SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wampiry wśród nas. Ukryta prawda

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Oprawa miękka
Ilość stron 220
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Na czym polega fenomen wampirów? Jak to możliwe, że cieszą się one niesłabnącą popularnością od stuleci? Czym intrygują ludzkość i jakim cudem już setki lat temu były obecne w kulturach, które nie miały praktycznie nic wspólnego i nie mogły się ze sobą kontaktować? A przede wszystkim - czy na pewno są tylko i wyłącznie fikcją?
Konstantinos, neopoganin od ponad piętnastu lat zgłębiający sekrety okultyzmu, postanowił przyjrzeć się nieśmiertelnym krwiopijcom i zebrać fakty dotyczące ich istnienia. Gdy rozpoczynał swoje poszukiwania, nie miał pojęcia, że nawiąże z wampirami bezpośredni kontakt. Ta łamiąca stereotypy książka pozwoli Ci odróżnić prawdę od fikcji. Dowiesz się z niej, jak naprawdę wyglądają wampiry i jakimi dysponują mocami. Poznasz ich cztery podstawowe typy i sposoby na sprawdzenie, czy nie stałeś się ofiarą ich ataku. Zrozumiesz także, w jaki sposób mogą być one jednocześnie szanowanymi członkami społeczeństwa. Autor opisuje zarówno wampiry energetyczne, jak i klasycznych krwiopijców. Ponadto podaje sprawdzone sposoby na zapewnienie sobie i swoim bliskim niezawodnej ochrony przed ich wpływem. Przez lata wizja wampirów została znacząco przekłamana przez filmowców i pisarzy. Ta książka nie tylko ukaże Ci czyste fakty, ale także pozwoli spojrzeć na wampiry z ich własnej perspektywy.


Konstantinos - ma dyplom licencjata dziennikarstwa tekstów technicznych. Jest autorem wielu artykułów, krótkich opowiadań oraz następujących książek: Gothic Grimoire, Summoning Spirits: The Art of Magical Evocation, Speak with the Dead: Seven Methods for Spirit Communication, a także Nocturnal Witchcraft: Magic After Dark. Jako neopoganin, Konstantinos od ponad piętnastu lat bada okultyzm i praktykuje magię. Jest także wykształconym mentalistą scenicznym. Wykorzystuje swe umiejętności do demaskowania fałszywych przejawów sił nadprzyrodzonych. Prowadzi w księgarniach i uczelniach wyższych wykłady na tematy związane ze zjawiskami paranormalnymi, a także śpiewa w zespole wykonującym muzykę gothic rock. Jest również obserwatorem i badaczem życia nocnego, zarówno w Nowym Jorku, jak i na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Tłumaczenie: Ewa Androsiuk-Kotarska
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 220
ISBN: 978-83-7377-504-6
Wprowadzono: 21.11.2011

RECENZJE - książki - Wampiry wśród nas. Ukryta prawda - Konstantinos

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 10 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  3
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Megajra, http://szeptksiazek.blogspot.com/

ilość recenzji:1

brak oceny 24-07-2012 12:19

W dzisiejszej księgarni można znaleźć wiele pozycji o wampirach. Gdzie się nie spojrzy tam jakaś okładka czy też tytuł z krwiopijcą. Dzisiaj są to najczęściej grzeczne, poukładane istoty, które starają się żyć normalnie, pijąc krew zwierzęcą, a nie ludzką tak jak to w dawnych wierzeniach ludowych, obcują ze śmiertelnikami chodząc z nimi do szkoły czy z nimi pracując. Są też powieści o takich, o których mówimy ?dawne, prawdziwe? wampiry, czyli śpiące w trumnach krwiożercze bestie, zabijające ludzi na każdym kroku, aby posilić się ich krwią. One nie miały skrupułów. Jakże widoczna jest różnica między tymi dwoma typami, nieprawdaż? A jak jest naprawdę?

Kim i czym są wampiry? Co potrafią? Czym są wampiry widmowe? Na czym polegają ich ataki? Jaka jest różnica między śmiertelnym krwiopijcą, a nieśmiertelnym? Jak można ochronić się przed wampirami? Czy żywią się tylko krwią? Czy te ?prawdziwe? wampiry z powieści Anne Rice czy Brama Stokera są naprawdę takie prawdziwe, czy jest to tylko fikcja? I najważniejsze pytanie czy dzisiaj istnieją wampiry i jak można się przed nimi chronić? Na te wszystkie pytania, a także na wiele innych znajdziecie odpowiedzi w książce Konstantinosa ?Wampiry wśród nas. Ukryta prawda?.

?Wampiry wśród nas. Ukryta prawda? to książka, która zawiera dawne wierzenia na temat wampirów, przekazy folklorystyczne, przykłady z historii, a także listy od żyjących krwiopijców. Z początku myślałam, że będzie tu nudna gadanina i wnioski z badań, które prowadził autor. Ale nie! Bardzo się myliłam, bo książka jest naprawdę ciekawa, napisana jest lekkim i łatwym w odbiorze językiem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy zainteresowany po nią sięgnął. Tak jak już wspomniałam możemy poczytać różne legendy o tych istotach, ale także przykłady z życia wzięte. Naprawdę, nie spodziewałam się tak dobrej lektury, a wszystko to, o czym pisał Konstantinos może było i jest prawdą. Autor pozwala czytelnikom na wyciągnięcie własnych wniosków z przekazanych przez niego informacji. On nie każe nam w nie wierzyć, pokazuje tylko prawdę o wampirach, a to czy ktoś uwierzy to jego indywidualna sprawa.

Muszę napisać także kilka słów o wydaniu, ale nie ze wzglądu, że książkę dostałam do recenzji, bo to w ogóle nie wpływa na moją ocenę, ani na recenzję. Wydanie moim zdaniem jest naprawdę świetnie. Nie dopatrzyłam się żadnego błędu, co rzadko mi się teraz zdarza, bo w większości książek jakieś znajduję, a tutaj nic takiego na szczęście nie znalazłam. Pozycja w środku jest bardzo estetycznie przyozdobiona i wydana, co także sprawa, że czyta się ją z przyjemnością. W publikacji jest także zamieszczona bibliografia, gdzie zawarte są książki, z których korzystał w czasie swoich badań.

Sam autor jest naprawdę ciekawą postacią, o czym możemy się przekonać już na pierwszych kartach powieści. Konstantinos już od ponad piętnastu lat bada okultyzm i praktykuje magię. Jest autorem wielu książek, np. ?Summoning Spirits?, ?Gothic Grimorie? czy ?Nocturnal Witchcraft: Magic After Dark?. Oprócz pisania i badaniami nad okultyzmem gra w zespole wykonującym gothic rock. Prowadzi także wykłady na temat zjawisk paranormalnych, na które z chęcią bym poszła. ;)

Podsumowując, ?Wampiry wśród nas. Ukryta prawda? mogę polecić każdemu, kto interesuje się okultyzmem, ale także wampirami, których wszędzie teraz pełno w książkach jak i w telewizji. Dzięki niej dowiecie się prawdy o tych istotach, bo kto wie? Może kiedyś mieliście styczność, z którymś z wampirów? A może macie w swoim otoczeniu jakiegoś? O tym możecie się przekonać sięgając po tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?

Nutka

ilość recenzji:1

brak oceny 10-01-2012 12:08

Kim tak naprawdę jest wampir? Czy piej krew czy też żywi się energią osób ze swojego otoczenia? Jest przerażającym starcem kryjącym się w zamku w Transylwanii czy też anemicznym nastolatkiem? Potrafi latać czy też posiadł zdolność zmieniania swojego fizycznego ciała w mgłę (a może nawet w nietoperza)? Wokół wampirów narosło wiele mitów i legend. Spośród nich bardzo trudno jest wyłowić prawdę. Bardzo dobrze, że ktoś podjął się odsiania ziarna od plew. Jest to pierwsze na polskim rynku tak rzetelne opracowanie dotyczące wampirów. Bez uprzedzeń i bez szukania taniego poklasku. Czyste fakty na temat wampirów. Skąd wiem, ze książka ta mówi samą prawdę? Ponieważ sama znam jednego wampira...

Czy recenzja była pomocna?