SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ocean To Ocean (vinyl) - Tori Amos

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

muzyka

Wytwórnia Universal Music Polska
Data wydania 2021
Nośnik winyl
Liczba płyt 2
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Tori Amos nigdy nie potrafiłaby pozostać w zamknięciu. Artystka występowała na żywo od trzynastego roku życia. Swoje życie dzieli między Kornwalię a Florydę oraz nieustanne trasy koncertowe. Jej piosenki są często wynikiem inspiracji podróżami.

Ostatnia płyta studyjna z 2017 roku `Native Invader` powstała z połączenia czterech całkowicie odmiennych tematów. Inspiracje pochodziły z podróży do Tennessee, historii opowiadanych przez jej przodków, rozpoczęcia prezydentury Donalda Trumpa, a także przegranej walki z chorobą matki. Wszystkie te wątki zostały w sposób mistrzowski, z niebywałą starannością połączone w spójną całość. Jednakże podczas pandemii bez koncertów, podróży i inspiracji, artystka przeszła trudne chwile. Zaszyła się w Kornwalii, gdzie przeżyła kryzys duchowy związany z zimowym lockdownem w Wielkiej Brytanii, który zdawał się trwać wiecznie...

Kryzys zaowocował powstaniem albumu `Ocean to Ocean`, najbardziej osobistą kreacją Tori Amos od lat. Na tym wypełnionym ciepłem albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu albumu, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu `Little Earthquakes`.

Album `Ocean to Ocean` napisany wiosną i latem tego roku, to uniwersalna historia o spadaniu na dno po to, by móc ponownie wypłynąć na powierzchnię.

Tytułowy utwór `Ocean to Ocean` mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos.

Od czasu wydania jej pierwszego albumu `Little Earthquakes`, Tori Amos jest uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych artystek w branży muzycznej. Trzy albumy w Top 10 i światowy hit `Professional Widow`, który pozostał w Top 40 przez 15 tygodni i królował w rockowych klubach przez ponad dekadę, ugruntowały pozycję światowej gwiazdy. Po latach na szczycie Tori odeszła od komercyjnego popu i wykorzystuje swoją muzykę także aby mówić o problemach kobiet. Artystka nigdy nie unikała mieszania tego, co osobiste z tym, co polityczne. Tak było zarówno w przypadku przedstawienia napaści seksualnej w `Me And A Gun`, na albumie `Scarlet`s Walk` wydanym po 11 września, a także w jej zdecydowanie feministycznym musicalu teatralnym `The Light Princess`. Tori, znana humanitarystka, była pierwszym publicznym głosem w RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network - największa w Stanach Zjednoczonych organizacja zwalczająca napaści na tle seksualnym) i nadal jest członkiem National Leadership Council.
S
Szczegóły
Dział: Muzyka
Wytwórnia: Universal Music Polska
Rok publikacji: 2021
Nośnik: winyl
Liczba płyt: 2
Utwory: LP1

Side A
1. Addition of Light Divided
2. Speaking with Trees
3. Devil's Bane

Side B
1. Swim to New York State
2. Spies
3. Ocean to Ocean

LP2
Side C
1. Flowers Burn to Gold
2. Metal Water Wood
3. 29 Years

Side D
1. How Glass is Made
2. Birthday Baby
Wprowadzono: 25.01.2022

RECENZJE - Muzyka (winyl) - Ocean To Ocean (vinyl)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: