Galakta Gra Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża Rozszerzenie - Gry Planszowe w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image
 • image

Galakta Gra Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża

Rozszerzenie

gry / zabawki

 

 • GALAKTA
 • Wiek >15
 • Ilość graczy 1 osoba,  2 osoby,  3-4 osoby,  5 i więcej

 • przybliżona data wydania: 2019

Galakta Gra Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża, Rozszerzenie - opis produktu:

Zapuśśśściliśśśście sssię za daleko - wysyczał jeden z nich. - Nie opuśśśścicie tej dżungli żywi. Wężoczłek sięgnął po kolejną strzałę, jednak przerwały mu dwa ogłuszające wystrzały i stworzenie zwaliło się martwe na ziemię. Leo wymierzył wciąż dymiący pistolet w kolejną istotę. Pamiętajcie, przed nami pięć mil marszu. Załatwmy to jak najszybciej. Ursula sięgnęła po swój nóż. Norman zaczął kartkować niedużą książkę, mamrocząc coś pod nosem. Kiedy jeden z węży ruszył do ataku, Daniela westchnęła głęboko, rozluźniła chwyt i pewnie uniosła maczetę do ciosu.Mimo całego swojego piękna, dżungla kryje wiele niebezpieczeństw - od bezlitosnego upału i szybko kurczących się zapasów po przeklęte posągi i wypełnione pułapkami świątynie. Każdy kto odważy się stawić czoła tym zagrożeniom z pewnością szybko zapragnie powrócić do względnego bezpieczeństwa miasta, które znało.

Tym razem w Posiadłości Szaleństwa wcielicie się w role nieustraszonych badaczy, którzy muszą wkroczyć na dzikie tereny niezbadanej amazońskiej dżungli i zbadać rozpadające się ruiny, odkryć sekrety zapomnianych cywilizacji i powstrzymać klątwę Węża zanim świat pogrąży się w chaosie.W trzech nowych scenariuszach badacze staną do walki z przerażającymi wężoludźmi, stawią czoła ożywionym kamiennym potwornościom i spróbują uniknąć ciągle grożącego im widma zgubienia się w dżungli na zawsze. Czy jesteście gotowi na nowe wyzwanie?

Wydawnictwo Galakta z przyjemnością prezentuje zapowiedź nowego rozszerzenia do Posiadłości Szaleństwa - Ścieżka Węża.

Zbierz zespół
Kiedy będziecie się przygotowywać do wyprawy w nowe miejsca, w najnowszym rozszerzeniu do Posiadłości Szaleństwa, będziecie potrzebować nowego zespołu śledczych, którzy będą w stanie stawić czoła rosnącej sile Mitów. Ścieżka Węża wprowadza czterech nowych badaczy z Arkham, a każdy z nich charakteryzuje się wyjątkową historią i umiejętnościami, które nabył w swoim codziennym życiu oraz podczas wcześniejszych spotkań ze Starszymi Bogami i mitycznymi stworami.

Liderem wyprawy w nieznane jest zatwardziały Leo Anderson, zdolny pomagać swoim sprzymierzeńcom przedzierać się przez gęstwinę dżungli, a jego zdolność pozwoli im poruszać się o jedno pole, gdy wykonuje akcję ruchu. Jego zastępcą jest podróżniczka Ursula Downs, która raz na rundę może wysłuchać zewu nieznanego i poruszyć się o jedno pole przed lub po tym jak wykona akcję eksploracji lub rozpatrzy żeton Obserwacji.Dziwne wydarzenia w Arkham wpływają jednak nie tylko na tych, którzy niebezpieczeństwa tropikalnej dżungli traktują jako zwykłe, codzienne problemy. Są jeszcze inni, uwięzieni przez mityczne siły. Daniela Reyes, mechanik, uwielbia dowiadywać się jak wszystko działa, nieustannie rozbierając urządzenia na części i składając je z powrotem. Dzięki temu za każdym razem kiedy ona lub jeden z jej kompanów rozwiązuje łamigłówkę podczas wyprawy, Daniela może zyskać dwie Wskazówki lub odrzucić jedną kartę Przerażenia.

Ostatnim członkiem ekspedycji jest astronom z Miskatonic - Norman Withers. Norman, podobnie jak Daniela, raz na rundę może również zyskać dwie Wskazówki lub odrzucić jedną kartę Przerażenia, pod warunkiem, że znajduje się na obszarze zewnętrznym gdzie może odczytywać to co jest zapisane w gwiazdach.

Dziennik ekspedycji
Po zebraniu zespołu badaczy, jesteście gotowi do wyruszenia w nieznane w trzech nowych, wypełnionych akcją scenariuszach, które doprowadzą Wasze ciała i umysły na granice wytrzymałości i sprawdzą Waszą wolę przetrwania.W scenariuszu Przebudzenie dżungli, gospodarz wystawnego przyjęcia prezentuje swoje najnowsze znaleziska przywiezione z ekspedycji do Ameryki Południowej. Jednak kiedy wypielęgnowany trawnik I przystrzyżone żywopłoty nagle zostają zastąpione przez pnącza, paprocie i strzeliste drzewa, goście przyjęcia szybko przekonują się, że zabieranie reliktów z dżungli może mieć poważne konsekwencje.

Rozgrywając scenariusz W mrok badacze zostają wynajęci, aby wesprzeć wyprawę do amazońskiej dżungli. To z pewnością wyjątkowa okazja, ale ekspedycja ma jedną, dość dziwaczną zasadę - przebywając w dżungli należy za wszelką cenę unikać ciemności. Kiedy słońce chowa się za drzewami, a członkowie wyprawy oczekują na Wasze przybycie, zaczynacie zastanawiać się, czy za tą nietypową zasadą kryje się coś więcej niż tylko głupie przesądy. Czy odważycie się opuścić bezpieczny obóz i zbadać tajemnicę kryjącą się pośród drzew? Jeśli pozostawicie tajemnicę nierozwiązaną, czy kiedykolwiek przestaniecie się głowić, jakie odpowiedzi skrywa nieznane?

Na koniec czeka na Was scenariusz Zapomniana świątynia Yiga, a badacze wkroczą do starożytnych sal, w których kapłani wężoludzi planują odnowić swoje przymierze ze swym zapomnianym bogiem, Yigiem. Jeśli im się powiedzie, może to oznaczać koniec ludzkości, dlatego musicie spróbować przejść tajemnicze próby świątyni i położyć kres ich knowaniom! Podczas przygód w dżungli zmierzycie się z niespotykanymi wcześniej wyzwaniami, w tym nowej łamigłówce, przygotowanej specjalnie dla rozszerzenia Ścieżka Węża. Łamigłówka pierścieni wymaga od badaczy odpowiedniego ustawienia symboli na czterech koncentrycznie ułożonych pierścieniach. Każdy pierścień zawiera te same symbole, w takiej samej kolejności, ale niektóre z nich są ukryte, więc gracze będą musieli wydedukować, gdzie mogą się znajdować. Wewnętrzny pierścień pozostaje nieruchomy, a trzy pozostałe obracają się wokół niego, umożliwiając dopasowywanie symboli. Kiedy wszystkie symbole - ukryte czy nie - znajdą się w takiej samej pozycji względem wewnętrznego pierścienia, łamigłówka zostaje rozwiązana. Jeśli nie uda Wam się rozgryźć tajemnic świątyni, zostaniecie pogrzebani wśród wielu innych, którzy przed Wami próbowali stanąć na drodze boga węży, a ludzkość zapłaci słoną cenę za Waszą porażkę. Nie możecie do tego dopuścić.

Witajcie w dżungli
Pakujcie walizki i przygotujcie się na wyprawę do serca dżungli. Możecie tam dokonać życiowych odkryć... lub stać się kolejną duszą zgubioną przez ciekawość i ambicje. Jedynym sposobem, aby poznać Wasze przeznaczenie to podążać Ścieżką Węża.

Liczba graczy: 1 - 5 osób
Wiek: od 14 lat
Czas gry: ok. 180 minut


S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Gry
 • Galakta Gra Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża, Rozszerzenie
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten produkt? Napisz swoją opinię i pomóż innym w dokonaniu wyboru
Gry Planszowe i zabawki dla młodszych i starszych

Odkryj najfajniejsze zabawki dla dzieci i gry planszowe na Gandalf.com.pl! Znajdziesz tu gryzaki, grzechotki i zabawki aktywizujące dla najmłodszych pociech, edukacyjne zabawki interaktywne dla nieco starszych maluchów, a także pluszaki, maskotki, klocki, modele do sklejania, kolejki i zabawki kreatywne. Figurki i zabawki z ulubionych bajek i serii Twojego dziecka, gry sportowe do zabawy na dworze oraz przebrania, stroje, maski, zestawy do wspólnych doświadczeń i akcesoria plastyczne. Na Gandalf.com.pl przygotowaliśmy dla Was także najfajniejsze gry planszowe. Familijne planszówki do gry całą rodziną, tytuły dla młodszych i starszych dzieci, a także gry strategiczne, logiczne, ekonomiczne i fabularne dla dorosłych, które świetnie sprawdzą się podczas każdej imprezy! Znajdziesz tu również bogatą ofertę klocków Lego z najpopularniejszych kolekcji kultowej marki oraz puzzle od 10 do nawet 5 tysięcy elementów. Spraw radość maluchom i odkryj w sobie dziecko razem z Gandalf.com.pl!

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • W brudnych alejkach i ponurych posiadłościach Arkham kryją się przedwieczne siły, straszliwe sekrety i niewyobrażalne monstra. Pośród tych starych budowli bełkoczący szaleńcy i kultyści wznoszą modły do Przedwiecznych, a bestie nieznane śmiertelnym mędrcom gromadzą się w złowrogim blasku księżyca....

 • Raz jeszcze Arkham jest w niebezpieczeństwie! Tym razem jednak zagrożenie nie pochodzi spomiędzy wymiarów, lecz z samego miasta. Loża Srebrnego Świtu to potężna, ale tajemnicza organizacja ceniona przez mieszkańców, jednak jej niepokojąca aura przyciąga uwagę badaczy. Jakie są prawdziwe motywy...

 • `Miasto w niebezpieczeństwie...` Latarnie migoczące na każdym rogu ulicy to zbyt mało, aby rozproszyć ciemność spowijającą Arkham. W cichych pomieszczeniach Uniwersytetu Miskatonic naukowcy szukają odpowiedzi na pytania, których nigdy nie powinni zadawać. Reliktów wystawionych w Muzeum...

 • Na długo przed pojawieniem się ludzi na Ziemi żyły Starsze Istoty. Teraz, w roku 1926, coś zakłóciło ich długi sen. Zaczęły rozszerzać swój mroczny wpływ, wpełzając do ludzkich umysłów i zmuszając do realizacji tajemniczego celu. Kilku odważnych badaczy przeczuwa zbliżającą się katastrofę i wyrusza...

 • W opuszczonych szpitalach, tajnych laboratoriach i zapomnianych piwnicach, naukowcy przeprowadzają nikczemne eksperymenty, które sprowadzą ludzkość na skraj otchłani. Tylko mała grupka badaczy jest w stanie odkryć prawdę i położyć kres tym szalonym knowaniom nim będzie za późno! Zakazana...

 • Przedwieczni byli, Przedwieczni są i Przedwieczni będą. Najpierwsi i najjaśniejsi nie mieszkają w znanych nam przestrzeniach, lecz pomiędzy nimi, przeto są niewymierni i dla naszych oczu niewidoczni. H. P. Lovecraft, Zgroza w Dunwich Zło nawiedza dziwne, odległe miejsca. Wiejskie...