And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy / PRACA ZBIOROWA 100,89 zł | Książki Lit. obcojęzyczna w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy (twarda)

lit. obcojęzyczna

And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy - opis produktu:

Album podsumowuje polską trylogię filmową izraelskiej artystki Yael Bartany. Na cykl... i zadziwi się Europa składają się filmy Mary koszmary, Mur i wieża oraz Zamach. Fotograficzną opowieść o tych trzech filmach dopełniają eseje Arielli Azoulay i Adi Ophira, Borisa Groysa, Jacqueline Rose oraz Joanny Mytkowskiej. Na pustym, zniszczonym Stadionie Dziesięciolecia, tuż przed jego ostateczną rozbiórką, Sławomir Sierakowski (członek zespołu Krytyki Politycznej), wygłasza płomienną mowę adresowaną do Żydów, którzy niegdyś zamieszkiwali Polskę i wzywa ich do powrotu. Do 3,3 milionów - tylu polskich Żydów zgładzono podczas wojny - woła: `Tak, dziś już wiemy, że nie możemy żyć sami. Potrzebujemy Innego, a nie ma Innego bliższego nam niż wy! Przybywajcie!`. W kolejnym filmie Bartany Żydzi odpowiadają na ten apel i na warszawskim Muranowie, na skwerze przy pomniku Bohaterów Getta, wzorem pierwszych osadników w Palestynie budują kibuc.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Lit. obcojęzyczna
And Europe Will Be Stunned. The Polish Trilogy

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.