Zatoka milczenia / Emma Viskic 29,45 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
  • image

Zatoka milczenia (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Muza
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 352
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Zatoka milczenia - opis produktu:

Caleb Zelic, głuchy od najmłodszych lat, zawsze żył na uboczu, obserwując i odbierając od ludzi istotne sygnały ukryte w ich uśmiechu, kaszlu, pocałunku.
Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel z czasów dzieciństwa, z którym współpracuje, wyrzuty sumienia i chęć udowodnienia swojej niewinności sprawiają, że na własną rękę rozpoczyna poszukiwania zabójcy. Nie może jednak działać sam. Pomaga mu Frankie, była policjantka, z którą się przyjaźni i prowadzi wspólną firmę.
Caleb ma tylko jeden trop: słowo "Scott" przekazane przez ofiarę morderstwa w ostatnim esemesie. Kim jest tajemniczy Scott? Jak to się dzieje, że jest zawsze krok przed nimi?
W trakcie śledztwa Caleb odkrywa niewygodne prawdy o swoim zamordowanym przyjacielu - i o sobie samym.

`Pierwszorzędny i wartki thriller dla czytelników o silnych nerwach... bezustannie zaskakuje.`
The Age

`Charakterystyka postaci, dialogi i intryga dorównują osiągnięciom mistrzów literatury kryminalnej.`
Sydney Morning Herald

`Viskic doskonale łączy opis kształtowania charakteru z brutalnością i suspensem.`
Booklover Book Reviews

inne wydania :

produkt cyfrowy
  • -20%

E-book

Zatoka milczenia - mobi, epub

Emma Viskic

25,12 zł 31.39
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

  • -40%
Pokrzyk Lipowo, Tom 11

Katarzyna Puzyńska

miękka
25,19 zł 41.99
  • -35%
MOCK Golem

Marek Krajewski

miękka
26,00 zł 39.99
  • -35%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
27,81 zł 42.80
  • -33%
Instytut

Stephen King

miękka
32,10 zł 47.90
  • -43%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
  • -35%
Łańcuch

Adrian McKinty

miękka
27,94 zł 42.99

Zobacz również

  • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
  • -48%
Dom tajemnic

Alek Rogoziński

miękka
20,75 zł 39.90
  • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
  • -41%
  • -38%
  • -38%
Złota klatka

Camilla Lackberg

miękka
24,69 zł 39.82
  • RRecenzje
  • Książka
  • Zatoka milczenia
4/5 ( 2 oceny )
    5
    0
    4
    2
    3
    0
    2
    0
    1
    0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

czytanie.na.platanie

  • 27-07-2019
  • 17:16

Melbourne. Prywatny detektyw Caleb odbiera niepokojącego sms-a od przyjaciela. Gdy przyjeżdża do jego domu, jedno słowo oddaje to co tam zastaje. Egzekucja. Czy jego śmierć może mieć związek z przysługą, o którą go poprosił? W poczuciu winy Caleb chce odkryć kto stoi za śmiercią Garego. Czy pokona piętrzące się przed nim trudności? Tym większe, że jest osobą niesłyszącą?

A kto mu przysparza problemów? "Ludzie z wąsem, obcym akcentem, żujący gumę i palacze, utrudniający czytanie z ruchu warg."

Ale nie tylko oni. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie i okazuje się, że Caleb nie znał przyjaciela tak dobrze, jak mu się wydawało. Kto jest po jego stronie? Komu może zaufać?

Ciekawy jest odbiór świata przez osobę niesłyszącą, szczególnie gdy stara się zataić swoją niepełnosprawność. Zastanawiałam się, czy chaos, który czasem wyzierał z kartek książki miał na celu pokazać zagubienie osoby niesłyszącej w świecie dźwięku, czy była to po prostu nieco niedopracowana fabuła?

Generalnie jednak powieść dobrze mi się czytało i uprzyjemniła mi weekend nad Soliną.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

  • 26-07-2019
  • 08:36

"Jeśli to, co zrobiłeś najlepiej, nie jest dostatecznie dobre, postaraj się bardziej."

Podobało mi się w przeciętny sposób, nie wpadłam w zachwyt, ale dałam się frapująco wciągnąć fabule, uległam ciekawie wykreowanemu klimatowi, lecz nie przekonałam się do bohaterów, zbyt płasko potraktowanych. Pisarski pazur autorki spodobał mi się w ograniczonym stopniu, narracja daje osobliwy wgląd w dynamiczny scenariusz zdarzeń, dba o podkreślenie detali, które początkowo wydają się mało ważne, a z czasem nabywają cech istotności, jednakże to rwany sposób opowiadania, choć ciekawie odzwierciedlający odbieranie świata przez osobę niesłyszącą, udało się osiągnąć ten efekt z wyczuciem i sugestywnością, mnie jednak zabrakło większej intensywności emocji i uporządkowania faktów.

Emma Viskic do pewnego stopnia atrakcyjnie steruje wyobraźnią czytelnika, zgrabnie buduje napięcie decydując się na nagłe zwroty akcji i zaskakujące incydenty, ale i tu nie wykorzystano drzemiącego potencjału. Intryga interesująco zapleciona, lecz ze znamionami przewidywalności i jednotorowości, to jednak sporo radości sprawia docieranie do prawdy, odkrywanie odsłon tajemnic, kształtowanie ze skrawków pozornie niepowiązanych informacji obrazu zbrodni, zastraszeń i manipulacji. Ale i w tej sferze liczyłam na większe natężenie i ekspresyjność. Zakończenie zadowala, lecz bez większego szału, spodziewałam się, że scenariusz zdarzeń poszybuje w tym kierunku, ale też dałam się zmylić w interpretacji postaw i czynów jednej z wiodących postaci, powinnam wcześniej wpaść na właściwy trop. "Zatokę milczenia" szybko się czyta, sympatycznie relaksuje, zabawia kryminalną zagadką, ubarwia spotkanie sensacyjnymi elementami, pozwala na uczestnictwo w grze snucia przypuszczeń i domysłów, ale nie pozostaje długo w pamięci. Symptomy debiutu dały o sobie znać, jednak kilka elementów naprawdę brzmi zachęcająco, dam szansę i sięgnę po kolejną odsłonę przygód z Calebem Zelicem.

Niesłyszący od piątego roku życia Caleb, audytor śledczy, wraz z Frankie Reynolds, dawniej starszą posterunkową, prowadzą firmę zajmującą się bezpieczeństwem korporacyjnym, obsługują śledztwa dotyczące oszustw. Obecnie przyglądają się sprawie profesjonalnych włamań do magazynu i kradzieży papierów wartościowych wartych dwa miliony dolarów. Gary Marsden, przyjaciel Caleba z dzieciństwa, zaangażowany w dochodzenie, zostaje brutalnie zamordowany, a niebezpieczeństwo wisi nad pozostałymi członkami zespołu. Trzeba jak najszybciej rozwiązać sprawę, jednak oprawca wykazuje się wyjątkową przebiegłością i wyprzedza ścigających o wiele kroków. Ucierpieć mogą nie tylko Caleb i jego wspólniczka, ale również bliscy. Tytuł nagradzany, cieszący się australijską popularnością, u mnie mieszane odczucia, kilka elementów drażniło, inne angażowały, ale jest szansa, że do innego czytelnika historia bardziej przemówi. I jeszcze jedno, jest tyle słów doskonale oddających atmosferę i emocje, że nie potrzeba sięgać po zasoby wulgaryzmów, a tych w książce jest nadmiar.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zuza Maniek

  • 27-06-2019
  • 11:53

Mieszane uczucia mam.. Ale bilans wychodzi ostatecznie na plus ????????
.
Jest kilka rzeczy, które mi się nie spodobały, choćby ucieczka przed "wszechwiedzącym" mordercą do.. rodzinnego miasteczka ????. Nie chcę zdradzić fabuły, więcej nie dodam. Zakończenie też nie do końca mnie przekonuje, ale da się przełknąć. W kryminalnym wymiarze kilka nieścisłości niestety jest ????
.
Początek powieści zaskakuje chaotyczną narracją, do czego jednak bardzo szybko się przyzwyczaiłam i uważam, że to ciekawie oddaje zagubienie bohatera. Caleb jest osobą niesłyszącą, korzysta z aparatu słuchowego, który jednak nie przekazuje mu dokładnie wszystkich dźwięków. Czyta więc dodatkowe informacje z ruchu warg, mimiki twarzy, tempa i tonu głosu, reakcji rozmówców. Pozbawiony możliwości obserwowania tych bodźców nie zawsze wie, co się dzieje. Nie do końca może pogodzić się ze swoją niepełnosprawnością, jednak walczy o normalne zycie, działa, pracuje.. I podejrzewa, że to właśnie zlecenie przez niego przyjęte sprowadza na przyjaciela brutalną śmierć. Wyrzuty sumienia skłaniają go do podjęcia własnego śledztwa.
.
Na jaw wychodzą tajemnice, dawne nieporozumienia.. Jest to trudne dla niego, ale jednocześnie daje szansę na oczyszczenie. Czy Caleb ją wykorzysta?
.
Książkę przeczytałam w popołudnie i wieczór. I choć jest niedoskonała, to jednak czyta się całkiem przyjemnie. Szybko. W sumie jest to niezły debiut.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

  • 32.92 zł
    29.30 zł

    Są takie miejsca, w których wszystko wydaje się łatwiejsze... Bezskutecznie poszukujesz miłości? Próbujesz uwolnić się od złych wspomnień? A może chcesz zacząć wszystko od nowa? To dokładnie tak samo jak Agata - kobieta wciąż jeszcze młoda, ale już ze sporym bagażem doświadczeń życiowych. Do...

  • 37.82 zł
    33.66 zł

    Marlene Adamski z nieznanych powodów skacze z balkonu swojego domu. Uchodzi z upadku z życiem, lecz od tej pory nie mówi. Ani słowa. Psychoterapeutka Ina Bertholdy nie potrafi wyjaśnić zachowania sześćdziesięciodwuletniej żony piekarza. Ponieważ sprawa nie daje jej spokoju, jedzie do meklemburskiej...

  • Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił. Najszybciej do nieuchronnej wojny na...

  • Magia, miłość i walka z pradawnym złem. "Zatoka westchnień" to drugi po "Gwiazdach fortuny" tom trylogii "Strażnicy" autorstwa Nory Roberts. Zła bogini Nerezza za wszelką cenę pragnie zagarnąć trzy bezcenne gwiazdy, które w pradawnych czasach spadły na Ziemię....

  • 53.07 zł
    36.09 zł

    Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night. Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy "Krystka", łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą Zatoki kryją się...

  • 29.83 zł

    Zatoka ostów to powieść pachnąca latem, morzem, wakacjami w Grecji i... zakazaną miłością. Gdy życie nie pozwala być sobą, przypadek może uchronić lawinę zdarzeń, której nie da się zatrzymać, i po przejściu której już nic nie będzie takie jak dawniej. Wyobraźmy sobie kraj, w którym nie ma gejów....