Sto lat samotności - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Sto lat samotności - pdf

Pięćdziesiąt lat później

ebook

 • pdf

Sto lat samotności - pdf, Pięćdziesiąt lat później - opis produktu:

Książka, ilustrowana przez Piotra Kłoska, stanowi zbiór refleksji ukazujących, jak dzieło Gabriela Garcíi Márqueza jest odbierane współcześnie. Jej cechą jest mnogość ujęć oraz wielokulturowość, wieloaspektowość (literatura, film, sztuki plastyczne) i wielonarodowość autorów. Publikacja dowodzi ogromnej transgresji dzieła Garcíi Márqueza w czasie, przestrzeni i kulturze. Jak napisał w jednym z tekstów Ricardo Chávez Castaneda: Gabriel García Márquez przywrócił nam wyobraźnię, uczynił nas wierzącymi, a przecież wyobraźnia bez wiary do niczego nie służy.

eBook pdf Sto lat samotności - pdf Pięćdziesiąt lat później, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Autorami książki są Marcin Sarna, Jorge Cabezas Miranda. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Sto lat samotności - pdf liczy 310 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Marcin Sarna, Jorge Cabezas Miranda - przeczytaj też

produkt cyfrowy
-13%

E-book

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Sto lat samotności - pdf, Pięćdziesiąt lat później

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Twórca Recenzji Tygodnia! - nagroda w ramach cotygodniowego konkursu "Zdobądź punkty za recenzje" Gandalf.com.pl

Iga

19-06-2021 11:12

Sto lat samotności to historia, której dzieje prowadzone są przez sześć pokoleń rodziny Buendia. Akcja dzieje się w nowo założonej osadzie Macondo, która po części pokrywa się z rzeczywistością a jednak dzieją się tam rzeczy niemożliwe. Cyganie przywożący magiczne przedmioty, na wioskę napadła plaga bezsenności, cudownie rozmnażające się zwierzęta, wniebowstąpienie, lewitacja pod wpływem gorącej czekolady. Cała historia zmierza do tego, aby rozwiązać tajemnicze papirusy, które pozostawił przyjaciel rodziny a zarazem najstarszy z Cyganów. Poza tym toczy się zwyczajne życie z jednym małym wyjątkiem, czas jakby się zatrzymał, a jednak nadal płynie. Bardzo trafne jest stwierdzenie Urszuli, że kręci się w kółko ponieważ mimo upływu lat, kolejnych dzieci wszystko wydaje się takie samo. Zawiła i ekscytująca historia wielu postaci, a każda z nich z tym samym piętnem samotności.

Czy recenzja była pomocna?