Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora - Toroman Mustafa Helion - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora

Implementacja, monitorowanie i zarządzanie ważnymi usługami i komponentami IaaS/PaaS

podręcznik

  • Wydawnictwo Helion
  •  

  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora, Implementacja, monitorowanie i zarządzanie ważnymi usługami i komponentami IaaS/PaaS - opis produktu:

Decyzja o przeniesieniu zasobów informatycznych do chmury jest podejmowana najczęściej wtedy, gdy niezawodność i bezpieczeństwo systemu są dla firmy sprawą kluczową. Jeśli chodzi o rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, warto zainteresować się Azure. Azure udostępnia takie usługi, by umożliwić rozbudowę i monitorowanie aplikacji, baz danych czy innych usług oraz zarządzanie nimi w sposób globalny. Pozwala na ciągłe dostarczanie znakomitych, innowacyjnych rozwiązań. Umożliwia wirtualizację rozmaitych systemów, takich jak Windows, Linux, dystrybucje serwerowe, strony WWW, aplikacje ASP .NET, systemy CMS, bazy danych czy rozproszone klastry obliczeniowe.

Oto praktyczne wprowadzenie do Azure. Wyjaśniono tu wiele pojęć potrzebnych w pracy administratora, takich jak sieci wirtualne oraz koncepcja IaaS. Omówiono zasady pracy z Azure oraz pokazano, jak można przygotować platformę do wdrożenia własnego systemu. Od strony praktycznej przedstawiono tworzenie zaawansowanych usług w platformie Azure. Sporo miejsca poświęcono najważniejszym kwestiom bezpieczeństwa i administracji, zaprezentowano też szereg dobrych praktyk, a także sporo technik ułatwiających rozwiązywanie najczęstszych problemów. Książka jest napisana w zwięzły i przystępny sposób. Dzięki niej szybko i skutecznie zaczniesz administrować zasobami w chmurze Azure.

W tej książce między innymi:

- podstawowe pojęcia, koncepcje i modele związane z chmurą obliczeniową
- tworzenie i konfiguracja wirtualnej maszyny Azure
- praca z bazami danych, usługi IaaS i PaaS
- usługi hybrydowe, implementacja i zarządzanie
- tożsamość i bezpieczeństwo zasobów w chmurze Azure

Chmura Azure: przenieś swój system na wyższy poziom!

Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora Implementacja, monitorowanie i zarządzanie ważnymi usługami i komponentami IaaS/PaaS, pochodzi z wydawnictwa Helion. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki ścisłe / Informatyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Chmura Azure. Praktyczne wprowadzenie dla administratora, Implementacja, monitorowanie i zarządzanie ważnymi usługami i komponentami IaaS/PaaS

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.