Książki - Książki o epidemiach | Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Książki o epidemiach

Cały świat wstrzymał oddech, gdy pod koniec 2019 roku pojawiły się pierwsze doniesienia o nowym koronawirusie SARS-Cov-2. Wirus szybko rozprzestrzenił się na kilka kontynentów, wywołując setki tysięcy zakażeń i olbrzymi niepokój. Epidemie i plagi towarzyszą jednak ludzkości od tysięcy lat, zbierając śmiertelne żniwo i zmieniając sytuację społeczno-ekonomiczną państw. Nic dziwnego, że te tragiczne w skutkach zdarzenia inspirują autorów książek. Od publikacji popularnonaukowych, przez literaturę piękną, aż po horrory, kryminały i thrillery… Na Gandalf.com.pl oferujemy duży wybór książek o epidemiach, które pomogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania i oswoić strach.

Popularnonaukowe książki o epidemiach

Wśród książek o wirusach na szczególną uwagę zasługują pozycje popularnonaukowe. W przystępny sposób przybliżają czytelnikowi omawiany problem, wykorzystując metafory i podchodząc do wielu zjawisk z humorem. Pomogą lepiej zrozumieć, skąd biorą się epidemie, w jaki sposób się rozprzestrzeniają, jak z nimi walczyć oraz jak się zabezpieczyć. W popularnonaukowych książkach o epidemiach znajdziecie konkretne przykłady, a także wyniki badań naukowych. Wartymi uwagi pozycjami są m.in. Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości Jennifer Wright czy Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć Ewy Krawczyk.

Książki o wirusach – literatura piękna

Od trudnej tematyki nie stronią również autorzy literatury pięknej. W ich powieściach same epidemie i zarazy często odgrywają jednak rolę drugoplanową. Tego rodzaju książki o wirusach stanowią przede wszystkim studium ludzkiej psychiki. Czy epidemia jest swego rodzaju pokutą? Jaką postawę przyjmujemy wobec zarazy? Jakie zmiany zachodzą w naszej psychice? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić autorzy takich powieści, jak Dżuma, Dekameron, Miłość w czasach zarazy czy Miasto ślepców.

Książki o epidemiach z dreszczykiem

Mocno skłaniające do refleksji są również thrillery i kryminały o wirusach. Autorzy przedstawiają w nich bardzo wiarygodne scenariusze wybuchu epidemii. Zwracają uwagę na to, że wirus może pojawić się niespodziewanie w niemal każdym miejscu na Ziemi. A my niekoniecznie jesteśmy na niego przygotowani… Podobnie, jak w życiu, bohaterowie książek o epidemiach toczą dramatyczną walkę przede wszystkim z upływającym czasem. Wielbiciele książek z dreszczykiem mogą sięgnąć na przykład po thrillery medyczne Robina Cooka, Wirusa Grahama Mastertona czy Epidemię Alex Kavy.

 

 


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Książki o epidemiach. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 48 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 57%. W ofercie mamy między innymi Pandemia kłamstw, Zapis zarazy, Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy.

z3
z3
Advertisement