Wot i my 2 Podręcznik Język rosyjski dla szkół ponadgimnazjalnych + CD / Małgorzata Wiatr-Kmieciak, Sławomira Wujec Szkolne PWN | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wot i my 2 Podręcznik Język rosyjski dla szkół ponadgimnazjalnych + CD

podręcznik

Wot i my 2 Podręcznik Język rosyjski dla szkół ponadgimnazjalnych + CD - opis produktu:

Wot i my 2 to druga z trzech części serii przeznaczona dla klasy II szkoły ponadgimnazjalnej. Część druga stanowi kontynuację części pierwszej, a jej koncepcja merytoryczna odpowiada założeniom merytorycznym całej serii.

Podręcznik Wot i my 2 zbudowany jest z sześciu rozdziałów (rozdziały 1-5 składają się z pięciu lekcji oraz jednej lekcji powtórzeniowej i jednej lekcji z ćwiczeniami zbliżonymi formułą do zadań maturalnych z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym; rozdział szósty to rozdział realioznawczy, który zawiera cztery lekcje poświęcone kolejno: Kolei Transsyberyjskiej, Pietierhofowi, Sant Petersburgowi oraz Wielkanocy w Rosji.

Każda lekcja podręcznikowa zbudowana jest tak samo, jak lekcja w części pierwszej serii: na początku znajduje się tekst wyjściowy (dialog, list, mapka, ankieta, plakat czy ogłoszenie) zawierający słownictwo oraz struktury gramatyczne wprowadzane w danej lekcji. Do tekstu wyjściowego przewidziane są ćwiczenia na rozumienie. W każdej lekcji znajdują się również ćwiczenia na mówienie, pisanie, słuchanie oraz stosowanie nowo poznanej leksyki i struktur gramatycznych w danym zakresie tematycznym. Często również ćwiczeniom tym towarzyszą ćwiczenia fonetyczne.
Lekcja podręcznikowa zajmuje dwie strony i przeznaczona jest do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.

W drugiej części serii duży nacisk położony jest, podobnie jak w części pierwszej, na równoczesne rozwijanie czterech podstawowych sprawności językowych: receptywnych (słuchanie i czytanie ze zrozumieniem) oraz produktywnych (mówienie i pisanie). Ponadto rozwijane są takie kompetencje jak: kompetencja mediacji, interakcji i interkulturowa.
Dużym atutem tej części jest konsekwentne przygotowywanie ucznia do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. Ćwiczenia w tej części są w większości wypadków typowymi ćwiczeniami maturalnymi dostosowanymi oczywiście do poziomu znajomości języka w drugim roku jego nauki.
Tematyka drugiej części serii Wot i my to: Życie rodzinne i towarzyskie, Świat przyrody, Żywienie, Zakupy, Moda, Imprezy rodzinne, Człowiek, Sport i Zdrowie. W zakresie tych tematów pojawiają się informacje kulturoznawcze oraz dotyczące realiów życia w Rosji.
Treść Wot i my 2 oparta jest, tak jak w Wot i my 1, na relacjach między polskimi i rosyjskimi uczniami liceum: Anią, Pawłem, Nataszą i Saszą. Kontakty między bohaterami podtrzymywane są tym razem za pomocą korespondencji (listów, e-maili, SMS-ów) oraz rozmów na Skypie.

Na końcu podręcznika znajduje się obszerny komentarz gramatyczny z opisem zagadnień gramatycznych (pogrupowanych wg części mowy) z przykładami z drugiej części serii oraz słowniczek do każdej lekcji. W słowniczku do danej lekcji uwzględnione są jedynie nowo wprowadzone słówka.

Do podręcznika dołączona jest płyta CD z nagraniami do ćwiczeń z podręcznika.
W nagraniach udział wzięli rodowici użytkownicy języka rosyjskiego.
Podręcznik cechuje atrakcyjna szata graficzna ze zdjęciami z Rosji.
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Kategoria: językowe,  rosyjski
 • Wydawnictwo: Szkolne PWN
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 205x285
 • Ilość stron: 92
 • ISBN: 978-83-262-2455-3
 • Nr dopuszczenia: 294/2/2012/2015
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Wot i my 2 Podręcznik Język rosyjski dla szkół ponadgimnazjalnych + CD
4.6/5 ( 50 ocen )
  5
  41
  4
  3
  3
  3
  2
  1
  1
  2
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • `Wot i my. Po nowomu` to nowa odsłona wiodącego podręcznika do języka rosyjskiego najczęściej wybieranego przez rusycystów. Nowy podręcznik uwzględnia doświadczenia i sugestie nauczycieli, którzy pracują z kursem od wielu lat. Kurs został przygotowany specjalnie z myślą o pierwszym roczniku...

 • Zeszyt ćwiczeń Wot i My 3. Nowa edycja: - odpowiada swoją budową strukturze podręcznika, - utrwala i poszerza wprowadzony w podręczniku materiał oraz umiejętności ucznia, - zawiera Samoocenę - zestaw ćwiczeń z kluczem przeznaczonych do samodzielnego wykonywania przez ucznia, - zawiera...

 • Wot i my Nowa edycja to nowoczesny kurs nauki języka rosyjskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka rosyjskiego. Podręcznik porusza tematykę bliską młodzieży i motywuje ją do nauki i zdobywania wiedzy o świecie.

 • Nr dopuszczenia: 324/1/2011 Każda część podręcznika składa się z pięciu zasadniczych rozdziałów (Wot i my 1 zawiera dodatkowo rozdział 0 wprowadzający alfabet rosyjski) oraz rozdziału z lekcjami o treściach realioznawczych. Każdy rozdział 0/1-5 składa się z pięciu lekcji oraz jednostki...

 • Repetytorium przeznaczone jest dla wszystkich uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także dla wszystkich uczących się języka rosyjskiego, chcących utrwalić lub poznać nową leksykę z poszczególnych tematów. Publikacja...

 •   Repetytorium:  - skierowane do osób chcących poznać, powtórzyć lub usystematyzować znajomość zagadnień z języka rosyjskiego  - odpowiada większości wymagań europejskiego poziomu B1, podstawy programowej w części dotyczącej języków obcych oraz aktualnego Informatora o egzaminie maturalnym  -...