Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf, eBook

ebook

 • pdf

Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf - opis produktu:

Spółdzielczość mieszkaniowa jest ważną formą zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. W Polsce istnieje około 3600 tego rodzaju spółdzielni, które zrzeszają ponad 4 miliony spółdzielców. W samej Łodzi znajduje się 47 spółdzielni mieszkaniowych, skupiających prawie 168 tysięcy członków. Jak wykazały badania, tylko niewielki odsetek uprawnionych przedstawicieli tych spółdzielni korzysta z prawa do kształtowania sposobu ich funkcjonowania poprzez udział chociażby w walnych zgromadzeniach. Większa partycypacja członków mogłaby mieć wpływ na ich wiedzę na temat bieżącej działalności spółdzielni oraz pomóc w kontroli poczynań władz. To z kolei mogłoby oddziaływać zarówno na jakość funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych, jak i sposób ich postrzegania. Technologie informacyjne i komunikacyjne mogą być jednym ze sposobów osiągnięcia takiego wzrostu.
W publikacji zostały przedstawione wybrane zastosowania ICT w procesach demokratycznych, a także zasady funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Przeprowadzono analizę wykorzystania i zapotrzebowania na narzędzia demokracji cyfrowej wśród członków łódzkich spółdzielni mieszkaniowych w zależności od wybranych cech socjoekonomicznych. Wykonano również analizę dostępności ICT wśród przedstawicieli wybranych łódzkich spółdzielni mieszkaniowych, co pozwoliło sprawdzić, czy bariery technologiczne mogą stanowić krytyczny czynnik ograniczający wykorzystywanie przez nich narzędzi demokracji cyfrowej. W końcu zaproponowano rozwiązanie ICT wspomagające partycypację członków w zarządzaniu spółdzielnią mieszkaniową.

eBook pdf Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Michał Błaszczyk. Należy do gatunków: ekonomia i biznes. Książka Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf liczy 124 stron.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: ekonomia i biznes
 • Wydawnictwo: Uniwersytet Łódzki
 • Rok publikacji: 2020
 • Ilość stron: 124
 • ISBN: 978-83-8220-170-3
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 23.11.2020

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszkaniowych w Łodzi - pdf

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.