Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Artur Derdziak Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

  • Promocja
    image-promocja

Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik Wiedza o społeczeństwie został przygotowany dla uczniów pierwszej klasy liceów ogólnokształcących i technikum. Poziom rozszerzony zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i skutecznie przygotować się do matury.

Podręcznik kładzie nacisk na wszechstronny rozwój ucznia polegający na kształtowaniu postaw młodych ludzi i ich kompetencji, m.in. obywatelskich, społecznych, osobistych, przedsiębiorczych, cyfrowych. Celem autora jest takie skonstruowanie poleceń i zadań, aby nauczyć umiejętności samodzielnego uczenia się, rozumienia i tworzenia informacji, a także współpracy w grupie, analizy oraz rozwiązywania problemów, argumentowania własnego stanowiska. W celu kształtowania złożonych umiejętności kognitywnych materiał merytoryczny został dobrany w taki sposób, by w obrębie jednego tematu realizowano treści podstawy programowej zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Jednocześnie zastosowanie takiego układu treści gwarantuje skuteczne przygotowanie się do egzaminu maturalnego wyłącznie z jednego podręcznika.

Podręcznik do wiedza o społeczeństwie. Zakres rozszerzony szkoły ponadpodstawowej składa się z 6 rozdziałów:
1. Człowiek jako jednostka w społeczeństwie
2. Charakterystyka życia społecznego
3. Naród
4. Kultura
5. Media we współczesnym świecie
6. Społeczeństwo obywatelskie

Co znajdziesz w podręczniku do Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony?
1. Niezbędne definicje wyróżnione kolorem.
2. Ćwiczenia, dyskusje i projekty uczące m.in. aktywności społecznej, zaangażowania w sprawy wspólnot, odpowiedzialności za innych oraz odpowiedzialności za własne decyzje i czyny, samodzielności poznawczej i ciekawości świata.
3. Zadania w formie pytań maturalnych po każdym dziale do weryfikacji opanowanie przerobionego materiału.
4. Ilustracje, dane liczbowe, rysunki satyryczne wspierające rozumienie wymaganych zagadnień.
5. Ćwiczenia i materiały źródłowe umiejętności krytycznego korzystania z różnych źródeł informacji i opatrzone dodatkowymi poleceniami dotyczącymi analizowania treści.
6. Infografiki i zdjęcia ułatwiające zrozumienie tematu i przyswojenie wiedzy.
7. Blok Publicystycznym okiem, czyli materiał do dyskusji z tematami z aktualnej debaty publicznej.
8. Warto wiedzieć, czyli dodatkowe informacje na dany temat
9. Chcesz wiedzieć więcej - przeczytaj, to spis publikacji i stron www dla chętnych chcących poszerzyć swoją wiedze
10. Różne opinie na temat - blok wypowiedzi na tematy aktualne w debacie publicznej.
11. Przystępny język oraz atrakcyjną szatę graficzną.


Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Wiedza o społeczeństwie. Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Wiedza o społeczeństwie 1. Klasa 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: