SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Bezpieczeństwo prawne jako zasada doktrynalna w prawie Unii Europejskiej pdf

  • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo C.H.Beck
Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Monografię na tle dotychczasowego dorobku literatury przedmiotu wyróżnia próba odpowiedzi na pytanie o to, czy dopuszczalne, a także istotne jest zagwarantowanie państwu członkowskiemu pewnej przewidywalności sytuacji i stosunków prawnych podlegających prawu Unii Europejskiej.
Publikacja została podzielona na trzy części i w każdej z nich zaprezentowano ideę bezpieczeństwa prawnego z innej perspektywy.

W części pierwszej (rozdziały I-II) przedstawiono bezpieczeństwo prawne jako składnik zasady rządów prawa - królowej wszystkich zasad prawnych`, będącej jednocześnie źródłem idei i inspiracji dla poszukiwań wielu innych zasad prawnych, oraz związek bezpieczeństwa prawnego z rządami prawa. Część drugą pracy, obejmującą rozdziały III-V, poświęcono ustaleniu charakteru prawnego bezpieczeństwa prawnego oraz statusu prawnego w prawie Unii Europejskiej. W tej części została zaproponowana definicja bezpieczeństwa prawnego jako zasady doktrynalnej. W rozdziałach VI-VIII, stanowiących trzecią, ostatnią część pracy, przedstawiono zasadę bezpieczeństwa prawnego w ujęciu dynamicznym. Z tego punktu widzenia interesująca jest próba odpowiedzi na pytanie, jak przedmiotowa zasada wpływa na proces tworzenia prawa, jego stosowania przez organy władzy publicznej, a także jak oddziałuje na proces kontroli przestrzegania prawa unijnego.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: prawo,  Unii Europejskiej
Wydawnictwo: C.H.Beck
Rok publikacji: 2023
Ilość stron: 471
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook pdf - Bezpieczeństwo prawne jako zasada doktrynalna w prawie Unii Europejskiej - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: