SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Współczesny dyskurs rosyjski

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Data wydania 2019
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Niniejsza publikacja stanowi zbiór rozważań dotyczących współczesnego dyskursu rosyjskojęzycznego. Przyjęta w opracowaniu definicja terminu dyskurs oraz typologia zjawiska stanowią ogniwo, łączące poszczególne jej części.
Dyskurs rozumiany jest przez autorów jako wariant działalności językowej określony przez czynniki funkcjonalno-pragmatyczne. Tak pojmowany dyskurs posiada wszystkie ogólne cechy charakterystyczne dla działalności językowej (langage) - opiera się na systemie językowym (langue) realizowanym w mowie (parole), jednak ze względu na określony wybór i specyficzny sposób wykorzystania środków językowych oraz modeli produkcji mowy w konkretnych wypowiedziach odróżnia się od wszelkich innych wariantów (egzemplifikacji/uosobień) działalności lingwosemiotycznej. Typologia, zgodnie z którą przygotowano rozdziały opracowania, oparta jest na kryterium pragmatycznym: cel działalności której towarzyszy dyskurs, determinuje jego rodzaj - dyskurs społeczno-etyczny, profesjonalno-ekonomiczny, naukowy, filozoficzny, estetyczny/artystyczny i dyskurs potoczny. Wyodrębnione w ten sposób rodzaje dyskursów są na tyle uniwersalne, że mogą być określane mianem makrodyskursów. W książce zastosowano wszystkie współczesne makrodyskursy rosyjskie z wyjątkiem potocznego, który nie znalazł się w polu badawczym autorów poszczególnych rozdziałów.
Monografia adresowana jest do językoznawców, doktorantów studiów językoznawczych oraz studentów filologii rosyjskiej i lingwistyki stosowanej.


Publikacja napisana została w języku rosyjskim i polskim.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Wydawnictwo: Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Rok publikacji: 2019
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook - Współczesny dyskurs rosyjski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: