SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Get Lucky (PL) - Mark Knopfler CD

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

muzyka

Wytwórnia Universal Music Polska
Data wydania 2009
Nośnik CD
Liczba płyt 1
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Materiał tym razem powstał w British Grove Studios w Londynie. W pracy artyście towarzyszyli wieloletni współpracownicy: Chuck Ainlay i Guy Fletcher. Oprócz nich pojawili się goście: akordeonista Phil Cunningham, flecista Michael McGoldrick oraz multiinstrumentalista John McCusker. Album to niezwykła kombinacja bluesa i folku oraz osobistych tekstów, w większości opartych na wspomnieniach Knopflera. Jeśli Get Lucky miałby być powieścią, to z pewnością stałby się poczytną książką dzięki bohaterom piosenek Knopflera, takim jak kierowca ciężarówki z Border Reiver, czy pracownik i zbieracz owoców (z tytułowego Get Lucky). Na wszystkie teksty piosenek należy patrzeć przez pryzmat dzieciństwa Knopflera, które spędził w Glasgow i Newcastle. Czy próbowaliście kiedyś uciec od dzieciństwa? Wiele rzeczy, które fascynowały nas jako dzieci, zostaje z nami przez całe życie. Na Salters Road w Newcastle jest mały sklep muzyczny, w którym któregoś dnia zobaczyłem na wystawie Fendera Statocastera. Byłem nim zafascynowany i często chodziłem, by tylko popatrzeć na tę gitarę. Nadal zdarza mi się tam zaglądać - wspomina Mark. Specjalna edycja płyty w niższej cenie.
S
Szczegóły
Dział: Muzyka
Wytwórnia: Universal Music Polska
Rok publikacji: 2009
Nośnik: CD
Liczba płyt: 1
Utwory: 1. Border River
2. Hard Shoulder
3. You Can't Beat The House
4. Before Gas & TV
5. Monteleone
6. Cleaning My Gun
7. The Car Was The One
8. Remembrance Day
9. Get Lucky
10. So Far From The Clyde
Wprowadzono: 19.11.2012

RECENZJE - Muzyka (CD) - Get Lucky (PL)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

SteFan

ilość recenzji:71

brak oceny 20-10-2009 15:58

Marka Knopflera lubię za jego melancholijne usposobienie i za to jaką muzykę tworzy. Muzykę, która nie musi szokować, nie musi być nowatorska, ale ma wypływać prosto z serca. Knopfler tak właśnie pisze i komponuje. Nie oglądając się na trendy, zakorzeniony w swoich ukochanych stylach, takich jak blues, folk, country, czy rock. Płyta "Get Lucky" to kolejna seria melancholijnych ballad, które są dobre do słuchania w domowym zaciszu. Takich płyt produkuje się mało, ponieważ łamią one zasady komercji. Jednak mam nadzieję, że pan Marek wyda jeszcze niejedną płytę w tej stylistyce.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?