Gra Root (edycja polska) - gra planszowa Portal Games | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Root (edycja polska) - Portal Games

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

 • Portal Games
 • Wiek 10-14>15
 • Ilość graczy 2 osoby,  3-4 osoby
 • Wysyłka jutro
  Ten produkt zamówiony do godz. 6 zostanie wysłany jeszcze dzisiaj! Dotyczy zamówień potwierdzonych, opłaconych przez pobranie, PayU, kartą.
 • Odbiór w Łodzi już jutro

Gra Root (edycja polska) - opis produktu:

Niepokoje w lesie rosną, wojna nadchodziLeśnogród trzęsie się pod nikczemnymi rządami Markizy de Kot.
Pod jej rządami żelaznej ręki leśne stworzenia zbierają się tworząc stronnictwa, zbierają zasoby i szykują się do obalenia nikczemnej Markizy.
Wszyscy czują że leśne polany zamienią się w pola walki kiedy tylko ktoś wykona pierwszy ruch.
W powietrzu daje się wyczuć bardzo wyraźny zapach buntu, wojny z ciemiężcą mogącej wybuchnąć w najbardziej nieoczekiwanej chwili pogrążając las w chaosie.Gra Root to kolejny krok w rozwoju gier asymetrycznych.
W Root gracze mają unikalne zdolności i inny warunek zwycięstwa. Teraz, dzięki wspaniałym, wielozadaniowym kartom, prawdziwie asymetryczny design nigdy nie był bardziej dostępny.Władza Leśnogrodu czeka na gotowych by po nią sięgnąćGra Root to dynamiczna gra strategii opowiadająca o wojnie o władzę w Leśnogrodzie.
Każdy z graczy staje na czele jednej z czterech Frakcji starających się o przejęcie władzy i udowodnienie, że to jej przedstawiciele są prawowitymi władcami rozległego Leśnogrodu.

Walczący o władzę

Markiza de Kot
Nikczemna Markiza de Kot rezyduje w Leśnogrodzie, który planuje zamienić w potęgę przemysłową i militarną. Za każdym razem, gdy Markiza buduje jeden ze swoich budynków - Warsztat, Tartak lub Koszary - otrzymuje Punkty Zwycięstwa. Im więcej budynków danego typu znajduje się na Mapie, tym więcej Punktów Zwycięstwa otrzymuje. Niemniej, aby napędzić ciągłą rozbudowę, Markiza musi utrzymać i chronić potężną, wzajemnie połączoną gospodarkę drzewną.Dynastie Orlich Gniazd
Legendarne Dynastie Orlich Gniazd zbierają swoich podopiecznych, by odzyskać należny im tron Leśnogrodu. Ptaki muszą zdobyć jak największe terytorium i budować w nich swoje gniazda podążając za edyktami ,na mocy starożytnego prawa które jest źródłem ich roszczeń do władzy w Leśnogrodzie.
Udowodniwszy je zdobywają władzę na mocy prastarych praw.
Im więcej terytorium będzie należało do Orlich Gniazd, tym silniejsi się staną!Sojusz Leśnych Stworzeń


Sojusz Leśnych Stworzeń ukrywa się w cieniu, rekrutując siły i knując spiski przeciw pozostałym frakcjom.
Snują swoje plany bardzo powoli, by nie zostać zauważonym ,caly czas pozostając niezauważonymi - jednak gdy tylko będą gotowi zrealizować swój plan na pewno usłyszy ich cały Leśnogród, a zwłaszcza ci, którzy poczują ich siłę buntu na własnej skórze. Sojusz zdobywając swoich sympatyków w szeregach wroga, zdobywa punkty i przygotowuje się, by wznieść ostateczny bunt!Włóczęga
Tymczasem Włóczęga współpracuje ze wszystkimi stronami konfliktu ukrywając przed nimi swą sekretną misję. Przygląda się uważnie sytuacji w Leśnogrodzie, zdobywa sojuszników, przeszukuje zaginione ruiny w poszukiwaniu przedmiotów, które przechylą szalę wygranej na jego stronę.
Pracuj nad osiągnięciem swojego ukrytego celu, a ot właśnie ty zostaniesz prawdziwym zostaniesz zwycięzcą.

Zapraszamy do odkrywania fantastycznego świata Leśnogrodu!Polska wersja pudełka Root jest znacznie większa niż jej angielski odpowiednik, a kwadratowy kształt umożliwił umieszczenie w środku plastikowej wypraski, która pomieści zarówno wersję podstawową gry, jak i dodatek Plemiona Rzeczne.
Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie dostarczyć wam produkt, mieszczący dwie gry, tym samym będziecie w stanie zaoszczędzić miejsce na waszej półce z grami planszowymi.


Wydanie polskie.

Zawartość:
- 4 Plansze Frakcji
- Arkusz Przebiegu Rozgrywki
- 4 karty Przebiegu Rozgrywki
- Księga Praw
- Instrukcja
- 2 kości
- 98 kart
- 19 znaczników
- 55 drewnianych Wojowników
- 1 Pion Włóczęgi
- 6 Tartaków Markiza de Kota
- 6 Warsztatów Markiza de Kota
- 6 Koszar Markiza de Kota
- 7 Gniazd Dynastii Orlich Gniazd
- 3 Bazy Sojuszu Stworzeń Leśnych
- 8 Żetonów Drewna Markiza de Kota
- 1 Twierdza Markiza de Kota
- 10 Żetonów Sympatyków Sojuszu Stworzeń Leśnych
- 12 Nieoznaczonych przedmiotów
- 7 Przedmiotów startowych
- 4 Przedmioty z Ruin

Liczba graczy: 2-4 graczy
Wiek: 10+
Czas gry: 60-90 Min

Root(edycja Polska) - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Root(edycja Polska)?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Root(edycja Polska)?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.

,image>https://www.gandalf.com.pl/files/products/galleries/str_3_930291.jpg</image>S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Root (edycja polska)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 49 ocen )
 • 5
  32
 • 4
  13
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Salkin

ilość recenzji:1

12-11-2019 16:27

To nie jest gra dla niedzielnych graczy.

Dziwna hybryda ameritrasha i eurosuchara.

Samo pudełko i styl wykonania gry świadczy, że gra może być dla dzieci. Tu atakuje wszechobecna słodycz i lekkość. Jednak sama gra lekka nie jest i nie sądzę, żeby nadawała się dla dzieci ze względu na stopień złożoności zasad. Pierwsze 4 partie rozegraliśmy z instrukcją w ręku chociaż i ja i moja żona jesteśmy mocno ograni w gry planszowe. Zasad jest bardzo dużo a to wynika z asymetrii over9000.

Każda frakcja to inna gra. Markiza to standardowy Area Control - rozbudowujemy ekonomię, żeby nabudować żołnierzy i bronić swoich polan. Orle Gniazda to również area control ale inny - tu rozrastamy się jak moloch powoli ale nieubłaganie. Sojusz to partyzanci spowalniają innych graczy i atakują z zaskoczenia. Włóczęga natomiast gra w erpega - musi rozwijać postać i robić questy.

Już same różnice między frakcjami powodują, że trzeba nauczyć się 4 gier. O ile Markiza i Orle gniazda są dosyć proste w opanowaniu to Sojusz i Włóczęga to już zupełnie inny poziom złożoności.

Jak już się przebrnie przez naukę gry to sama gra jest bardzo fajna. W ogóle mam wrażenie, że im bardziej złożona frakcja tym ciekawiej się gra. Z tego co czytałem z dodatkiem możliwe będzie przejęcie Markizy przez grę, co uważam za doskonały pomysł - gra Markizą jest dosyć nudna a na dodatek jest celem ataków wszystkich graczy.

Czy warto grę kupić? Na pewno warto zagrać. Nie jest to dobra gra dla 2 graczy w naszej opinii 3+ to minimum. Jeśli masz takie grono graczy to zdecydowanie warto grę mieć w swojej kolekcji, choćby dlatego, że ta gra jest zupełnie inna niż wszystkie jakie masz na półce.

My na pewno kupimy dodatek.

Czy recenzja była pomocna?

Itrogash

ilość recenzji:1

16-12-2019 20:11

Kupiłem dla oprawy. Bajkowa kreska i urocze zwierzątka na kartach nie odzwierciedlają jaką bezkompromisową walkę stoczą ze sobą gracze.
Doskonała asymetryczna rozgrywka.
Cztery frakcje walczą ze sobą o dominację. Każda kompletnie inna, z własnym zestawem mechanik i strategii. Każda rasa gra się zupełnie inaczej. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Sperzu

ilość recenzji:3

6-11-2019 21:07

Bardzo ciekawa gra. Wystarczająco prosta, żeby zagrać z dziećmi, ale też na tyle złożona, żeby dorośli mogli się pogłowić w swoim towarzystwie. Bardzo klimatyczna, ilustracje i elementy gry budują oryginalny klimat. Na pewno szybko się nie znudzi, bo każda z frakcji ma swoje unikalne zasady i sposób działania - jest to gra asymetryczna (frakcje to zasadniczo różne gry, a nie tylko inne kolory pionków). A nawet jak zagramy już każdą z 4 frakcji, to można odwrócić planszę na drugą stronę i odkrywać grę na nowo!

Myślę, że jest to na tyle unikalna gra, że warto ją posiadać w kolekcji. Grając z uproszczonymi zasadami lub w gronie doświadczonych graczy czas rozgrywki jest na tyle krótki, by nazwać tę grę szybką, co ułatwia decyzję o rozegraniu (kolejnej ;) ) partii.

Czy recenzja była pomocna?