SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wspomnienie z przyszłości

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Sorus
Oprawa miękka
 • Wysyłamy w 24h

Opis produktu:

autor: Miłosz Olszański
wyd.Sorus
stron: Strony: 150, Format: 205x145 mm
data: Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa

W roku 2234 planeta Ziemia stanęła na skraju całkowitego wyczerpania zasobów nieodnawialnych źródeł energii. Ludzkość ogarnęła panika, a cywilizacja zaczęła chylić się ku upadkowi. Największe mocarstwa globu rozpoczęły kolejny wyścig zbrojeń i współzawodnictwo we wprowadzaniu najnowszych technologii, które pomogłyby znaleźć zastępcze źródło energii w odległych zakątkach kosmosu. NASA wysyła lot załogowy w podróż międzygwiezdną na planetę Moros w celu zbadania i przetransportowania obiecującego surowca, który byłby odpowiedzią na problemy świata. Kiedy łączność z załogą zostaje zerwana, NASA organizuje grupę ratowniczą, która ma za zadanie ocalić astronautów i sprowadzić surowiec na Ziemię. Odległa o wiele lat świetlnych planeta skrywa nie tylko cenne paliwo, mogące być dla ludzkości zbawieniem, ale i mroczną przeszłość, której ekipa ratownicza będzie musiała stawić czoła. Miłosz Olszański - urodził się w 1998 roku. Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego i jest absolwentem Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Od czasu szkoły podstawowej interesowało go kreatywne tworzenie treści. Na początku była to poezja, a od niedawna proza. Jak sam mówi "marzenie napisania powieści krążyło po orbicie już od dłuższego czasu, a jako że czuję się w duszy artystą, to postanowiłem to w końcu zrobić. Dodatkowo czuję swego rodzaju powołanie do naprawiania rzeczy zepsutych, dlatego w swoich tekstach staram się poruszać tematy społeczne". Chce, żeby jego literatura skłaniała ludzi do przemyśleń i wyraża nadzieję na to, że jeśli choć jedna osoba przeczyta jego książkę i wywoła to w niej refleksje na poruszany temat, to uzna to za ogromny osobisty sukces. Prowadzi stronę https://opowiescizprzyszlosci.com/, na której zamieszcza swoje teksty, można go znaleźć również na Instagramie.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Sorus
Oprawa: miękka
ISBN: 9788367737449
Wprowadzono: 27.03.2024

RECENZJE - książki - Wspomnienie z przyszłości

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

zaczytana__m

ilość recenzji:31

22-04-2024 16:42

Ta książka do debiut literacki Miłosza Olszańskiego, który zabiera nas w przyszłość, do roku 2234. Ciężko sobie wyobrazić jak może wyglądać taki świat, prawda?

W tej opowieści autor stworzył świat, w którym ludzkość walczy o przetrwanie. Brakuje zasobów nieodnawialnych źródeł energii. Rozpoczęto wyścig z czasem, gdzie dzięki najnowszym technologiom pewna grupa ludzi wyrusza w podróż na tajemniczą planetę Moros, aby zbadać i przetransportować na Ziemię surowiec, który byłby odpowiedzią na problemy świata. Jednak w pewnym momencie kontakt z załogą się urwał. NASA wysyła ekipę ratunkową, chociaż nad wszystkimi ciążą czarne wyobrażenia?

Głównym bohaterem powieści jest syn kapitana pierwszej załogi. Wyrusza on w tę podróż, aby ocalić ludzkość, ale również po to, żeby dowiedzieć co stało się z jego ojcem.

Ta powieść jest nietypowa. Często spotykamy książki, w których dominują wspomnienia i przeszłość głównych bohaterów, jednak pierwszy raz zdążyło mi się czytać historię, która wybiega w daleką przyszłość. I to w dodatku w przyszłość, która nieszczególnie napawa czytelnika optymizmem.

Oprócz głównego tematu podróży autor porusza również wątek ciężkiej relacji pomiędzy ojcem, a synem. Dodatkowo narracja pierwszoosobowa robi tutaj największą robotę, bo tak przedstawione historie lubię czytać najbardziej.

Historia zawarta w niespełna 150 stronach jest fascynująca. Czasami tylko miałam wrażenie, że autor mógł niektóre wątki bardziej rozbudować. Zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowała i sprawiło, że byłam pod ogromnym wrażeniem, chociaż szczerze mówiąc myślałam, że to wszystko potoczy się inaczej.

Gatunek science ficion nie jest moim ulubionym, jednak postanowiłam wyjść ze swojej strefy komfortu i dać szansę ?Wspomnieniom z przyszłości?. I wiecie co? Absolutnie tego nie żałuję. Była to NIESAMOWITA PRZYGODA literacka.
Ty też się skusisz?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?