Uczucia / Janusz Leon Wiśniewski | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Uczucia (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Tadam
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 44
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Uczucia - opis produktu:

Czy szczęście ma swój kolor i jak smakuje?
Dlaczego czekać to nie to samo co tęsknić?
Czy z ciekawości może burczeć w mózgu?
Jak wielkie oczy może mieć strach i co się stanie, gdy staną się zbyt wielkie?
Dlaczego zemsta zawsze jest najgorszym doradcą?
Czy można popłakać się z wdzięczności?

Wrażliwy chłopiec w różnych momentach swojego życia przeżywa dwanaście najważniejszych ludzkich emocji.
Na swój dziecięcy sposób stara się je opowiedzieć.
I przede wszystkim zrozumieć...

Dziecięce opowieści o tym, co dorośli uważają za dziecinnie proste.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Janusz Leon Wiśniewski - przeczytaj też

 • -27%
EKSPLOZJE

Janusz Leon Wiśniewski

29,05 zł 39.81
 • -27%
Koniec samotności

Janusz Leon Wiśniewski

miękka
29,05 zł 39.81
 • -25%
Los powtórzony

Janusz Leon Wiśniewski

miękka
28,50 zł 38.00
 • -19%
Siedem lat później

Janusz Leon Wiśniewski

miękka
30,64 zł 37.82
 • -24%
Spowiedź niedokończona

Janusz Leon Wiśniewski

twarda
22,67 zł 29.83
 • -17%
Udręka braku pożądania

Janusz Leon Wiśniewski

twarda
24,76 zł 29.83
 • -19%
Wszystkie moje kobiety Przebudzenie

Janusz Leon Wiśniewski

miękka
34,67 zł 42.80

Zobacz również

 • -39%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
21,24 zł 34.82
 • -42%
Cukierku, Ty łobuzie!

Waldemar Cichoń

twarda
17,36 zł 29.93
 • -45%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
14,43 zł 26.24
 • -51%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
4,79 zł 9.78
 • -50%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
3,81 zł 7.61
 • RRecenzje
 • Książka
 • Uczucia
4.7/5 ( 6 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

@gusiolec

 • 24-01-2019
 • 19:38

?UCZUCIA?
Jak wiemy dorośli ludzie na swój sposób odczuwają poznane już w życiu emocje, co jak wiemy jest dla nich bardzo proste. Jednak z dziećmi jest zdecydowanie inaczej.
Maluchy często odczuwają dziwne emocje, których niestety nie potrafią zrozumieć, więc od najmłodszych lat uczą się ich, najczęściej na własnych doświadczeniach lub obserwacjach. A jak wiemy dzieci, gdy juz się ich naucza są mistrzami w ich okazywaniu. Są szczere aż do bólu i nie owijają w bawełnę. Co według mnie jest naprawdę urocze.
Ta książeczka opisuje dwanaście najważniejszych ludzkich emocji, oczami wrażliwego chłopca.
Chłopiec opowiada dwanaście historyjek, każda z nich ukazuje jedną z dwunastu emocji, których doświadczył, w różnych momentach swojego życia, przy okazji próbując je zrozumieć, oraz się ich nauczyć.
Począwszy od historyjki z jego babcią, która uczy go czym jest zaufanie, poprzez wstyd, nienawiść, ciekawość, zemstę, strach, radość, tęsknotę, samotność, dumę, oraz gniew, kończąc na wdzięczności.
Książeczka super nadaje się na prezent dla pociech, którym napewno pomoże zrozumieć wiele rzeczy.
Książka, jest naprawdę fenomenalnie wydana.
Każda historyjka opatrzona jest cudownymi i efektownymi ilustracjami wykonanymi przez Anne Jamróz i muszę przyznać, że jest to jedna z najładniej ilustrowanych książek jakie widziałam.
Jedyne co może odstraszyć
to cena 49 złotych za 52 stronicową książkę to troszkę dużo.
@gusiolec

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Domi czyta

 • 17-06-2018
 • 17:25

Uczucia... jest ich tak wiele. I na tak wiele sposobów można je przeżywać. Wszystko jest kwestią ludzkiej wrażliwości i odporności na intensywność emocji.

W przeżywaniu emocji mistrzami są dzieci - są w swoich reakcjach szczere, czasem aż do bólu, i to zarówno własnego, jak i rodziców czy opiekunów. Tyle tylko, że czym innym jest przeżywanie ich, a czym innym rozumienie ich źródeł i znajomość sposobów radzenia sobie z nimi.

Z pomocą idą nam tutaj Janusz L. Wiśniewski oraz Wydawnictwo TADAM w pięknie ilustrowanej, acz treściowo niepozornej książce ?Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze?.

Oczami ucznia podstawówki postrzegamy otaczający go świat, czy to w szkole, czy to w domu, czy w sąsiedztwie, jednocześnie analizując wraz z nim to odczuwają ludzie w jego kręgu. Wyjaśnieniem zachodzących emocjonalnych zjawisk służy ukochana babcia lub mama, a czytelnik ma okazję wzruszyć się czy zadumać nad smutkiem, dumą, radością czy zemstą.

Trójwymiarowe ilustracje Ani Jamróz dodają tej, wydanej w twardej oprawie pozycji, walorów estetycznych, plasując ją wysoko w ramach literatury dziecięcej.

Zaczytajcie się wraz ze swoimi pociechami w ?Uczuciach? i otwórzcie drzwi do dyskusji o tym co i jak można odczuwać.

Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Spadło mi z regała

 • 22-05-2018
 • 08:03

Jestem dorosła. Ludzkie emocje i uczucia nie są mi obce ? potrafię je nazywać, rozpoznawać i przede wszystkim okazywać. Gdyby oceniać poziom emocji w skali od 1 do 10, to moje zawsze oscylowałyby w górnej granicy. Bo u mnie już tak jest ? jak się dzieje, to na całego. Jak się boję, to potrafię ze strachu płakać i trząść się, siedząc w najciemniejszym kącie pokoju. Gdy się cieszę ? zarażam tym innych. Gdy jest mi źle, zamykam się w sobie i niczego nie pragnę tak bardzo jak samotności. A jak jest z uczuciami dzieci?

Jestem mamą wrażliwego siedmiolatka. Z jednej strony to cieszy, bo za jego wrażliwością idzie niesamowite dobro i mądrość. Z drugiej jednak strony jestem trochę przerażona, bo boję się, czy poradzi sobie w dzisiejszym świecie. Dużo rozmawiamy. Próbujemy nazywać jego strachy, emocje, uczucia, którym ulega najczęściej. To nie jest łatwe dla kogoś takiego jak ja, kto przez życie szedł przebojem i nigdy nie rozkładał wszystkiego na części pierwsze. Dziś nadrabiam, próbując uczyć mojego syna, jak być dobrym i silnym człowiekiem. I wiecie co? Otrzymałam niezwykłą pomoc.

"Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze" to książka autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego. Tak, tego samego, który swego czasu rozpalał wyobraźnie czytelników miłością rodzącą się między bohaterami jego najsłynniejszej książki "Samotność w sieci". Tym razem pisarz trafia do wyobraźni dzieci i powiem Wam, że robi to perfekcyjnie. W krótkich opowiadaniach, których bohaterem jest chłopczyk w wieku siedmiu (może ośmiu) lat, pokazuje, czym są relacje między ludźmi. Tłumaczy, czym jest zaufanie, strach, wdzięczność. Przekonuje, że ciekawość nie jest niczym złym. Nie boi się bardzo dosadnie powiedzieć, w jaki sposób może objawić się nienawiść czy chęć zemsty. Jest w tym niezwykle dosłowny, a jednocześnie ta dosłowność zamknięta jest w dziecinnym języku, zrozumiałym dla małego czytelnika. Nie wiem, czy ktoś inny mógłby tego dokonać. Nie wiem, czy ktokolwiek piszący krótkie opowiadanie o wstydzie, przeznaczone dla siedmio-, ośmiolatka mógłby mnie tak wzruszyć. Mnie, dorosłą.


Najpiękniejszy w tej książce jest fakt, że nie jest lekturą na jeden raz. O nie? To książka, która prowokuje rozmowę, jest pretekstem do poruszania ważnych tematów, pozwala dziecku otworzyć się przed dorosłym bez poczucia, że zostało do tego przymuszone. Pozwala nam sterować dyskusją w odpowiednim kierunku. Poza tym, że jest zwyczajnie piękna, jest niezwykle pomocna.

I jeszcze jedno: grafiki. Cudownie delikatne obrazki, ubrane w oryginalną formę pogniecionych i pociętych kartek, wywołują zachwyt w każdym ? czego dowodzi przykład mojej trzyletniej córki, która ? wertując strony, składając i rozkładając kartki ? mimochodem pyta. Jeszcze nie rozumie wszystkiego, jeszcze nie może usłyszeć każdego opowiadania. Do pewnych rzeczy musi trochę dorosnąć. Jednak same obrazki już są przesłanką do prostych rozmów. Wszystko za sprawą utalentowanej Ani Jamróz, która uczucia zamknęła w czarnej kresce i kilku odcieniach jednego koloru. Wyobrażacie sobie, że uczucia można dotknąć? Pogłaskać? Rozłożyć? Że można je zgnieść? Ta książka jest absolutnie wyjątkowa. Piękne słowa, okraszone subtelnymi obrazami, zamknięte w nowatorskim pomyśle ? jak można przejść obok tego obojętnie?

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 14.04 zł
  13.90 zł

  Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie... Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Dziś Gucio jest zazdrosny. Uważa, że wszyscy wolą się zajmować jego kuzynką Tosią. Zobacz, w jaki sposób uda mu się odzyskać dobry humor! Nowa seria historyjek,...

 • Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie... Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Dziś Gucio jest zawstydzony. To jego urodziny i wszyscy się nim bardzo interesują. Zobacz, w jaki sposób uda mu się odzyskać dobry humor! Nowa seria historyjek,...

 • "Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją, To - wierz lub nie - na serca dnie, uczucia we mnie żyją. Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy, A innym razem śmieję się - jak więc to wytłumaczyć? Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,...

 • 41.90 zł
  29.33 zł

  Jacht czy żaglowiec jest pięknym przykładem zmagania się człowieka z siłami natury - z jednej strony trudność opanowania napędu wiatrowego, z drugiej konieczność zastosowania taktyki przeżycia przy nieoczekiwanie zmieniającej się pogodzie. Niebezpieczeństwo z jednej strony, a konieczność pracy...

 • Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się postawieni pod ścianą. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy,...

 • 60.49 zł

  Winylowa reedycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych płyt Michała Bajora. Znalazły się na niej takie niezapomniane melodie jak `Moja miłość największa` oraz `Witraże`. Interpretacje Bajora wydobywają ukryte pokłady wrażliwości i docierają do prawdziwego człowieczeństwa. Każdy utwór naznaczony...