Najlepsze filmy przyrodnicze: o zwierzętach, polskie | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Filmy przyrodnicze

Na Gandalf.com.pl czekają na Ciebie najciekawsze filmy przyrodnicze na Blu-ray i DVD, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Odkryj największe sekrety, jakie kryje przed nami natura. Poznaj tajemnice zwierząt i roślin, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki świata i dowiedz się więcej na temat zaginionych lądów, nieistniejących gatunków oraz największych cudów przyrody. Pasjonujące i niezwykle fascynujące przyrodnicze filmy na DVD i Blu-ray, dzięki którym poszerzysz swoje horyzonty i poznasz światy, których ludzkie oko nie widuje na co dzień. Produkcje stworzone przez najpopularniejszych badaczy i podróżników, z którymi wyruszysz na dalekie wyprawy, by na nowo odkryć świat. Zobacz, co znajdziesz na Gandalf.com.pl!

Przyrodnicze filmy

Żyjemy w czasach, w których przemysł filmowy kwitnie. Niestety, wiele wspaniałych obrazów, które powinien zobaczyć każdy z nas, nie trafia do kin czy mainstreamowych mediów. Mowa tu oczywiście o filmach przyrodniczych. Na szczęście najlepsze produkcje o naturze i naszej planecie możesz kupić w Gandalfie. Bez wątpienia sprawią one, że staniesz się bardziej świadomym obywatelem świata. Co ciekawe, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley przez profesora psychologii Dachera Keltnera wykazało, że oglądanie przyrodniczych filmów – nawet przez krótki czas – przynosi sporo korzyści. Pomaga radzić sobie ze stresem, ale także skłania do pozytywnych zachowań, takich jak empatia, a nawet chęć pomagania innym. Mamy nadzieję, że przyrodnicze filmy spodobają Ci się tak samo, jak nam!

Filmy przyrodnicze o zwierzętach

Dzikie zwierzęta od dawna urzekają ludzką wyobraźnię. Niemal każda kultura w dziejach odwoływała się do nich w swoim folklorze, tradycjach, mitologii i sztuce. Od rysunków w jaskiniach, po bajki Ezopa, nasze związki ze zwierzętami są tak starożytne i wszechobecne, że praktycznie uniwersalne. Instynktownie wiemy, że to współistnienie jest dla nas dobre. Dlatego warto poznawać ich królestwo, na przykład oglądając filmy przyrodnicze o zwierzętach. Jesteśmy w gruncie rzeczy podobni: widzimy, słyszymy, dotykamy, wąchamy, jemy, odpoczywamy, bawimy się, łączymy w pary, wychowujemy i umieramy. Dzięki filmom przyrodniczym o zwierzętach możesz bliżej przyjrzeć się różnym istotom – także tym, których się boisz, jak pająki i węże. 

Najlepsze filmy przyrodnicze

W Gandalfie znajdziesz kultowe tytuły, które każdy powinien obejrzeć przynajmniej raz w życiu. Do najlepszych filmów przyrodniczych z pewnością należą te z narracją sir Davida Attenborougha. Zobacz, jak organizmy walczą o przetrwanie, przystosowują się i rozkwitają w różnych środowiskach. Przemierz pustynie, lodowe krainy, jaskinie, głębie oceanów i lasy – oszałamiające i fascynujące. Planeta Ziemia, Lodowa Planeta, Błękitna Planeta, Opowieść o życiu – znane produkcje BBC czekają na Ciebie w Gandalfie. Chcesz wzruszyć się do łez? Sięgnij po jeden z najlepszych filmów przyrodniczych ostatnich lat – Marsz pingwinów. Wraz z pingwinami cesarskimi odbędziesz niezwykłą podróż przez zamarzniętą tundrę i przyjrzysz się niesamowitemu rytuałowi godowemu.

Filmy przyrodnicze polskie

Choć największą popularnością na całym świecie cieszą się produkcje BBC, nie tylko Brytyjczycy realizują fantastyczne filmy przyrodnicze. Polskie produkcje są równie ciekawe i wciągające. W podróż do odległych zakątków świata zabiorą Cię znani podróżnicy Tony Halik i Elżbieta Dzikowska. Choć ich seria Pieprz i wanilia ma już swoje lata, cieszy się niesłabnącą popularnością. A może wolisz poznawać poprzez filmy przyrodnicze polskie faunę i florę? Wybierz produkcje Jana i Bożeny Walencików.


Chcesz obejrzeć nowości filmowe, hity oscarowe, a może najbardziej kultowe filmy ostatnich lat? W naszej ofercie znajdziesz ulubione filmy na DVD i Blu-Ray. Wśród popularnych tytułów wypatrzysz kinowe hity w kategorii: Filmy - przyrodniczy. Kinematografia w różnych językach świata i kreacjach artystycznych czeka właśnie na Ciebie. Najnowsze i klasyczne filmy w kategorii Filmy - przyrodniczy znajdziesz w ilości: 30 - a wszystkie tytuły proponujemy w niskich cenach. Popularne na całym świecie hity filmowe otrzymasz w Gandalf.com.pl z rabatem do 74%.
z10
1 - 10 z 217 ofert