Opalanie | Drogeria online Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Opalanie się - co warto wiedzieć na początek?

Zaczyna się lato, a z latem wakacje. Temperatura rośnie, a wielu Polaków marzy nie tylko o wodnych, ale i słonecznych kąpielach. Zanim jednak zaczniesz ich zażywać, warto odpowiednio się przygotować. Dobre opalanie to przede wszystkim bezpieczne opalanie. Nadmierna ekspozycja na słońce niesie za sobą spore ryzyko – jest na przykład jedną z przyczyn czerniaka. Z drugiej jednak strony słońce w małych dawkach jest korzystne dla naszego zdrowia. Pomaga ciału naturalnie wytwarzać witaminę D, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Światło słoneczne, a także witamina D poprawiają nastrój, pomagają regulować rytm dobowy, wzmacniają kości i wpływają korzystnie na układ odpornościowy. Niestety, wiele osób na całym świecie cierpi na jej niedobory. Dlatego warto eksponować się na słońce – ale z umiarem!

Jak bezpiecznie się opalać?

Aby zmniejszyć ryzyko poparzenia słonecznego, nie powinieneś przebywać na słońcu bez kosmetyku do opalania dłużej niż 5-10 minut. Bezpieczne opalanie się będzie wymagało od Ciebie pewnego wysiłku. Przede wszystkim unikaj korzystania z solarium. Przed wyjściem na zewnątrz nakładaj kosmetyki do opalania z filtrem SPF 30 lub wyższym. Nie zapominaj o dłoniach, stopach i ustach, a także nakryciu głowy. Gdy zrobi Ci się gorąco, zrób sobie przerwę i odpocznij w cieniu. By bezpiecznie się opalać, musisz pamiętać też o uzupełnianiu płynów – najlepiej sprawdzi się czysta woda. Zbyt długie przebywanie na słońcu prowadzi do wysypki – czerwonej i swędzącej, a także groźnych poparzeń słonecznych i powstania pęcherzy. W najgorszym razie może dojść również do udaru cieplnego.

Kosmetyki do opalania – rodzaje

W sklepie internetowym Gandalf.com.pl znajdziesz wiele kosmetyków do opalania, które umożliwią Ci bezpiecznie opalanie się. Do wyboru masz mleczka, kremy i balsamy, o różnym stopniu ochrony. Ponieważ karnacja większości Polaków jest jasna, najlepiej sięgnąć po kosmetyki do opalania z filtrem SPF 30 lub wyższym. Pamiętaj, że musisz powtarzać ich aplikację – co dwie godziny lub po każdym wejściu do wody! Jeżeli z jakiegoś powodu przesadzisz jednak z kąpielą słoneczną, w naszej ofercie czekają na Ciebie także kosmetyki po opalaniu, które ukoją skórę i pomogą złagodzić przykre dolegliwości. Zupełnie bezpieczne opalanie się zapewnią natomiast samoopalacze. Dzięki nim przez cały rok możesz cieszyć się skórą muśniętą słońcem!


z38
1 - 38 z 909 ofert