SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Uważna czuła i odważna

Jak pielęgnować w sobie dobro

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo REBIS
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 336

Opis produktu:

Jak pielęgnować w sobie dobro. Uważna, czuła i odważna to książka, w której nie opowiadam, co wy, kobiety, powinnyście lub musicie zrobić, żebyście były lepszą wersją siebie, ponieważ uważam, że takie, jakie jesteście, jesteście wystarczające i fajne. Co najwyżej zachęcam was do uruchomienia ciekawości, przyjrzenia się sobie uważnie, czule i odważnie oraz do lepszego poznania siebie. To początek wędrówki ku temu, co nas wzmacnia, buduje i dodaje sił i pierwszy krok na drodze do pielęgnowania w sobie tego, co dobre. Będę szczęśliwa, jeśli wyruszycie ze mną na ten szlak. Gwarantuję, że nudy nie będzie, trochę się spocicie, ale będą też ładne widoki. Może nawet tak wam się spodoba, że ani razu nie zapytacie: daleko jeszcze? I pamiętajcie: to bardzo praktyczna książka, w której jest dużo ćwiczeń, a także wiele pytań i niezbyt wiele moich odpowiedzi, a wszystko po to, żebyście podczas tej wspólnej podróży mogły poszukać własnych. - Dagny Kurdwanowska.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 140x200
Liczba stron: 336
ISBN: 9788381886024
Wprowadzono: 21.10.2022

RECENZJE - książki - Uważna czuła i odważna, Jak pielęgnować w sobie dobro - Dagny Kurdwanowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

przyrodaz

ilość recenzji:1

13-11-2022 21:14

,,Wiara w siebie jest formą odwagi. Pogłaskanie się po głowie i przytulenie, gdy popełniło się błąd, jest formą czułości. Porozmawianie z samą sobą i wysłuchanie siebie jest formą uważności (także zaprawionej odwagą i czułością). Pielęgnowanie w sobie dobra to nastawienie do życia i forma codziennej praktyki".

To naprawdę świetny styl pisarski, który zasługuje na nagrody, które sama autorka sobie wymyśliła:-) Mało, że słodki, to jeszcze żartobliwy, aczkolwiek pozwalający nam się ze sobą zaprzyjaźnić. Będzie chciała nas przekonać do tego, byśmy pokochali samych siebie. Wpierw jednak musimy wyeliminować ze swojego życia wszystkie lęki, które utrudniają nam naturalne funkcjonowanie. Jak tego dokonać? Jak będąc dzieckiem pisałam sobie złe rzeczy na kartce, to, czego się boję i to, co nie chciałabym, aby kiedykolwiek się wydarzyło. Później zakopywałam je w ziemi w parku pod drzewem i idąc do domu cieszyłam się, że odratowałam swoje życie. Co zabawne, wierzyłam w tą magiczną moc oddalania złych rzeczy na tyle, że one nigdy póki co się nie wydarzyły. Odrzuciłam swoje lęki na swój dziecięcy sposób. Jak sądzicie, czy pisarka miała podobny cel?
Wspaniałym dodatkiem jest tutaj Dziennik podróży w którym w pierwszej rubryce musicie napisać co odkładacie na później. W części drugiej grupujecie według podanego wzoru, a następnie odpowiadacie sobie na końcowe pytanie. To nie będą jedyne zadania do wykonania. I powiem wam, że niby proste, niby o nich wiemy, ale z jakichś powodów nie potrafimy ich w życie wdrążyć. Złym pomysłem jest tutaj zrobienie tego później, bo zazwyczaj wszystko ,,później" nie następuje. Sami siebie ograniczamy zapominając, że to, do czego chcemy dążyć zależy tylko od nas. Samo chcenie nie wystarczy. Nie na darmo się mówi, by iść małymi kroczkami do celu. Choć jeszcze chyba tego nie mówiłam, to teraz powinnam to zrobić. Dzięki takim poradnikom człowiek już czytając zmienia swoje życie na lepsze. Tu jest ten krok na przód, którego sami boimy się zrobić. Nie bójcie się czytać tej książki, bo jest niczym przyjaciel, który w potrzebie zawsze poda ci pomocną dłoń!

Czy recenzja była pomocna?

Jowita Wivel Szpilka (autorzy365)

ilość recenzji:1

1-11-2022 21:19

Z pomocą przychodzi właśnie Dagny Kurdwanowska, która swoim doświadczeniem, ciężką pracą, jaką wykonała (praca nad samą sobą) na terapii, pokazuje, że nigdy nie jest za późno i wszystko zależy od nas samych. Życie jej nie rozpieszczało czy to w dzieciństwie (choroba alkoholowa ojca) czy w życiu dorosłym (opieka nad chorymi rodzicami i babcią) ? wszystko wzięła na swoje barki i dała radę. W końcu zdecydowała się opowiedzieć o bardzo trudnych chwilach w swoim życiu. Bez pardonu wszystko to opisała w swojej książce. Opowiedziała o tym jak istotne jest przyjrzenie się swojemu dzieciństwu i relacjom z rodzicami. Dlaczego takie były? Autorka wyznaje, że wciąż jest to trudno jej zaakceptować, ale ma coraz więcej zrozumienia, dlaczego tak się zadziało (sami również nie mieli łatwego dzieciństwa).


Podzieliła się swoimi lękami, które przez lata skleiły się z nią, nie dając cienia nadziei, że można żyć inaczej. Inaczej czyli tak by nie przejmowały one kontroli nad nami. Opisuje jak zrozumieć i akceptować siebie oraz odpuszczać te lęki i obawy powoli wpuszczając radość, poczucie zadowolenia i wdzięczności, a również szczęście i poczucie własnej wartości. Pokazuje, jak dbanie o siebie pozwala nam reagować na stres, jednocześnie odpowiadając na nasze potrzeby emocjonalne i fizyczne. W świecie, który porusza się w tak szybkim tempie, dostosowanie się do naszych potrzeb jest ważną częścią prowadzenia ustabilizowanego życia. Dbanie o siebie to znajdowanie kreatywnych i podnoszących na duchu sposobów łączenia się z samymi sobą nawet w obliczu różnych trudności, które mają miejsce po drodze. Ważne jest, jak sama Dagny wyznaje:


?po wielu miesiącach leczenia i odzyskiwania sił po opiece nad bliskimi miałam wrażenie, że powrót do życia wiąże się z nauką zupełnie nowego języka ? języka mówienia o sobie samej wspierająco?.


Warto byłoby powtórzyć to sobie kilka razy, by się utrwaliło ? WSPIERAJĄCO O SOBIE!


Na końcu książki znajdziemy dekalog kobiety (nic nie stoi na przeszkodzie, by mogli go stosować panowie) pielęgnującej w sobie dobro, do ciągłego powtarzania jak mantrę. I tak w skrócie wraz z treningiem uśmiechania się do samej siebie, z łagodnością, miłością, ufnością i szacunkiem mamy zauważać siebie, codziennie z sobą rozmawiać ? zadawać pytania, słuchać siebie, zwracać uwagę co o sobie mówimy i myślimy, nie bojąc się tego co usłyszymy (bo nie zawsze będzie kolorowo), zbierać wiedzę, uznawać siebie ze wszystkim, co mamy, nie zmieniać się pod wpływem innych, nie ulegać presji, zawsze dawać sobie czas na przemyślenia, nie działać impulsywnie i kierować się w życiu tylko tym, co daje siłę i jest potrzebne, by wzrastać. A wszystko to można zamknąć w trzech prostych słowach: UWAŻNA, CZUŁA I ODWAŻNA. I CIEKAWA siebie i otaczającego świata. Bo dobro jest w nas ? tylko nauczmy się go pielęgnować właściwie. Ta książka nam w tym pomoże.
...

Czy recenzja była pomocna?