SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Band On The Run - Paul McCartney CD

(50th Anniversary Edition)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

muzyka

Wytwórnia Universal Music Polska
Data wydania 2024
Nośnik CD
Liczba płyt 2

Opis produktu:

`Band On The Run`, klasyczny album Paula McCartneya & Wings, skończył niedawno 50 lat. Z tej okazji artyści przyszykowali specjalną edycję swojego ikonicznego krążka.

Nagrodzony Grammy album, który od dziesięcioleci regularnie gości w zestawieniach najlepszych płyt wszech czasów, ukazał się w grudniu 1973 r. To zdecydowanie najbardziej udane wydawnictwo Wings, na którym znalazły się nieśmiertelne klasyki takie jak utwór tytułowy, światowy hit `Jet`, melancholijny `Bluebird`, fantastycznie wypadający na żywo `Let Me Roll It`, złożony z kilku części `Picasso`s Last Words (Drink to Me)` czy będący kulminacją całości `Nineteen Hundred and Eighty Five`.

Wydanie 2LP i 2 CD będzie zawierało zremasterowaną wersję oryginalnego amerykańskiego albumu, a także dodatkowy winyl `Underdubbed` Mixes Edition, czyli nowe, zredukowane względem pierwotnych miksy.

Wersja 2CD to również oryginalny amerykański album, dysk z dodatkowymi miksami i dwustronny, rozkładany plakat.

- To jest `Band On The Run` w wersji, której nigdy wcześniej nie słyszeliście - mówi o `Underdubbed` Mixes Edition McCartney. Kiedy tworzysz piosenkę, dodajesz do niej kolejne partie instrumentów, np. dodatkowe gitary. To jest coś, co nazywa się `overdub`. Ta wersja jest jej odwrotnością, stąd nazwa `underdubbed`.

`Band on the Run (Underdubbed)` pozwoli po raz pierwszy usłyszeć dziewięć klasycznych utworów bez orkiestrowych partii. Niepublikowane wcześniej surowe miksy zostały przygotowane 14 października 1973 r. w AIR Studios przez Geoffa Emericka, którego wspierał Pete Settenham. Ułożona od nowa lista utworów odzwierciedla to, co znalazło się na oryginalnych analogowych taśmach odkrytych w archiwach MPL.

`Band On The Run` zajmuje szczególną pozycję w katalogu niezliczonych klasycznych płyt, które Paul McCartney wydał w ciągu swojej imponującej kariery. Wydawnictwo nie tylko spełniło obietnicę daną przez wcześniejsze płyty `Wilf Life` i `Red Rose Speedway`, ale także umocniło status Wings jako czołowych przedstawicieli rock`n`rolla lat 70. Dominując playlisty rozgłośni radiowych album zawiesił wysoko poprzeczkę nie tylko kolejnym krążkom Paula, ale także całym pokoleniom gwiazd rocka.

50 lat po premierze `Band On The Run` nadal brzmi niezwykle świeżo, a jubileusz wydania jest idealną okazją, by raz jeszcze uczcić to niesamowite wydawnictwo i jego historię.
S
Szczegóły
Dział: Muzyka
Wytwórnia: Universal Music Polska
Rok publikacji: 2024
Nośnik: CD
Liczba płyt: 2
Utwory: CD 1 - Band On The Run
1. Band on the Run
2. Jet
3. Bluebird
4. Mrs. Vandebilt
5. Let Me Roll It
6. Mamunia
7. No Words
8. Helen Wheels
9. Picasso`s Last Words (Drink to Me)
10. Nineteen Hundred and Eighty Five

CD 2 - Band On The Run (Underdubbed Mixes)
1. Band on the Run
2. Mamunia
3. No Words
4. Jet
5. Bluebird
6. Mrs. Vandebilt
7. Nineteen Hundred and Eighty Five
8. Picasso`s Last Words (Drink to Me)
9. Let Me Roll It
Wprowadzono: 24.01.2024

RECENZJE - Muzyka (CD) - Band On The Run, (50th Anniversary Edition)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: