SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Klasyka horroru

Już słowo „horror” wywołuje ciarki na ciele, a co dopiero wczytanie się w mrożącą krew w żyłach historię. Klasyka horroru to dział dla osób, które lubią się bać, a jednocześnie mają stalowe nerwy. Znajdziesz w nim kultowych autorów i ich najczarniejsze scenariusze na życie.

Horror – co to za gatunek?

Horror jest odmianą fantastyki, a dokładnie łączy fantastykę z grozą, ponieważ świat przedstawiony skupia się na elementach do końca niewytłumaczalnych bez ewidentnych odniesień do zjawisk nadprzyrodzonych. To, co kwestionuje prawa racjonalne, jest niebezpieczne i z reguły chce wyrządzić krzywdę człowiekowi.

Klasyka horroru wywołuje w nas poczucie nie tylko grozy i niepokoju, ale bardzo często także obrzydzenia. Wywołuje szok, który wiąże się z tragicznym losem bohaterów. Wśród tytułów najstarszych horrorów znajdziesz między innymi Egzorcystę Williama Blatty’ego.

Horrory – klasyka

Klasyki horroru zaliczyć możemy do literatury grozy i sensacji. Powieści tego typu wypełnione są tajemnicą, przerażającymi bohaterami, dużą ilością zwrotów akcji. Nieobce są im zjawiska podlegające pod świat fantastyki, które jednocześnie pozwalają kwestionować świat nauki. Pojawiają się tutaj postaci duchów, potworów, wampirów, zombie i tym podobne. Nie zapomnijmy, że za prekursora bohaterów z horrorów uznaje się Frankensteina autorstwa Mary Shelley.

Kultowym autorem, który zajmuje się pisaniem horrorów, jest oczywiście znany na całym świecie Stephen King. Klasyka horrorów będzie odpowiadała wymagającym czytelnikom, którzy oczekują doskonale rozplanowanej fabuły i uczty wyobrażeń, które dadzą wiele okazji do strachu. Historia musi być wciągająca, a prócz elementów grozy i fantastyki powinna skupiać się także na realizmie. Ostatecznie przeraża nas nie tylko to, co niezbadane, ale także okrutna rzeczywistość.

Horror – klasyka

Wielu uważa, że czytanie klasyki horrorów to solidna dawka adrenaliny, która zapewnia najlepsze emocje. Lubimy czytać straszne historie, bać się razem z bohaterami, uciekać przed śmiercią i złem.

Horrory – klasyka to kategoria, która skupia się na najmroczniejszych sekretach człowieka. Sekretach… a może wręcz pragnieniach. Sceneria najstraszniejszych horrorów nigdy nie jest usłana różami. Akcja z reguły dzieje się w ponurych zamczyskach, brudnych metropoliach, w lasach, przede wszystkim po zmroku. Bardzo często mówimy o bohaterach zdemoralizowanych, opętanych, skrywających niebezpieczne sekrety. Horrory bardzo często zawierają wątek filozoficzny.

Najlepsze horrory

Najstraszniejsze horrory opierają się na nieoczywistych koncepcjach fabularnych, które często odnoszą się do popkultury. Znajdziemy wśród nich propozycje dla dorosłych i dla młodzieży. W literaturze dla nastolatków prócz elementów grozy niejednokrotnie pojawia się wątek romansowy.

Prócz wspomnianych już: Kinga, Shelley czy Blatty’ego nie możemy zapomnieć o Stefanie Grabińskim, Edgarze Allanie Poem, Howardzie P. Lovecrafcie i wielu innych. Sprawdź Naszą ofertę klasycznych horrorów i powieści sensacyjnych. I zacznij się bać…


... ...
Zobacz więcej produktów