SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

McCartney I/ II/ III (vinyl) - Paul McCartney

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

muzyka

Wytwórnia Universal Music Polska
Data wydania 2022
Nośnik winyl
Liczba płyt 3
 • darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa
 • Dostępność niedostępny
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Trzy kultowe solowe albumy Paula McCartneya obejmujące całą karierę (`McCartney` z 1970 roku, `McCartney II` z 1980 roku i `McCartney III` z 2020 roku) po raz pierwszy są dostępne razem w limitowanym boxie `McCartney I II III`. Wszystkie płyty zostały w całości napisane, wykonane i wyprodukowane przez artystę.

Wydawnictwo podsumowuje 50 lat niezrównanej pracy Paula McCartneya, a każdy z albumów uosabia jego kreatywność i artystyczną duszę. `McCartney`, album #1, był pierwszym solowym projektem wydanym w 1970 roku i zawiera ponadczasowe utwory `Every Night` i `Junk`, a także nieśmiertelny klasyk `Maybe I`m Amazed`. Jego nowatorskie podejście do nagrywania z czasem stało się poszukiwanym brzmieniem, a sam artysta stał się wpływowym prekursorem alternatywnego `lo-fi`.

Tak jak `McCartney` oznaczał koniec ery największego zespołu w historii, The Beatles, Paul zrobił to ponownie w 1980 roku, sygnalizując koniec lat 70. i gigantów rocka Wings. Napisał, wykonał i wyprodukował awangardowy krążek `McCartney II` (1. miejsce w Wielkiej Brytanii i 3. w USA), tworząc takie klasyki, jak `Coming Up`, `Waterfalls` i `Temporary Secretary`.

Dzięki `McCartney III` Paul wrócił do podstaw, aby stworzyć jedną ze swoich najbardziej odkrywczych prac do tej pory. Album ukazał się w grudniu 2020 roku, zaledwie dwa lata po `Egypt Station`. `McCartney III` to kameralna płyta, na której znaleźć można między innymi `Find My Way` i obecnie uwielbiany `Women and Wives`. Krążek zadebiutował na 1. miejscu na oficjalnych listach albumów w Wielkiej Brytanii i na liście sprzedaży Billboardu.

Paul od zawsze czerpie przyjemność z podejmowania ryzyka - jego projekty obejmują albumy klasyczne, elektroniczne, partytury baletowe, muzykę do gier wideo i liczne współprace, a wszystko to bijąc rekordy, zdobywając niezliczone nagrody i pozostając jednym z najbardziej wpływowych i szanowanych artystów wszech czasów. Nareszcie dostępne w jednym pudełku płyty`McCartney`, `McCartney II` i `McCartney III` uchwyciły i udokumentowały przełomowe momenty jego bezkonkurencyjnej kariery.
S
Szczegóły
Dział: Muzyka
Wytwórnia: Universal Music Polska
Rok publikacji: 2022
Nośnik: winyl
Liczba płyt: 3
Utwory: LP 1
Side A
1. The Lovely Linda
2. That Would Be Something
3. Valentine Day
4. Every Night
5. Hot As Sun / Glasses
6. Junk
7. Man We Was Lonely

Side B
1. Oo You
2. Momma Miss America
3. Teddy Boy
4. Singalong Junk
5. Maybe I'm Amazed
6. Kreen-Akrore

LP 2
Side C
1. Coming Up
2. Temporary Secretary
3. On The Way
4. Waterfalls
5. Nobody Knows

Side D
1. Front Parlour
2. Summer's Day Song
3. Frozen Jap
4. Bogey Music
5. Darkroom
6. One Of These Days

LP 3
Side E
1. Long Tailed Winter Bird
2. Find My Way
3. Pretty Boys
4. Women And Wives
5. Lavatory Lil
6. Slidin'

Side F
1. Deep Deep Feeling
2. The Kiss Of Venus
3. Seize The Day
4. Deep Down
5. Winter Bird / When Winter Comes
Wprowadzono: 03.08.2022

RECENZJE - Muzyka (winyl) - McCartney I/ II/ III (vinyl)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: