SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Z Matką Boską na rowerze Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Paśny Buriat
Data wydania 2023
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Co znajdziesz w tej książce? Ludzi, Matkę Boską, rower, Podlasie, siebie... Jednym słowem - wszystko!

Tytuł `Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia` sugeruje Ci, że to kolejny nudny przewodnik turystyczny? Jeżeli tak - jesteś w ogromnym błędzie! Wojciech Koronkiewicz, pisząc tę książkę, postawił sobie o wiele ambitniejszy cel. Pragnął dać czytelnikowi żywy, przemawiający do wyobraźni obraz ziemi podlaskiej, a przede wszystkim jej religijności.

Religijności, która na przestrzeni wieków, ze względu na położenie geograficzne, stała się niezwykle interesującą i niepowtarzalną. Łączącą Wschód i Zachód, Rzym i Konstantynopol, katolicyzm i prawosławie. Jaki dokładnie jest tego efekt? W jaki sposób wpłynęło to na sposób myślenia mieszkańców tych ziem? Tego czytelnik ma dowiedzieć się właśnie z tej książki.

Czy cel, jaki postawił sobie autor, został spełniony? Czytelnicy bez wahania twierdzą, że tak! W taki sposób o książce pisze Szymon Hołownia: `Koronkiewicz jak nikt umie odmalować ciepłe światło niespiesznych rozmów ludzi pogranicza. Ćwierć wieku temu zostawiłem je, wyjeżdżając w rozkrzyczany świat. Dobrze wiedzieć, że ono wciąż tam jest`. Niezależnie więc od tego, czy pochodzisz z Podlasia i chcesz z rozmarzeniem tam wrócić, czy tereny te znane są Ci wyłącznie z opowieści, zachęcamy do lektury!

Opinie o książce

Co za piękna, mądra książka! Forma? Jak to u Koronkiewicza: czasem jak powiastka dla trochę większych dzieci. Ale treść? Tu przecież jest cała mistyka Podlasia. To książka nie tyle o kontemplacji ikon, co naszego, "tutejszego", DNA: splotu nici Zachodu i Wschodu, nie do rozplątania. To tu pod Dąbrową, Orlą, Zabłudowem od wieków jest przecież i Rzym, i Kraków, i Moskwa, i Wilno i Bizancjum. Po co szukać dalej, więcej?

Żeby napisać taką książkę trzeba być stąd, z tego trzęsącego się co chwila kolejnym sporem uskoku tektonicznych płyt religii, narodów, kultur. Ale też trzeba lubić ludzi. Koronkiewicz jak nikt umie odmalować ciepłe światło niespiesznych rozmów ludzi pogranicza. Ćwierć wieku temu zostawiłem je, wyjeżdżając w rozkrzyczany świat. Dobrze wiedzieć, że ono wciąż tam jest. Teraz, kiedy ktoś mnie zapyta: "Ale co tam właściwie takiego? O czym jest to twoje Podlasie?" - po prostu podaruję mu tę książkę.

Szymon Hołownia

Dużo tutaj Matek Boskich, zaś rowerowi poświęcił autor zadziwiająco mało uwagi, ale to chyba dlatego, że proste prawdy pociągają go bardziej niż złożone mechanizmy.

Jacek Podsiadło

O autorze

Autor, czyli Wojciech Koronkiewicz, to niejako człowiek o wielu twarzach: poeta, pisarz, aktywista polityczny, z wielkim talentem do tworzenia pięknych tekstów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Paśny Buriat
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wprowadzono: 16.10.2023

RECENZJE - książki - Z Matką Boską na rowerze Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia - Wojciech Koronkiewicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: