Gra Alias Kobiety vs Mężczyźni - gra planszowa TACTIC | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra Alias Kobiety vs Mężczyźni TACTIC

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

Gra Alias Kobiety vs Mężczyźni - opis produktu:

Jak dobrze znasz świat kobiet? Czy potrafisz objaśnić do czego służy lokówka? Co to jest tiramisu? Obserwuj klepsydrę, naprowadź swoją grupę na poprawna odpowiedź, czas biegnie nieubłaganie.

Towarzyska gra Alias Kobiety vs Mężczyźni jest fantastyczną zabawą dla kobiet i mężczyzn. Jej celem jest objaśnianie haseł z czarnych i białych kart graczom w swoim zespole, by jak najszybciej znaleźli odpowiedź. Do gry dołączona jest czarno-biała plansza i pionki, które po każdym trafnie odgadniętym haśle przesuwane są bliżej mety. Zwycięża oczywiście najlepsza i najszybsza grupa kobiet lub mężczyzn. Utrudnienie stanowi zawartość kart, słownictwo typowe dla mężczyzn stanowi zagadkę dla drużyny pań i odwrotnie.Chcesz przekonać się ile wiesz o płci przeciwnej? Potrafisz wejść do jej świata i z lekkością poruszać się w nim? A może potrzebujesz wiedzy, o tym co kochają kobiety/mężczyźni i jakie rzeczowniki określają ich wyjątkowość? Połącz swoje siły z innymi osobami tej samej płci i zgarnij zwycięstwo dla swojej drużyny. Nie zapomnij o ubywającym piasku w klepsydrze, kiedy czas się skończy nie możesz podać odpowiedzi nawet jeśli jest prawidłowa. Bądź czujny, gdyż nieobjaśnienie hasła lub wypowiedzenie słowa z karty równa się z cofnięcie pionka o jedno pole.

Świetna zabawa, duża dawka pozytywnych wrażeń gwarantowana. Gra rozkręci wiele integracyjnych spotkań i zachęci do współpracy przy wyścigu do mety.

Zawartość: plansza, 400 kart, klepsydra, 2 pionki, zasady gry.

Wiek: 15+
Ilość graczy: 4+
Czas gry: 60 min. +

Alias kobiety vs Mężczyźni - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Alias Kobiety vs Mężczyźni?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Alias Kobiety vs Mężczyźni?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra Alias Kobiety vs Mężczyźni

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 76 ocen )
 • 5
  48
 • 4
  10
 • 3
  9
 • 2
  4
 • 1
  5

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Fircyk

ilość recenzji:37798

6-08-2021 23:10

Gra faktycznie fajna ale pytania wydają się o nierównym stopniu trudności. Dodatkowo niektóre chasła u mężcyzn mają zbyt dużo członów.

Czy recenzja była pomocna?

Paulina

ilość recenzji:1

16-03-2021 22:57

Świetna gra imprezowa! Sprawdzi się zarówno dla graczy początkujących jak i zaawansowanych, którzy z niejedną imprezową grą już mieli do czynienia. Niski próg wejścia, a odświeżenie instrukcji po dłuższej przerwie zajmuje krótką chwilkę i już można grać z nowymi graczami. Naprawdę dobra konkurencja dla znanej gry Tabu - wersja kobiety vs mężczyźni wprowadza na wyższy poziom kreatywności. Jednocześnie samą tematykę warto traktować z przymrużeniem oka ;) Warto zagrać w tą grę również na odwrót (kobiety zgadują kobiece hasła a mężczyźni męskie) i sprawdzić, czy gra wtedy rzeczywiście stanie się łatwiejsza? ciekawe :) Osobiście gorąco polecam, ja i moi znajomi bawiliśmy się przy tej grze wspaniale!

Czy recenzja była pomocna?

Madzia

ilość recenzji:129

brak oceny 5-04-2018 14:17

Bardzo pozytywne zaskoczenie od wydawnictwa Tactic. Gra Alias kobiety kontra mężczyźni to pozornie zmodyfikowane Taboo jednak już w trakcie pierwszej rozgrywki okazuje się że to coś więcej :) gra typowo imprezowa dla grupy mieszanej kobiet i mężczyzn - rodzi rywalizację i duuuużo uśmiechu na twarzach graczy :)

Czy recenzja była pomocna?

Młody Giercownik

ilość recenzji:809

brak oceny 7-03-2018 11:46

Obecnie zachodni politycy wmawiają nam, że to nie organy, a myślenie generuje naszą seksualność. Ideologia gender przenika nawet animacje, w których postaci mogą swobodnie zmieniać płeć czy rasę. Piesek może stać się kotkiem, wystarczy, że będzie myszy gonił ? no dobra, trochę naciągane, ale gdzieś u Disneya czy Pixara taki motyw był. Z jednej strony kalifat w Niemczech, a z drugiej chłopo-baby i babo-chłopy we Francji, mocny kontrast!

Można dorabiać sobie filozofię ? popularne hasła, że możesz być kim chcesz, nawet nie sobą, zawsze trafią na podatny grunt, a wszystkie one przemycane pod szyldem wolności i tolerancji. Wspominamy o tym, gdyż w instrukcji produktu, który nie przesuwa granic, a bazuje na różnicach postrzegania obu płci, przezornie należało wpisać, że ?gra nie pretenduje do wiernego opisu rzeczywistości, a jedynie odzwierciedla istniejące w kulturze stereotypy dotyczące kobiet i mężczyzn.? Wszyscy rewolucjoniści to krzykacze, już nawet wydawcy muszą się zabezpieczać!

?Alias Kobiety vs Mężczyźni?, jest zabawną grą, która pozwala nam wczuć się w role nie nam przypisane. Podtytuł pasuje tu idealnie: ?Wytłumacz ich świat po swojemu!? Gra typowo imprezowa, dla minimum 4 graczy, w wieku od 15 lat. Udowadnia nam, że forma łącząca elementy quizu i kalambury ma się bardzo dobrze, a umiejętnie skonstruowana gra może rozkręcić każdą imprezę.

Na zawartość opakowania składają się: 400 kart zawierających ogółem 2 400 haseł, plansza, klepsydra, 2 pionki. Czarny charakter to oczywiście kobieta, a biały anioł ? mężczyzna, taki żarcik?

Gracze dzielą się na dwie drużyny, kobiety kontra mężczyźni ? genialnym pomysłem jest tu dobór haseł, które będziemy wyjaśniali ? każda z drużyn otrzymuje tematykę typowo kojarzoną z płcią przeciwną, przykładowo: pani musi opisać koleżankom z drużyny suwmiarkę lub chłodnicę, a pan kompanom fiszbinę czy peeling! Czujecie wyzwanie, ale i śmieszność całej sytuacji? Wesołe dialogi, pokręcony monolog, chaos myśli ? wszystko naraz!

Oczywiście można inaczej podzielić karty i sprawdzić, jak poradzimy sobie ze słownictwem, które tradycyjnie niby powinniśmy znać i umieć wyjaśnić, ale czy na pewno?

Numer pola, na którym stoi pionek to oznaczenie pytania na karcie. Za każdym razem, kiedy hasło zostanie odgadnięte, rozpoczyna się tłumaczenie słowa o tym samym numerze z kolejnej karty. Przesuwamy swój pionek o ilość pól równą liczbie odgadniętych przez naszą drużynę haseł. Za każdy błąd cofamy pionek o jedno pole.

http://mlodygiercownik.pl/2016/12/03/recenzja-gry-planszowej-alias-kobiety-vs-mezczyzni/

Czy recenzja była pomocna?

Kitka

ilość recenzji:1

brak oceny 27-12-2017 21:43

Przezabawna propozycja na spotkania zarówno w gronie rodzinnym, jak i ze znajomymi.Smialismy się do rozpuku, do tego stopnia, że pierwszy raz sąsiedzi przyszli nas uciszac. Świetny pomysł na prezent, ale też według mnie niezbędnik każdego otwartego dla gości domu.Goraco polecam!
Ps. No i wiadomka, mężczyźni na bank są z Marsa????

Czy recenzja była pomocna?

Natalia

ilość recenzji:3

brak oceny 19-05-2017 07:31

Pełna humoru, zabawy, niekończących się haseł i pomysłów gra.Wspaniała rywalizacja, obraz myślenia płci oraz po prostu ogrom śmiechu i radości. Gra, bez której spotkanie towarzyskie nie będzie nigdy takie samo.

Czy recenzja była pomocna?

Halina

ilość recenzji:37798

brak oceny 17-03-2017 18:19

Gra super polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Paula

ilość recenzji:37798

brak oceny 15-03-2017 18:10

Wszysto poszło sprawnie i przyjemnie. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Młody Giercownik

ilość recenzji:809

brak oceny 9-12-2016 18:15

Rozkręci każdą imprezę! Męskie pytania dla kobiet i babskie dla facetów to wybuchowe połączenie i rewelacyjna zabawa. Moja recenzja na ... gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Czy recenzja była pomocna?