Gra Barrage (edycja polska) - gra planszowa Portal Games | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Barrage (edycja polska) - Portal Games

 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

gry / zabawki

 • Portal Games
 • Wiek >15
 • Ilość graczy 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby
 • Wysyłka jutro
  Ten produkt zamówiony do godz. 6 zostanie wysłany jeszcze dzisiaj! Dotyczy zamówień potwierdzonych, opłaconych przez pobranie, PayU, kartą.
 • Odbiór w Łodzi już jutro

Gra Barrage (edycja polska) - opis produktu:Dlaczego Barrage może być grą dla Ciebie
Barrage to gra wyjątkowa - ma zaskakującą, perfekcyjnie zaprojektowaną mechanikę, niezwykle silną, ale i nieoczywistą interakcję między graczami, w której nasze sukcesy mogą równie mocno zaszkodzić co pomóc przeciwnikom, oraz przepiękną szatę graficzną, a także ścisłe powiązanie mechaniki z tematyką, w której zadbano o najdrobniejszy szczegół.

Zobacz !

<youtube> www.youtube.com/embed/7Kz7z9qO9y0?enablejsapi=1&origin=https%3A%2F%2Fsklep.portalgames.pl </youtube>


Barrage - Przebieg rozgrywki


Na początku rozgrywki każdy gracz wybiera dla siebie planszę Spółki, swojego Dyrektora Wykonawczego i Kontrakt Początkowy - ich cele i umiejętności są asymetryczne. Rozgrywka trwa pięć rund i toczy się na planszy przedstawiającej mapę części Alp podzielonej na 3 obszary: Góry, Wzgórza i Równiny. Na każdym obszare znajdują się zbiorniki wodne oraz pola, na których gracze mogą budować swoje Konstrukcje: Tamy, Kanały i Elektrownie.

Woda to najcenniejszy surowiec w grze - niezakłócona przez Konstrukcje spływa w dół rzekami łączącymi zbiorniki. Gracze nie są właścicielami wody, ale próbują ją kontrolować budując Tamy, które ją gromadzą w zbiornikach oraz przekierowując ją Kanałami do swoich Elektrowni, aby wygenerować energię i zrealizować intratne kontrakty. Na wielkość produkcji ma wpływ ilość wody zatrzymanej przez Tamę (uzależniona od podaży wody oraz wysokości Tamy) oraz przepustowość Kanału prowadzącego do Elektrowni.Barrage - Umiejętne planowanie


W każdej z pięciu rund gracze kolejno wysyłają swoich Inżynierów na pola akcji na planszy głównej lub swoich planszetkach.

Akcja Budowy pozwala na zbudowanie Konstrukcji na planszy - gracz umieszcza określoną liczbę Maszyn (Betoniarek i Koparek) oraz właściwy kafel Technologii na swoim Kole Budowy i wykonuje obrót Koła o 1 segment - zasoby te są zablokowane do momentu wykonania przez Koło pełnego obrotu, a następnie umieszcza Konstrukcję na Mapie.
Akcja w Stacji Turbin uruchamia Produkcję - gracz przemieszcza krople wody z wybranego zbiornika Kanałem do swojej Elektrowni, co generuje energię. Jeśli wielkość produkcji spełnia wymagania Kontraktu, gracz może dodatkowo zrealizować Kontrakt.
Akcja Gospodarka Wodna pozwala na umieszczenie nowych kropel wody u źródeł na Mapie.
W Banku gracze pozyskują nowe Kredyty na finansowanie inwestycji.
Akcja w Warsztacie pozwala na obrót Koła Budowy o dodatkowe segmenty, co przyspiesza uzyskanie dostępu do zablokowanych Maszyn i Technologii w związku z poprzednimi inwestycjami.
U Dostawcy Maszyn można kupić nowe Maszyny, a w Biurze Patentowym nowe kafle Zaawansowanej Technologii (do wykorzystania na Kole Budowy).
W Dziale Handlowym gracze pozyskują nowe Kontrakty Prywatne.
Wybór akcji wymaga umiejętnego planowania - jedynie Akcja Budowy jest dostępna na indywidualnej planszy Spółki, wszystkie pozostałe akcje znajdują się na wspólnej planszy i gracze rywalizują ze sobą o prawo do skorzystania z nich.

Barrage - Punktowanie na wiele sposobów
Na koniec każdej rundy następuje faza spływu wody, podczas którego woda zgromadzona u źródeł płynie rzekami w dół mapy. Jeśli napotka na niezapełniony zbiornik z Tamą, zatrzymuje się. W następnej rundzie gracze będą mogli ją wykorzystać do produkcji energii. Gra kończy się po ukończeniu 5 rundy. Punkty zwycięstwa pochodzą z wielu źródeł: produkcji energii, realizacji Celu, Premii na koniec każdej rundy, zrealizowanych Kontraktów i wykorzystanych Zaawansowanych Technologii.Gra Barrage - Zawartość pudełka


- 1 dwustronna Mapa
- 1 plansza Zarządu
- 1 plansza Biura Patentowego
- 1 tor Energii
- 15 kafli Zaawansowanych Technologii
- 6 kafli Premii
- 6 kafli Celów
- 10 kafli Przygotowania
- 7 kafli Dyrektorów Wykonawczych
- 1 kafel Specjalnej Technologii Antona Krylova
- 45 kafli Kontraktów Prywatnych
- 4 kafle Kontraktów Początkowych
- 6 kafli Kontraktów Państwowych
- 8 kafli Źródeł
- 3 neutralne Podwyższenia
- 3 neutralne Podstawy
- 30 Kropel Wody
- Kredyty Hydroelektryczne (24 o wartości 1, 20 o wartości 3, 14 o wartości 5)
- 34 Koparki (24 o wartości 1, 6 o wartości 2, 4 o wartości 5)
- 26 Betoniarek (16 o wartości 1, 6 o wartości 2, 4 o wartości 5)
- 4 plansze Spółek
- 4 Koła Budowy
- 20 kafli Automy
- 5 kafli Technologii Podstawowych dla każdej z 4 Spółek
-1 Pomoc Gracza dla każdej z 4 Spółek
- 5 Podstaw dla każdej z 4 Spółek
- 5 Podwyższeń dla każdej z 4 Spółek
- 5 Kanałów dla każdej z 4 Spółek
- 4 Elektrownie dla każdej z 4 Spółek
- 1 znacznik Kolejności dla każdej z 4 Spółek
- 1 znacznik Energii dla każdej z 4 Spółek
- 1 znacznik Punktów Zwycięstwa dla każdej z 4 Spółek
- 12 Inżynierów dla każdej z 4 Spółek

Wiek: 14+
Liczba graczy: 1-4 osób
Czas gry: 60-120 minut

Gra Barrage - Zdobywca Nagród :


2019 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
2019 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
2019 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
2019 Cardboard Republic Tactician Laurel Winner
2019 Cardboard Republic Tactician Laurel Nominee

Barrage - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Barrage?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Barrage?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Barrage (edycja polska)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.8/5 ( 13 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  5
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Cuki

ilość recenzji:1

15-10-2020 08:43

Moja grupa miała obsesję na punkcie Barrage od miesięcy i chociaż od tamtej pory trochę się ochłodziłem, grałem w tę grę ponad 20 razy, co samo w sobie jest aprobatą. Woda spływa różnymi rzekami na mapie. Gracze budują tamy w różnych miejscach wzdłuż tych rzek, aby przechwytywać krople wody, a następnie pompują je kanałami do swoich elektrowni, skąd woda wypływa i płynie naturalnie w dół rzeki. Na planszy zachodzi fascynująca interakcja, ponieważ kanały podążają innymi ścieżkami niż same rzeki, więc chwytając i pompując wodę, skutecznie przekierowujesz jej przepływ, co wpływa na tamy i kanały graczy. Niektóre kanały trafiają nawet w górę ... Grę można łatwo wygrać i przegrać. Wszystko zależy od tego, jak pozycjonujesz się na mapie i jak szybko reagujesz na poczynania innych graczy. Mechanika rozmieszczania pracowników, która napędza grę, wywołuje niesamowity niepokój; interakcja znów świeci tutaj, gdy gracze ścigają się w każdej rundzie, aby zdobyć najlepsze specjalne zdolności, możliwości punktacji, miejsca na planszach itp. Wymagane jest ostrożne planowanie, ponieważ twoje zasoby i możliwości robienia rzeczy są bardzo ograniczone; gra zdecydowanie nie wybacza błędów. Ogólnie rzecz biorąc, ekscytująca,interaktywna, paląca mózg i zabawna, która ma dużą zmienność w porównaniu z losową konfiguracją (oprócz złożoności wyłaniającej się z decyzji graczy).

Czy recenzja była pomocna?