Wszystko za życie / Gerda Weissmann-Klein 39,81 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Wszystko za życie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Bez Fikcji
 • Oprawa miękka
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wszystko za życie - opis produktu:

Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę. Film dokumentalny na podstawie książki otrzymał w 1995 roku Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. `Wszystko za życie` to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein, ofiary nazistowskiego okrucieństwa od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim Bielsku po wręcz cudowne ocalenie i wyzwolenie przez amerykańskich żołnierzy w czeskich Volarach. Gerda zabiera czytelnika w przerażającą, lecz przepełniającą nadzieją podróż.<BR>Błoga, idylliczna młodość nastoletniej Gerdy legła w gruzach, gdy we wrześniu 1939 roku naziści wkroczyli do Polski. Choć najeźdźcy przez pewien czas pozwalali Weissmannom żyć w piwnicy ich domu, ostatecznie rozdzielili rodzinę i wywieźli jej członków do niemieckich obozów pracy. W ciągu kolejnych kilku lat Gerda została pozbawiona wszystkiego poza życiem. Nim wojna dobiegła końca, straciła rodziców, brata, dom, dobytek i wszystko, co było jej drogie.<BR>Na przekór koszmarnym przejściom młoda kobieta nie straciła hartu ducha i wiary w człowieczeństwo. W mrokach niemieckich obozów wraz z przyjaciółkami zdołała zbudować wspólnotę, opartą na miłości i braterstwie. Chociaż naziści okradli je z istoty młodości i życia, udało im się przetrwać barbarzyństwo dręczycieli. Piękna opowieść Gerdy niesie bezcenny przekaz dla każdego z nas. Opowiada o strasznej pożodze i krzywdzie ubiegłego stulecia, lecz daje też nadzieję, że z nienawiścią można wygrać.<BR></P>
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
27,93 zł 39.90
 • -35%
Mistyczki. Historie kobiet wybranych

Ewa K. Czaczkowska

miękka
25,85 zł 39.77
 • -30%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
34,88 zł 49.82

Zobacz również

 • -30%
Powiedz to w mig

Rasa Janciauskaite

twarda
20,94 zł 29.90
 • -30%
Krzysztof Piątek Gole, które cieszą

Marcin Kalita

miękka
25,83 zł 36.90
 • -30%
Kafka

Robert Crumb , David Zane Mairowitz

twarda
38,41 zł 54.87
 • -30%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Wszystko za życie
5/5 ( 3 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Tatiasza i jej książki

 • 28-09-2019
 • 19:41

Książka niezwykła w swej tragicznej, pełnej prawdy wymowie. Rewelacyjna w prostocie i w pięknym przekazie dramatycznych losów. Nie da się przejść obok niej obojętnie. "Miłość jest wielka, miłość jest filarem szlachetności, pokonuje przeszkody i jest głęboką studnią prawdy oraz siły". Gerda Weissmann ma dopiero piętnaście lat i całe życie przed sobą. Pochodzi z Bielska, z bardzo kochającej się rodziny, ma rodziców i brata. Jest polską Żydówką. Poznajemy ją w momencie wybuchu II wojny światowej. Hitlerowska machina rozkręca się na dobre. Wojna zabierze Gerdzie wszystko co kocha i co jest dla niej najważniejsze. Nic już nigdy, nie będzie takie samo. Akcja książki toczy się w czasie II wojny światowej, a kończy kilkadziesiąt lat po niej. Napisana pięknym, prosty językiem w którym czuć ogromną szczerość i autentyczność. Pomimo całego dramatyzmu, bardzo dobrze i szybko się ją czytało. Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania były ogromne. Chwilami, aż bolało. Jest to historia, która wydarzyła się naprawdę. Gerda spisała swoją drogę przez mękę, upodlenie, nieludzkie, bezduszne traktowanie. Całe zło jakiego doświadczyła ona, jej bliscy i wszyscy, z którymi się zetknęła w czasie trwania tego piekła na ziemi. Koszmar wojny, represje w stosunku do Żydów, nazistowskie okrucieństwo. Getto, kolejne obozy zagłady, bezwzględność i sadyzm okupanta. Na każdy kroku głód, choroby, wycieńczenie, marsz śmierci, śmierć. Nie jest to łatwa ani przyjemna lektura. Głęboko porusza, chwilami podczas czytania miałam ciarki na plecach. To co bardzo rzucało mi się w oczy to ogromna nadzieja jaką niosła w sobie Gerda. Jej niegasnący optymizm, wiara w przetrwanie i dobro, które w sobie miała. W końcu i dla niej zaświeciło słońce. Udało jej się, przeżyła, znalazła miłość, ma dzieci, wnuczęta. Jednak w ciąż w niej siedzi przekonanie, dlaczego ona, dlaczego jej się udało? Jest to wyjątkowa opowieść, świadectwo prawdy. Dramatyczna wędrówka, niezwykłej, silnej, odważnej kobiety przez mrok, zniewolenie, zagładę, ku upragnionej wolności. Każdy z nas powinien ją przeczytać. Polecam z całego serca :) Tatiasza i jej książki :)

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

 • 15-10-2019
 • 13:46

"Przetrwanie to zarówno wspaniały przywilej, jak i bolesny ciężar."

Kto może bardziej dojmująco i sugestywnie opisać piekło wojny, jak nie osoba, która je przeszła?

Gerda Weissmann Klein doświadczyła dramatu, który był udziałem wielu ludzi w okresie Zagłady. Jej udało się przetrwać, co odczuwa jako dług zaciągnięty wobec tych, którzy zginęli. Swym całym późniejszym życiem próbuje spłacić ów dług m.in. spisując swoje bolesne wspomnienia.

Towarzyszymy Gerdzie, nastoletniej żydowskiej dziewczynie, od pierwszego do ostatniego dnia wojny. Jej beztroskie życie zostaje przerwane 1 września, odbierając jej młodość, bezpieczeństwo, plany na przyszłość i rodzinę. Pozostaje tylko życie, o które będzie walczyć każdego dnia, każdej godziny w ciągu sześciu lat tułaczki po niemieckich obozach.

Skąd czerpie siłę by żyć i nadzieję, gdy wszyscy wokół ją tracą?

To książka wyjątkowa, którą czytałam z gulą w gardle i łzą w oku. Świadectwo czasów, które nie mogą się powtórzyć. Napisana językiem prostym, bez upiększeń, bez dramatyzowania, przez co tak głęboko wdziera się w duszę i zapada w pamięć.

Czy recenzja była pomocna?

ThievingBooks

 • 23-09-2019
 • 19:50

Przeżyła piekło, poznała na własnej skórze smak okrucieństwa a jednak nigdy się nie poddała dziś stanowiąc wzór do podziwu i naśladowania.

Literatura obozowa nigdy nie będzie prosta. Zawsze odnajdziemy w niej przede wszystkim mnóstwo negatywnych emocji związanych z okrucieństwem tamtych czasów. Jednak uważam, że warto po nią sięgać w każdym wieku, chociaż z doświadczenia wiem, że należy do niej dorosnąć. Długo omijałam książki z tej tematyki aż niedawno zdecydowałam się przeczytać wiele trudnych historii i bardzo się z tego cieszę - znalazłam źródło inspiracji i zbliżyłam się do ludzi, którzy musieli przejść przez piekło.

Idąc tym tropem zdecydowałam się na "Wszystko za życie". To historia autorki, Gerdy Weissmann-Klein, która z oddaniem i pasją pisze o czasach, które przeżyła. Jej podróż jest emocjonująca i nie łatwa, ale niesie ze sobą także wielkie pokłady nadziei. Nie spodziewałam się, że w momencie gdy człowiek człowieka pozbawia godności ten poniżany potrafi wciąż trzymać głowę wysoko i walczyć do utraty tchu o namiastkę dumy oraz nadziei. Gerda w swojej historii przekazała mi wszystko co istotne, nie bawiła się w dramaty, które przecież i tak były obecne w jej życiu a snuła prostą opowieść, która chwyciła mnie za serce i wiem, że pozostanie w mojej pamięci już na zawsze.

Autorka wiodła zwykłe, proste życie u boku rodziny z którą czuła się bardzo związana. Gdy do Polski wkroczyli naziści i pozwolili im mieszkać w piwnicy poczuła pewnego rodzaju ulgę, ponieważ nie musiała opuszczać najbliższych ani Bielska w którym żyli. Jednak to nie trwało krótko, ponieważ brutalnie rozdzielono ją z rodziną i każdego z nich wysłano do innego obozu pracy. Gerda więc straciła to co najcenniejsze a jednak nie poddała się pracując w pocie czoła za marne racje żywnościowe oraz walcząc za inne więźniarki, by pokazać im, że nie są same.

Opisy losów autorki/głównej bohaterki wydają się początkowo niemożliwe. W dzisiejszych czasach, kiedy marnujemy jedzenie i nie dbamy o innych w stopniu jaki powinien być to co działo się wtedy wydaje się w jakiś sposób trudne do zrozumienia. Walka o niewidzialną porcję jedzenia, przyjaźń która trwa mimo wszechobecnej tragedii, człowieczeństwo o które walczyło się wszelkimi silami by zachować jedyną ludzką cechę. Gerda swoją opowieścią zaskakuje, często wzrusza do łez, ale zawsze prawdziwie i wiarygodnie oddaje to przez co przeszła, tym samym jej historia pozostaje żywa we wspomnieniach każdego czytelnika.

"Wszystko za życie" to głęboka powieść, która powinna trafić w ręce każdego z nas. To część naszej historii czy tego chcemy czy nie, oddana w sposób tak ujmujący i prawdziwy, że niemal bolesny. Gerda walczyła, chociaż miała świadomość, że nigdy nie zobaczy już swojej rodziny. Walczyła o siebie i o swoje nowe przyjaciółki, by pokazać im że można żyć. Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać jej opowieść i mam nadzieję, że i Wy zdecydujecie się na tą przygodę.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.90 zł
  25.83 zł

  Jaka jest Twoja rodzina? Jak wyglądają inne rodziny? Jak mogą się zmienić? Ta książka pokazuje, że rodziny mają różne kształty i rozmiary. Zaprasza do poznania rodzin z całego świata. Przekonuje, że w każdej rodzinie najważniejsza jest miłość i wspólne spędzanie czasu. Ta pięknie ilustrowana...

 • Kompletna biografia genialnego i charyzmatycznego fizyka i wynalazcy, Enrico Fermiego. W 1942 roku zespół z Uniwersytetu Chicago dokonał, czegoś, czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej: doprowadził do zainicjowania jądrowej reakcji łańcuchowej. Jednym z głównych autorów tego przełomu...

 • 36.81 zł
  29.82 zł

  Za każdą przyjemność trzeba zapłacić i czasami lepiej dwa razy się zastanowić, czy chwila radości warta jest swojej ceny. Seniorka rodu Bialickich oraz jej najmłodsza wnuczka mimo obaw związanych z przeprowadzką przekonują się, że trafiły w wyjątkowe i przyjazne miejsce, w którym areszcie mogą...

 • W świecie rządzonym przez zachłanność i poczucie, że wszystko nam się należy, wielu ludziom trudno zrozumieć, że wdzięczność nie jest oznaką słabości, lecz Bożym darem, który pozwala nam budować lepsze życie. Susan Muto proponuje zatem czytelnikom zupełnie nowe spojrzenie na wdzięczność jako na...

 • Niniejsza książka jest pokłosiem konferencji wygłoszonych w trakcie spotkań modlitewnych, które odbyły się w roku akademickim 2013-2014 w kościele św. Marka w Krakowie. Były one kierowane do wszystkich, którzy pragną pogłębić życie duchowe, szczególnie poprzez modlitwę w ciszy. Zapis audio w wersji...

 • Zazdrość, zawiść, tęsknota, pożądanie, złość, samotność, miłość, smutek, lęk... To tylko niektóre z niesłychanie silnych emocji, które pojawiają się na kartach komiksu "Wszystko zajęte". Doświadczają ich bohaterowie najnowszego komiksu Marcina Podolca, dwaj bracia pracujący w funeralnym...