Chemia Fundamenty Zadania przedmaturalne Zakres rozszerzony - Piotr Kosztołowicz, Dorota Kosztołowicz PAZDRO Oficyna Edukacyjna - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chemia Fundamenty Zadania przedmaturalne Zakres rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Chemia Fundamenty Zadania przedmaturalne Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Fundamenty to pierwszy moduł podręcznika do nauczania chemii w zakresie rozszerzonym w liceach i technikach. Pozostałe dwa moduły to: Związki organiczne oraz Pierwiastki i związki nieorganiczne. Te dwa moduły są na tyle niezależne, że mogą być wykorzystane w kolejności uznanej przez Nauczyciela i dlatego zestaw ten nie został oznaczony tradycyjnie jako części z kolejnymi numerami. Moduły te łącznie obejmują wszystkie treści z nowej podstawy programowej oraz wiele treści dodatkowych, przydatnych w przyszłych studiach na kierunkach przyrodniczych.

Każdy moduł składa się z tekstu głównego i jego streszczenia umieszczonego na marginesach. Każdy termin użyty w tekście głównym po raz pierwszy jest wyróżniony niebieskim kolorem czcionki i objaśniony obok na marginesie, czasem w sposób bardziej ścisły niż w tekście głównym. Tekst główny z licznymi ilustracjami, opisami proponowanych doświadczeń oraz przykładami rachunkowymi pomaga zrozumieć prawidłowości, którymi zajmuje się chemia, a zapisy na marginesie ułatwiają powtarzanie wiedzy, zdobytej zarówno na poszczególnych lekcjach, jak i po zakończeniu działu nauczania.

Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i zadania ułożone w kolejności zgodnej z treścią rozdziału, umożliwiające bieżące sprawdzanie stopnia opanowania materiału. Na końcu podręcznika są podane odpowiedzi do tych zadań oraz skorowidz rzeczowy polsko-angielski.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Chemia Fundamenty Zadania przedmaturalne Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum
4.2/5 ( 23 ocen )
  5
  16
  4
  0
  3
  3
  2
  4
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

karolina

 • 9-03-2014
 • 21:50

doskonałe uzupełnienie podstaw wiedzy, niezbędnych nie tylko do przejścią do następnej klasy, ale także jeśli w ostatnim momencie decydujemy się na zdawanie chemii na maturze. Polecam !

Czy recenzja była pomocna?