SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Delia Owens - biografia

Delia Owens to amerykańska autorka, zoolog i działaczka ruchu na rzecz ochrony przyrody. Na swoim koncie ma kilka świetnych książek, a jej debiut Where the Crawdads Sing (Gdzie śpiewają ptaki) topowała na pierwszym miejscu w The New York Times Fiction Best Sellers w 2019 i 2020 roku.

Delia Owens – pisarka, biolog, kobieta nauki


Owens urodziła się w 1949 roku i dorastała na terenie Stanów Zjednoczonych, a dokładnie w stanie Georgia w Thomasville. Studiowała biologię na Uniwersytecie Georgia wraz ze swoim przyszłym mężem, gdzie otrzymała tytuł licencjata w nauce zoologii. Później, na Uniwersytecie Kalifornia zdobyła tytuł doktora nauk humanistycznych z dziedziny zachowanie zwierząt.

Delia Owens – zamiłowanie do zwierząt i podróż do Afryki


Wraz ze swoim partnerem Delia Owens w roku 1974 przeniosła się do Afryki, gdzie zatrzymali się na pustyni Kalahari. Jej kolejne znakomite pisarskie dzieło Cry of the Kalahari powstało właśnie na podstawie jej doświadczeń w tamtym miejscu. Owensowie zostali w późniejszym czasie wydaleni z kraju przez ich kampanie przeciw tamtejszemu przemysłowi bydła. Małżeństwo później zadomowiło się w Zambii w Narodowym Parku Luangwa. Po rozstaniu  z męże Delia Owens przez wiele lat mieszkała w Idaho, a później przeprowadziła się na dawną farmę koni niedaleko Asheville. Jest współzałożycielką Owens Foundation for Wildlife Conservation w Stone Mountain w stanie Georgia.

Delia Owens i jej osiągnięcia


Delia Owens wygrała nagrodę The John Burroughs za swoje pisarskie dzieła w tematyce natury. Ponadto, jej badania były publikowanie w czasopismach takich jak: Nature, Journal od Mammalogy, Animal Behaviour czy the African Journal of Ecology. Kobieta kocha naturę i dzikie życie, dlatego jej książki są tak cenione – gdyż zostały napisane z pasji. Delia Owens od dziecka spędzała dużo czasu w dziczy, to jej matka nauczyła ją jak chodzić, aby nie nadepnąć na grzechotnika. Natura to jej stały towarzysz, a w zwierzętach widzi przyjaciół. To dzięki swoim badaniom nad ewolucją hien otrzymała tytuł doktora na Uniwersytecie Kalifornijskim. Delię Owens zawsze fascynowały bliskie stosunki między samicami zwierząt, ponieważ przypominały jej zażyłe więzi z trzema innymi kobietami – z jej przyjaciółkami, z którymi kontakty utrzymuje od czasów, gdy była dzieckiem. To im właśnie zadedykowana jest jedna z jej książek.

Książki Delii Owens


Delia Owens łącznie spędziła 23 lata na swoich badaniach. Mimo iż znakomitą część swojego życia poświęciła nauce i publikacjom typowo naukowym, to nie stanęło to na przeszkodzie w spróbowaniu swoich sił w innym gatunki. Gdzie śpiewają raki to debiutancka powieść Delii Owens. Książka została przetłumaczona na kilka języków i z miejsca stała się bestsellerem na całym świecie. Prawa do ekranizacji zostały sprzedane w błyskawicznym tempie i już w 2022 roku mogliśmy zobaczyć filmową adaptację książki Delii Owens. Jej dzieła włącznie z Gdzie śpiewają raki oraz Zew Kalahari możecie znaleźć na Gandalf.com.pl. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 17 książek, których autorem jest: Delia Owens. Dostępne formaty: miękka, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, literatura faktu, publicystyka, literatura piękna, literatura faktu i reportaż, ebooki na ekranie, Książki po ukraińsku, BookTok, Young Adult, Bestsellery.

Na książki autora Delia Owens mamy rabaty sięgające do 34%.
... ...