SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak zagubiono "Rękopis znaleziony w Saragossie" i czy warto go odnaleźć?

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

ebook

Wydawnictwo Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
Data wydania 2020
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy
  • Dostępność niedostępny
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Michał Otorowski, wybitny znawca i oryginalny interpretator dzieła Jana Potockiego zabiera nas w erudycyjną podróż przez życie autora tajemniczego Rękopisu znalezionego w Saragossie i dzieje bohatera książki Alfonsa van Wordena. Liczne, splątane ze sobą w dziele Potockiego wątki, znajdują wyjaśnienie i nowe powiązania, dzięki doskonałej znajomości wątków splatających się w ziemskim, umysłowym i duchowym życiu samego Potockiego. Znajdziemy zatem w książce obszerny wykład na temat m.in. kabały luriańskiej, symboliki wolnomularskiej czy tradycjonalizmu De Maistrea.

Autor po raz kolejny włącza się do międzynarodowej dyskusji toczącej się na temat tego, która wersja słynnego Rękopisu uznana powinna zostać za przedmiot właściwych studiów, stając tym samym w kontrze wobec uznanej koncepcji profesorów Francois Rosseta i Dominiquea Triairea.

`Z racji nielinearnej konstrukcji Rękopisu znalezionego w Saragossie każdy, kto chce się pokusić o próbę prezentacji jego ideowej zawartości, musi liczyć się z zapętleniami wykładu, mówienie zaś o szczególe zawsze okazuje się mówieniem o całości. Natomiast wobec braku w dotychczasowej literaturze przedmiotu analitycznych opracowań owych szczegółów, nie można dokonać takiej sumarycznej prezentacji bez zidentyfikowania i rozwiązania wielu kwestii, wymagających niekiedy bardzo specjalistycznego ujęcia tudzież sięgania do dyscyplin, do których badacze literatury zazwyczaj nie mają powodu się odwoływać. Innymi słowy, nie można inaczej udzielić odpowiedzi na proste jedynie z pozoru pytanie, o czym, a w rezultacie także czym jest utwór Jana Potockiego. I właśnie dlatego niniejsza publikacja realizuje swe monograficzne aspiracje za pośrednictwem szesnastu odrębnych szkiców, ułożonych co prawda w sposób odmienny od traktatowego, ale odzwierciedlający tym lepiej - w zamyśle autora - wewnętrzną dynamikę omawianego tematu, bez zacierania nieuchronnie towarzyszących jej nieciągłości.`

Przyszłość Rękopisu - trwająca dotąd w zawieszeniu - rozstrzyga się poniekąd właśnie teraz. Także - a w konsekwencji przede wszystkim - ze względu na kulturowe znaczenia i zastosowania, które utwór może dopiero zyskać.

Wydanie książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Wydawnictwo: Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
Rok publikacji: 2020
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook - Jak zagubiono "Rękopis znaleziony w Saragossie" i czy warto go odnaleźć?

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: