Do opalania: balsamy, kremy, mleczka, olejki | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Produkty do opalania

Chociaż od lat mówi się o szkodliwym wpływie światła słonecznego na zdrowie, trudno jest oprzeć się pragnieniu posiadania równomiernie opalonej, złocistej skóry. Na szczęście istnieje pewien złoty środek. Sięgnij po nowoczesne produkty do opalania od Gandalfa, które zapewnią Ci przyzwoitą ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki nim Twoja skóra zyska piękny odcień, bez nadmiernej szkody dla Twojego organizmu. Producenci produktów do opalania prześcigają się w tworzeniu nowych receptur. Wśród nich możemy znaleźć kremy do opalania, balsamy do opalania, mleczka do opalania czy olejki do opalania.

Filtry mineralne czy chemiczne?

Produkty do opalania charakteryzują się przede wszystkim tym, że zawierają filtry przeciwsłoneczne. Ich efekty są różne, w zależności od rodzaju. Filtry mineralne, czyli fizyczne, odbijają i rozpraszają światło. Należą do nich dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Filtry mineralne są dobrze tolerowane przez skórę. Nie podrażniają i nie uczulają, są zatem odpowiednie dla dzieci i alergików. Drugi rodzaj, czyli filtry chemiczne, pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe. Tworzone są zarówno na bazie naturalnych, jak i syntetycznych substancji. Wiele z nich jest niestety niestabilnych – pod wpływem słońca zmieniają swoją strukturę i mogą uczulać. Produkty do opalania często zawierają oba rodzaje filtrów.

Twarz: krem z filtrem 50 SPF

Twarz jest częścią ciała najbardziej narażoną na słońce, dlatego wymaga specjalnej ochrony. Balsamy lub olejki do stosowania na ciało mają konsystencję, która niekoniecznie służy Twojej cerze. Dlatego na skórę twarzy najlepiej nakładać krem z filtrem 50 SPF. Liczba ta wskazuje na stopień ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Pierwsze z nich przyspiesza starzenie się skóry, z kolei drugie odpowiedzialne jest za powstawanie oparzeń słonecznych. Oba rodzaje promieniowania mogą również prowadzić do wystąpienia czerniaka. Im wyższa wartość SPF, tym lepsza ochrona. Krem z filtrem 50 blokuje 98 proc. promieni UVB. Wybierając produkty do ochrony twarzy, nie zapominaj też o ustach! Nakładaj na nie ochronną pomadkę z filtrem, która świetnie sprawdzi się też do zabezpieczania łokci czy kolan.

Ciało: olejek do opalania

Produkty do opalania różnią się oczywiście konsystencją, a także tym, jak zachowują się na skórze. Olejki do opalania sprawiają, że staje się ona lśniąca i elastyczna. Są jednak zdecydowanie najbardziej tłuste, co nie każdemu przypadnie do gustu. Warto również podkreślić, że olejki do opalania mają zwykle niski filtr SPF. Tego rodzaju produkty powinny być używane tylko przez osoby o ciemnej skórze lub mających już ładną opaleniznę. Olejki do opalania zawierają często naturalne składniki, dzięki czemu pięknie pachną.

Ciało: balsam do opalania i mleczko do opalania

Balsamy do opalania i mleczka do opalania zdecydowanie lepiej się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości. Są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Osoby o jasnej karnacji powinny zaopatrzyć się w balsam do opalania czy mleczko do opalania o wysokim filtrze SPF – najlepiej od 30 wzwyż. W tej grupie produktów znajdziesz też takie zaprojektowane specjalnie dla delikatnej skóry dzieci. Powinny one zapewniać ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Sklep Gandalf oferuje także wodoodporne balsamy i mleczka do opalania. Ochronią one Twoją skórę podczas kąpieli. Pamiętaj jednak, że po wyjściu z wody musisz zaaplikować je ponownie!


 
 
 
image

Nowości - balsamy/kremy/mleczka


z21
z21