SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

LF La Tulipe Noire książka + audio online B1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

podręcznik

   

 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:


La tulipe noire + CD audio - książka z kolekcji Lectures ELI Seniors


 


Seria Lectures ELI Seniors:


Lectures ELI Seniors to sześciopoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla uczących się języka francuskiego na następujących poziomach:


 


Niveau 1 (600 mots) A1


Niveau 2 (800 mots) A2


Niveau 3 (1000 mots) B1


Niveau 4 (1800 mots) B2


Niveau 5 (2500 mots) C1


Niveau 6 texte intĂŠgral C2


 


La tulipe noire + CD audio:


Poziom zaawansowania 3 : (1000 mots) B1


 


Treść:


Adaptacja powieści Czarny tulipan. Niderlandzki hodowca tulipanów, Korneliusz, postanawia wyhodować niezwykle cennego czarnego tulipana. Zostaje jednak wplątany w spisek i osadzony w więzieniu. Nie rezygnuje jednak ze swoich planów, i wciąż próbuje wyhodować upragniony czarny tulipan.... 


 


Syllabus: La violence


La justice


le langage amoureux


Lhorticulture


Les expressions idiomatiques


Le corps et la santĂŠ


Le langage des fleurs


 


 


Les adverbes


Lemploi des prĂŠpositions


PassĂŠ composĂŠ ou imparfait


Les phrases hypothĂŠtiques


Le style indirect


Le passĂŠ simple


Les exporessions temporelles


 


 


Struktura:


Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją ActivitĂŠs de prĂŠ-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.


W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.


Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja ActivitĂŠs de post-lecture podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.


W końcowej części książki znajdują się dwustronicowa sekcje Grand angle i Gros plan prezentujące ciekawe informacje związane z życiem i twórczością autora,  powstaniem dzieła, oraz dodatkowymi informacjami kulturowo-cywilizacyjnymi.


Książkę zamyka sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.


 


Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.


 


Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.


 


Książki z kolekcji Lectures ELI Seniors charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.


 


Seria Lectures ELI Seniors opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).


 

S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: językowe,  francuski
Promocje: nowości
Oprawa: miękka

RECENZJE - Podręcznik - LF La Tulipe Noire książka + audio online B1

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: