SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

lit. obcojęzyczna

Wydawnictwo Vintage Books
Oprawa miękka
Liczba stron 528

Opis produktu:

Sapiens showed us where we came from. Homo Deus shows us where we`re going.
War is obsolete. You are more likely to commit suicide than be killed in conflict.
Famine is disappearing. You are at more risk of obesity than starvation.
Death is just a technical problem. Equality is out - but immortality is in.
What does our future hold?

Yuval Noah Harari, author of the bestselling phenomenon Sapiens envisions a not-too-distant world in which we face a new set of challenges. Homo Deus explores the projects, dreams and nightmares that will shape the twenty-first century - from overcoming death to creating artificial life. It asks the fundamental questions: Where do we go from here? And how will we protect this fragile world from our own destructive powers?
S
Szczegóły
Dział: Literatura obcojęzyczna
Wydawnictwo: Vintage Books
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 129x198
Liczba stron: 528
Wprowadzono: 08.05.2021

RECENZJE - Lit. obcojęzyczna - Homo Deus

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 8 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Adam Św.

ilość recenzji:6

18-01-2022 10:23

Homo deus ? Krótka historia jutra, można krótko opisać ją:
Zastanawiasz się czasem, jak będzie wyglądała Twoja przyszłość? Co czeka ludzkość za dzień, tydzień czy za 10 lat? Yuval Noah Harari podejmował egzystencjalne tematy w słynnym dziele ?Sapiens. Od zwierząt do bogów?, teraz stawia kolejny krok. Poznaj odpowiedź na pytanie: co czeka nas jutro?
I tyle tytułem wstępu, bo bardzo ciężko tę książkę włożyć do jednej szuflady i streścić to, co w niej się znajduje.

Tak jak wspomniałem we wstępie, ciężko ją opisać w kilku zdaniach lub zwykłą opinią dobra albo zła. Jest tu poruszone trochę ciekawostek ze świata, techniki, religii i filozofii. Trudno się nie zgodzić z autorem w wielu kwestiach, ale też trudno czasem przyjąć jego założenia, chociaż tezy pięknie są później wyjaśniane, co daje do myślenia.

W mojej opinii jest to książką, którą każdy interesujący się światem i myśleniem niesztampowym powinien przeczytać. Wyrywa z naszej codzienności i stara się nas zwrócić w kierunku własnych przemyśleń nad otoczeniem i przyszłością. Są rozdziały, które mogą was zniechęcać do dalszej podróży, ale przeplatają się z rozdziałami, które potrafią zaskoczyć. Czyta się ją dosyć mozolnie, mimo że jest pisana bardzo łatwym językiem, ale to wynika z wielu momentów pauzy do zastanowienia się.

Oceniam książkę bardzo dobrze i choć czasem trochę wchodzi w fantazję, to coś w tym jest. Też kiedyś wierzyliśmy, że świat w którym żyjemy z telefonem na korbkę czy internetem łączącym się za pomocą linii telefonicznej jest czymś nowym, a tutaj zobaczcie jak w kilka lat to wszystko się pozmieniało.

Polecam, każdy znajdzie coś dla siebie i każdemu ściągnie trochę klapek z oczu ;)

Pozdrawiam

A.Ś.

Czy recenzja była pomocna?