czym wasz zespół nie mógłby sobie poradzić. Jednak na przełomie stycznia i lutego... Tak. Z pewnością ten rok będzie czymś, czego nie zapomnicie do końca zycia. To nie jest zwykły wirus. To nie jest zwykły rok. Zobaczycie i doświadczycie nieprawdopodobnych rzeczy. Będziecie musieli...

gry / zabawki

126.71 zł

taniej -20%

Lacerta Gra Puerto Rico (nowa edycja)

Nowa edycja znakomitej gry ekonomicznej! Poszukiwacz złota, kapitan, burmistrz, handlarz, osiedleniec, rzemieślnik czy budowniczy? Czy uda Ci się uzyskać najbardziej dochodową plantację? Czy wybudujesz najbardziej wartościowe budynki? I czy, co najważniejsze, uzyskasz taki dobrobyt, że zasłużysz na najwyższy szacunek wśród mieszkańców Puerto Rico?...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.99

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: