SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Od przyjaciół do kochanków to bardzo popularny motyw książek z gatunku romansów i tytułów należących do rodzaju young adult, czyli powieści dla młodzieży i młodych dorosłych. Ich fabuła najczęściej opiera się na relacji dwójki osób, które wychodzą z wcześniej ugruntowanej relacji przyjacielskiej i stają się parą.

Początki friends to lovers

Zazwyczaj wyrastający na kanwie przyjaźni związek jest nieoczekiwanym następstwem różnych wydarzeń. Dwójka przyjaciół, która nigdy wcześniej nie przejawiała względem siebie żadnych romantycznych uczuć, powoli zaczyna dostrzegać, że oczekuje od drugiej osoby czegoś więcej. Najpopularniejszymi pomysłami na zawiązanie relacji romantycznej między dwójką przyjaciół jest rozwinięcie ich znajomości według osi przyjaciele-kochankowie lub wrogowie-przyjaciele-kochankowie. 

Przyjaciele-kochankowie

Powieści z motywem friends to lovers często mieszają w kumpelskich relacjach. Przyjaciele z dzieciństwa na początku idą razem przez życie jako dobrze zgrany zespół. Będąc młodymi i niedoświadczonymi ludźmi, mogą nie dostrzegać tego, co rzeczywiście ich łączy lub zwyczajnie ignorować sygnały wysyłane przez drugą stronę czy te pochodzące z własnego wnętrza. W takiej konfiguracji jedna ze stron może nie chcieć ujawniać się ze swoim uczuciem z obawy przed zniszczeniem dotychczasowego układu. Podobna sytuacja może zajść między parą przyjaciół, którzy poznali się później, np. w szkole średniej.

Fanfiction

Friends to lovers to powszechny trop wykorzystywany w fanowskich historiach. W popularnych wśród młodzieży i młodych dorosłych fanfikach (fanfiction – tekst autorstwa fanów pisany dla innych fanów, którego rdzeniem jest życie prywatne znanej osoby lub inny tekst źródłowy, powieść, opowiadanie itp.) często występuje motyw łączenia dwóch sławnych osób lub znanych postaci fikcyjnych relacją romantyczną.

Ebooki z motywem friends to lovers

W księgarni internetowej Gandalf.com.pl miłośnicy książek z motywem friends to lovers mogą znaleźć wiele interesujących pozycji. Spragnionym emocji młodym czytelnikom polecamy między innymi takie tytuły jak: Mój kumpel jest dziewczyną, Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię czy też zekranizowaną przez Netflixa serię Heartstopper


... ...
Zobacz więcej produktów