Edukacja domowa. Matematyka jedzenie i grafomotoryka. Poziom A - Katarzyna Trojańska Olesiejuk - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Edukacja domowa. Matematyka jedzenie i grafomotoryka. Poziom A (miękka)

podręcznik

Edukacja domowa. Matematyka jedzenie i grafomotoryka. Poziom A - opis produktu:

Pozycja z serii Edukacja domowa, przygotowana z myślą o kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji matematycznych dzieci w wieku 3 / 4 lat. W tym okresie dziecko z radością i zapałem odkrywa świat, a zabawa jest w dalszym ciągu podstawową formą jego aktywności. Dzięki niej nabywa ono nowych umiejętności. Podczas zabaw z tą książeczką, dotyczących przyrządzania posiłków, dziecko skomponuje naklejkowe potrawy na dołączonych papierowych talerzykach, będzie też mogło wykorzystać zdobytą wiedzę we wspólnych działaniach w kuchni. Przy okazji zabawy możemy wówczas zachęcać dziecko do liczenia, przeliczać wspólnie, powtarzać liczebniki, doskonaląc przy tym jego umiejętności grafomotoryczne. Ważnym elementem wspólnej zabawy jest rozmowa, która sprzyja rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych i tworzeniu nowych pojęć w słowniku dziecka. Katarzyna Trojańska terapeuta pedagogiczny, neuropedagog, glottodydaktyk, z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z uczniami. Autorka licznych innowacji pedagogicznych, m.in. Edukacja skrojona na miarę oraz Poziomowe nauczanie matematyki. Współautorka STEAM-owych lekcji, pierwszej w Europie książki poświęconej edukacji w nurcie STEAM integrującej różne dziedziny wiedzy. Założycielka i nauczycielka Extra Klasy szkoły otwartej dla uczniów w edukacji domowej, przekształconej od września 2019 r. w Szkołę Otwartą i Liceum Otwarte. Autorka koncepcji Edukacji Otwartej. Matematyk z pasji, prowadzący indywidualne i grupowe lekcje matematyki poza systemem szkolnym. Organizatorka szkoleń, wykładów i warsztatów w zakresie neurodydaktyki, glottodydaktyki, STEAM-owej edukacji, a także nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, doradca metodyczny, trener edukacyjny i neuroterapeuta. Propagatorka empatycznej, otwartej edukacji budującej dziecięce poczucie wartości i wspierającej rozwój talentów.

Edukacja domowa. Matematyka jedzenie i grafomotoryka. Poziom A pochodzi z wydawnictwa Olesiejuk. Dedykowany jest do: Nauczanie przedszkolne / 3-latki / 4-latki.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Edukacja domowa. Matematyka jedzenie i grafomotoryka. Poziom A

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

BarbaraT

11-02-2020 17:23

3- i 4- latki zapoznają się z liczbami od 1 do 5, będą liczyć i przeliczać, a wszystko w kucharskiej oprawie. Na początku książki mamy wesoły wierszyk i zapoznanie z podstawowymi produktami spożywczymi. Dzieci uczą się matematyki poprzez przygotowywanie różnych dań. Do zadań wykorzystają dołączone naklejki. Jest bardzo kolorowo i przejrzyście. Będą musiały między innymi przygotować kanapkową kolację dla taty, urodzinowy torcik, owocowe szaszłyki, pizzę, łódkę z jajka, owocowe stwory czy odnaleźć w gąszczu cyfr odpowiednią cyfrę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kulinarne przepisy wykorzystać i zrobić smaczne przekąski.

Czy recenzja była pomocna?